Zaloguj się, aby obserwować  
Jenkin

Jak rozreklamować specjalistyczny sprzęt?

Recommended Posts

Zastanawiam się w jaki sposób mogę rozreklamować specjalistyczny sprzęt wyburzeniowy http://www.ramfos.com.pl/. Wiadomo, że oferta jest skierowana do bardzo wątkiej grupy ludzi związanych z biznesem budowlanym. Jak do nich dotrzeć, sam sprzęt jest bardzo wysokiej jakości więc jeśli już uda się dotrzeć do klienta On powinien obronić się sam, ale największy problem jest właśnie ze wspomnianym dotarciem. Ma ktoś jakieś pomysły

1. Udzielanie się na bardziej sprofilowanych forach internetowych. Związanych z budownictwem i może architekturą.

2. Reklama na portalach ogłoszeniowych

3. Katalogi firm, a w szczególności katalogi budowlane

4. Kontakt z blogerami i zaproponowanie im publikacji materiału w zamian za $$$ lub coś innego

5. Telefoniczny kontakt z firmami budowlanymi / developerami

6. Nagranie filmiku na YT z pokazem co ten sprzęt potrafi. A nóż widelec do kogoś trafi.

Jak przebijesz się i zdobędziesz pierwszych klientów, to później już samo leci...

Jak wspomniał kiddo - sposobów jest kilka, przy czym na pewno teraz bardzo liczy się dobra reklama w internecie. Poza tym reklamy firm budowlanych czy hurtowni bardzo często są umieszczane przy wylotówkach i to jest dobry sposób, żeby sporo ludzi zwróciło uwagę na Twoją firmę. Więc ja Ci mogę poradzić przejrzenie ofert różnych drukarni, które się zajmują robieniem banerów i tablic reklamowych, np. coś takiego: http://www.trzyslowa.pl/tablice-tabliczki, żeby dopasować coś, co będzie odpowiednio duże i widoczne. Ale najpierw musisz się oczywiście rozejrzeć za miejscem i wykupić powierzchnię.

jeżeli byś chciał na przyklad na facebooku reklamować to można tutaj www.facebook.com/promowanie i określasz grupę docelową do bardzo zawężonej, wynajdziesz te konkretne osoby, i wtedy można liczyć na jakieś efekty.

Ze specjalistycznymi jest ciężko bo jest wąska grupa, ale da się:)

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie tutaj odpowiednie przedstawienie promowanego produktu. Pod tym względem wszelkie broszury wydane na ładnym papierze i z ciekawymi zdjęciami byłyby dobrym rozwiązaniem. Warto pod tym względem zwrócić na projekty graficzne od fooz.pl, które charakteryzują się wysoką jakością, a do tego też ciekawym przedstawieniem tematu. Może to będzie dobry pomysł na reklamowanie specjalistycznego sprzętu.

Jak wspomniała kiddo ;)

Poza tym może zbytnio skupiłam się na reklamie w necie. Niezależnie od tego daje ona najlepsze efekty w stosunku do kosztow

Zgodzę się z tym, że sprzęt wyburzeniowy to nie jest oferta dla każdego, tylko dla ściśle określonej grupy odbiorców. Poza obecnością na targach, przedstawicielom Pana firmy trudno jest pewnie nawiązać bezpośredni kontakt z klientem, dlatego posłużyłbym się przede wszytskim Internetem. Myślę, że odpowiednio prowadzona strona internetowa pomoże zdobyć klientów. Ciekawym rozwiązaniem są prezentacje 3d, dzięki którym w internecie można dokładnie obejrzeć produkt. Myślę, że taka strona zaciekawi, a później, jak sam Pan napisał, sprzęt obroni się już sam.

katalogi branżowe, udział w jakiś eventach branżowych, moze jakieś ulotki rozdawane na takich eventach :) a może na takich targach bardziej spektakularnie i jakiś flash mob? żeby zwrócić uwagę na swoją firmę? wiem, ze firma ulotex toruń Link zajmuje się tego typu akcjami :) więc może w tę stronę ?

Zainwestuj w katalogi wielostronicowe (możesz je zamówić m.in tutaj http://www.arcontact.pl/) i inne gadżety reklamowe. Myślę, że dzięki temu najszybciej trafisz do klientów. Branża może nie jest prosta do zareklamowania ale jak się postarasz to na pewno ci się uda. Pomyśl też o stronie internetowej, bez niej teraz ani rusz.

Warto pomyśleć o pozycjonowaniu strony na specjalistyczne frazy. Wtedy jest spore prawdopodobieństwo że uda Ci się wybić do czołówki wyników, a wtedy użytkownicy sami do Ciebie trafią.

Myślę, że podobna sytuacja dość dobrze została opisana w tym wpisie na blogu freshmail..pl Tak naprawdę reklama w sieci i zdobywanie nowych klientów nie musi być wcale czymś trudnym, jeśli tylko troszkę się pomyśli można naprawdę osiągnąć sukces i to dość duży sukces.

Warto pomyśleć o pozycjonowaniu strony na specjalistyczne frazy. Wtedy jest spore prawdopodobieństwo że uda Ci się wybić do czołówki wyników, a wtedy użytkownicy sami do Ciebie trafią.

Zwłaszcza że przeważnie są słabe.

Hmmm... Rzeczywiście Twoja firma jest dość specyficzna i przy reklamie trzeba by było skupić się na dość wąskiej grupie potencjalnych klientów. Wydaje mi się, że najlepszy byłoby pozycjonowanie. Stronę internetową widzę, że masz to nie pozostaje nic innego jak zgłosić się do profesjonalistów. Z tego co się orientuję tutaj http://seofabryka.pl/ można zamówić pozycjonowanie płatne za efekt (3 miesiące bezpłatne) lub pozycjonowanie w abonamencie. Poza tym poszukałabym firmy która zajmuje się marketingiem szeptanym i zleciłabym im pisanie postów na forach związanych tematycznie z działalnością Twojej firmy.

Podstawowymi metodami na promocję jest zdecydowanie mailing oraz pozycjonowanie. Wydaje mi się, że rozkręcając swój biznes warto się właśnie najpierw na tym skupić, a dopiero później szukać jeszcze dodatkowych rozwiązań. Pomocna przy tym może być firma Bizzit specjalizująca się w pozycjonowaniu stron, a dodatkowo też można tam uzyskać inne wsparcie, jak np. wirtualne spacery po biurze czy zdjęcia 360. To będzie na pewno dobre uzupełnienie samego pozycjonowania.

Ja tak prawdę mówiąc postawiłbym na mailing, ale nie z baz, które posiadają firmy zajmujące się mailingiem. Bardziej mam tutaj na myśli kupienie bazy i zlecenie mailingu z użyciem tej bazy. Jest sporo firm, które maja w ofercie bazy firm i przykładem takiej firmy jest chociażby Info Brokering, których ofertę znajdziecie tutaj 

https://www.infobrokering.com.pl/bazy-biznesowe/ . Warto spróbować, bo wiele to nie kosztuje.