Zaloguj się, aby obserwować  
ocenka

Jaki samochód w leasing?

Recommended Posts

Powiem Ci, że sporo kobiet jeździ tego typu samochodoami. O ile pierwsze wersje były brzydkie i raziły w oczy o tyle to autko z ogłoszenia które podałaś jest całkiem atrakcyjne... Standardowo... zabieraj go na ścieżkę i tyle...

A czy przypadkiem w sytuacji gdy bierzesz używany samochoód w leasing to nie możesz odliczać za niego podatku VAT? Bo gdzieś ostatnio spotkałam się z takim stwierdzeniem....

A co powiecie o Toyota Yaris? Też mi sie podobają.... Czy one są jeszcze produkowane?

Yaris też fajny ale to trochę inne pokolenie samochodów. Znalazłem tutaj dla Ciebie Nissana Micra IV http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-micra-i...77f6333aa8bdd,1

Koszt to 20 300 zł ale jak na samochód z 2010 to nie jest wygórowana. Poza tym myślę, że uda się trochę z tego zejść....

Minusem może być jedynie kolor biały, który kiepsko się sprzedaje.

Obecnie jest jakaś luka w prawie. Można więc to wykorzystać i odliczyć cały podatek VAT. Osób które na to niestać muszą zadowolić się używanymi samochodami. Obecnie w Polsce dużą popularnością cieszą się samochody terenowe. Pod tym linkiem można poczytać na co zwracać uwagę przy wyborze tego typu pojazdu....

myslałem ,że jakiś Mercedes Audi czy bmw a tu micra no zaskoczyło to mnie.

nie chcę być zle zrozumiany ale tego karła nie kupuj wrazie w to składa sie jak harmonia.

Ta nowsza Micra z ogłoszenia 2010r. wydaje się ładna i atrakcyjna ale przebieg 30tys km to mały jak na 4 letnie autko.Jednak widzę że pierwsza rejestracja dopiero w 2013 r. Czyżby 3 lata auto gdzieś stało na sprzedaż?

A nie lepiej wziąć w leasing nowy samochód? Tak mi się przynajmniej wydaje, że nowe auta opłaca się brać w leasing dużo bardziej niż używane. Później taki samochód też będzie Ci łatwiej sprzedać po dobrej cenie. W końcu leasing jest tańszy od kredytu, więc tym bardziej obstawiałbym nówkę zamiast używanego. U mnie w firmie wybór padł na auto jakim jest mazda 3 - bez zastanowienia wziąłem nowy samochód. Po prostu wolałem skorzystać z oferty leasingodawcy, niż z kredytu bankowego, który nieźle mógłby mnie podkopać finansowo...

Przed każdym zakupem trzeba przetestować samochód, wejść do niego, dotknąć, powąchać i najzwyczajniej poczuć :) Jazda próbna wg mnie jest obowiązkowa i dopiero po kilku takich testach można usiąść do negocjacji z dealerami. A dodam tylko że warto prowadzić takie negocjacje i nie rzucać się od razu na to co proponują bo można zdecydowanie więcej od nich wyciągnąć w porównaniu do tego co proponują na początku.

A może Ford ? To bardzo popularny samochód u nas, zatem nie ma problemu z serwisowaniem, np. we Wrocławiu jest niezły serwis w http://www.yzzy.pl/ , jak macie flotę, to warto podpisać umowę na stałe z jakimś serwisem, żeby ogarniali przeglądy i drobne naprawy, a może nawet dostaniecie jakąś zniżkę? W każdym razie fordy dobrze się prezentują i nie są zbyt drogie w eksploatacji, także to cąłkiem rozsądny wybór :)

Kup takie auta jakie ci najbardziej odpowiada. Sam powinieneś wiedzieć czym chcesz jeździć. Ja myślałam o nissanie ale jeszcze się zastanawiam. Koniecznie rozważ też śledzenie pojazdów Pozowli ci ono na zmniejszenie kosztów paliwa i większą kontrolę nad kierowcami. Będziesz wiedział gdzie są samochody, czy nikt nie ukradł paliwa itd.

Czy ktoś z was korzystał kiedykolwiek z leasingu konsumenckiego ? Czy tam można realizować też większe samochody typu VAN ? Czy to muszą być tylko i wyłącznie nowe samochody ? Widzę, że tutaj jest wielu fachowców, a wiele forów i stron podaje nieraz skrajne informacje. Przykładowo niby strona typowo o leasingu konsumenckim i firmach z tym związanych, ale jest płytka i prosta bez jakiś konkretów na ten temat. Podobnych przykładów można by mnożyć. Pytam się - dlaczego nie można znaleźć tego czego się konkretnie szuka?

Dokładnie, jeśli już decydujesz się na leasing to po prostu bardziej opłaca się wziąć coś lepszego.

Zobacz sobie na przykład co proponuje ten dealer mazdy w Warszawie.

Często biorąc nowy samochód w leasing możesz liczyć na jakieś dodatkowe bonusy, ekstra wyposażenie, ubezpieczenie albo coś w tym stylu.

Myślę, że warto wziąć takie coś pod uwagę.

A zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć opłacić ubezpieczenie samochody?

Ja przyznam się, że mam czasami z tym problem, a później nie mam szans na zmianę towarzystwa ubezpieczeń.

Polecam tego typu porównanie ubezpieczeń oc za nim zdecydujecie się na konkretne towarzystwo! Nie warto przepłacać.

Wszystko zalezy od tego ile samochód ma lat. takie do 5 lat chyba warto brac, bo nie powinny sie specjhalnie psuć. Oczywiście pod warunkiem, że są zadbane. Starsze roczniki nie wiem czy jest sens. Może lepiej je kupic nza gotówke, bo nie są takie drogie. Osobiście polecam taki leasing Kraków: http://fides-kancelaria.pl/leasing/ Mają tam bardzo duży wybór różnych ofert

Moim zdaniem w leasing najlepiej wziąć auto ze średniej półki. Przykładowo Skodę Fabię. Wiele firm stawia na ten samochód. Jest dobrze wyposażony, a nie za drogi. Poza tym potem łatwo go będzie sprzedać na Sprzedajemy.pl - bezpłatnym portalu. Jest to bowiem dość niezawodny pojazd.

Auta ze średniej półki bardzo się opłacają, bo są stosunkowo nie drogie, zatem też nie musicie mieć dużego wkładu własnego, a dostajecie nowy samochód :) No i oczywiście płacicie raty ;) Jestem ciekawa czy mając samochód w leasingu można np. przyciemnić w nim szyby tak jak w http://www.tintmyride.pl/ , czy w ogóle można zmieniać jakieś ustawienia fabryczne, czy nie bardzo?