Zaloguj się, aby obserwować  
ocenka

Samochód na firmę bez VAT

Recommended Posts

Czy ktoś z was słyszał, że obecnie (jeszcze przez kilka tygodni) można zakupić samochód na firmę z możliwością odliczenia całego podatku VAT? Znalałam takie autko, na które poluję od dłuższego czasu http://moto.gratka.pl/tresc/audi-a6-iii-c6...0774ffa0f5311,1 - VATu w nim będzie kilkanaście tys. Czy ktoś już z was korzystał z tej możliwości?

Samochód bardzo fajny - Citroen to dobra firma. Co do VAT to księgowa ma racje. Jest okienko prawne, że można odliczyć cały VAT. Śpiesz się.

Dzięki za info... Poluję na coś takiego od dłuższego czasu... Czy dotyczy to takze leasingu? Czy trzeba kupić samochód za gotówkę aby można było odliczyć sobie cały VAT?

Przy leasingu także może być rozliczenie 100% VAT, pod warunkiem, że umowa leasingowa zostanie zawarta przed 1 kwietnia 2014 r. Dużo czasu nie zostało, potem niestety trzeba będzie prowadzić dodatkowe ewidencje żeby ewentualnie odliczyć 100% VAT od samochodu osobowego - polecam to kompendium, powinno rozjaśnić wszystko ;)

A myślicie, że w przypadku samochodu firmowego można odliczyć vat od opon? W najbliższym czasie zamierzam wymienić opony na nowe. Chcę je zamówić przez internet ponieważ z tego co widziałem w sieci oferują znacznie niższe ceny: http://www.skapiec.pl/cat/2100-opony-osobowe.html - jak nawet można sobie zobaczyć na porównaniu w skąpcu.

Czy mogę zażyczyć sobie fakturę vat na firmę i odliczyć ją od podatku ? Jest to dość spory wydatek tak więc byłaby to dla mnie znaczna ulga ...

VAT od opon można jak najbardziej odliczać - jakby nie patrzeć, są one niezbędne do tego, aby używać pojazd w firmie. Tylko radzę się pośpieszyć, bo od 1 kwe\ietnia, jeśli nie będzie się prowadziło ewidencji przebiegu pojazdów do samochodu, to pozostaje tylko 50% VAT=u do odliczenia.

VAT od opon można jak najbardziej odliczać - jakby nie patrzeć, są one niezbędne do tego, aby używać pojazd w firmie. Tylko radzę się pośpieszyć, bo od 1 kwe\ietnia, jeśli nie będzie się prowadziło ewidencji przebiegu pojazdów do samochodu, to pozostaje tylko 50% VATu do odliczenia.

Uważam, że jeśli auto na firmę to lepiej poprzez leasing. Zasady dokładnie są opisane na stronach firm, które mają takie usługi. Najlepiej szukajcie w tych firmach, które działają przy bankach, choćby - http://www.rl.com.pl/ Przy leasingu w zasadzie wszystkie koszty idą w działalność.