Zaloguj się, aby obserwować  
AnoMaciek

Inwestycja w ...monety?

Recommended Posts

Czy dzisiaj opłaca się inwestować w monety?

Jak przeglądam sobie ceny w skupach internetowych, np na http://www.coinart.pl/skup.php no to tak na pierwszy rzut oka widać, że ceny wysokie..

ale ciekawi mnie raczej tempo wzrostu takiej ceny w skali np roku, dwóch, 5-ciu?

Dużo taka moneta może skoczyć na wartości?

Czy dzisiaj opłaca się inwestować w monety?

Jak przeglądam sobie ceny w skupach internetowych, np na [link usunięty] no to tak na pierwszy rzut oka widać, że ceny wysokie..

ale ciekawi mnie raczej tempo wzrostu takiej ceny w skali np roku, dwóch, 5-ciu?

Dużo taka moneta może skoczyć na wartości?

W złote tak ! ;)

Monety złote z pewnością są warte zainteresowania, ewentualnie takie, które były emitowane w związku z pewnymi wydarzeniami. Też mam niewielki zbiorek monet z młodzieńczych lat, ale do tej pory nie interesowałem się jaką mają wartość :) Może warto byłoby się im przyjrzeć?

PS. Faktycznie ostatnio w wielu miejscach osoby piszą o inwestowaniu w wina, ponieważ mają bardzo szybką stopę zwrotu. Muszę się tą tematyką zainteresować :)

--------------------

[link usunięty] szyte na miarę!

W złote tak ! ;)

A ja uważam, że warto inwestować w monety! :) One nie stracą na wartości, a nawet ich wartość wzrośnie :) Trzeba być dobrej myśli i wybrac te najbardziej wartościowe. Ja polecam zerknąć na : [link usunięty] bo gdzieś czytałam, że są tam momenty w dobrych cenach:)

Obecnie ceny złota maleją, ale inwestycja w np bulionowe monety dalej są opłacalne. Ktoś z tu obecnych posiada takie monety ? Zamierzam sprzedać trochę złotej biżuterii i kupić monety, lepiej żeby monety leżały w sejfie niż biżuteria, która tanieje. Szukam jakiegoś dobrego punktu, w którym mogę sprzedać biżuterię za oczywiście godne pieniądze i kupić monety, które będą stanowić moją lokatę. Zastanawiam się nad nimi  [link usunięty]  bo znajomy korzystał z ich usług, ale chętnie dowiem się o wielu innych, najlepiej jest mieć rozeznanie w kilku punktach.

Bulionowe monety? A jak jest z ich trwałością, w sensie, jak dobrze znoszą próbę czasu jako przedmiot do przechowania wartości? Nie będzie przypadkiem tak, że za rok czy dwa, powiedzmy, będą już nieco... bezużyteczne, np. poprzez inflację? Ja wolałbym już pieniądze powierzyć jakiemuś brokerowi w stylu  [link usunięty]  bo te bulionówki mnie najzwyczajniej w świecie nie przekonują.

To wszystko zależy od tego jaką formę inwestycji lubisz, jedni wolą mniej inni bardziej ryzykowne opcje. Osobiście wolę czyste złoto, uważam, że złoto w postaci fizycznej jest cenioną alternatywą wobec innych instrumentów finansowych. i sama chętnie w nie inwestuje za pośrednictwem: [link usunięty] Oczywiście nie znam takich inwestycji, które nie ciągną za sobą żadnego ryzyka...jak mówi powiedzenie, kto nie ryzykuje, nie pije szampana:)