handlara

Szkolenia z AdWords dla pracowników

Recommended Posts

Chciałabym zatrudniać na stałe kogoś, kto ogarniałby nam reklamy internetowe itd, ale przydałoby się tej osobie szkolenie z Adwords.

Słyszałam, że ta firma: http://szkolenia.4people.pl/ organizuje całkiem przyzwoite, bardzo konkretne szkolenia, które są na tyle dobre, że człowiek faktycznie wychodzi z nowymi umiejętnościami. Działają jednak głównie na Śląsku - jak będzie trzeba, to zorganizuje się dojazd, ale może znacie inne równie dobre firmy szkoleniowe w innych częściach Polski?

Takie szkolenia najlepiej wychodzą, gdy są zorganizowane w formie webinariów. Kontakt wizualny czy głosowy z instruktorem, a także inne możliwości jakie oferują webinaria (np. współdzielenie pulpitu) sprawiają, że takie szkolenie jest bardziej atrakcyjne i skuteczniejsze. Trzeba jednak rozsądnie wybrać firmę, która zaoferuje nam taki webinar, bo ta forma szkolenia wymaga pewnych przygotowań ze strony organizatora. Niektóre firmy przygotowując webinaria decydują się na pomoc osób takich jak Pani Dorota Kostowska, o której możecie poczytać tutaj http://dorotakostowska.pl/webinaria/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wie ona, jak przygotować angażujące i skuteczne webinaria. Przygotowuje teksty dopasowane do specyfiki danego webinarium, wspomaga obsługę spotkania online (np. obługa czatu, pilnowanie czasu). Dobrze przygotowane webinarium to gwarancja sukcesu.

W gdańskiej akademii umiejętniości menadżerskich zrobiłem szkolenie z tego zakresu - bardzo konkretne szkolenie, prowadzone przez Artura Pleskota. Praktyczne, bez bzdur, mnóstwo konkretnych przykładów, konkretny program. Powiedzmy, że jak dla mnie to było pominięcie minium kilku miesięcy na samodzielne dojście do normalnych doświadczeń.

Ja byłam ostatnio na tym szkoleniu: http://strefakursow.pl/kursy/e-marketing/k...ki_reklamy.html

Mogę polecić każdemu, kto interesuje się tematem. Dotąd nie zajmowałam się na poważnie reklamą, choć oczywiście dbałam o nią w mojej firmie.

Cóż mogę powiedzieć? kurs dał mi mnóstwo, przekazanej rzetelnie wiedzy, oczywiście praktycznej.

Dzięki temu znacznie łatwiej mi teraz odnaleźć się w świecie reklamy AdWords.

Osobiście uważam, że wydawanie na szkolenie z adwords to dość słabe rozwiązanie, szczególnie w firmach które nie zarabiają na tym tylko z tego korzystają dlaczego? Marża firm które profesjonalnie przygotowują kamapanie adwords które tak jak Fundymedia mają certyfikat są stosunkowo niskie przy dużo wyższych wynikach jakie można osiągnąć z taką doświadczoną firmą wydawanie na szkolenie dla pracowniak się nie zwróci bo oszczędzimy na marży, która wynosi kilkanaście procent zlecenia, a wyniki sprzedażowe będą dużo słabsze, aniżeli w wykonaniu podanej firmy. Jaki sens? Tutaj macie namiar - http://funkymedia.pl/ można poczytać kontaktować się najlepiej bezpośrednio telefonicznie - +48 (42) 636 31 83. no i co dobre w takich firmach, mają często na pierwsze kampanie dodatkowe bony, które można wykorzystać.

Ja też uważam, że szkoda kasy na tego typu szkolenia dla pracowników. Lepiej zlecieć kampanie adwords warszawa profesjonalnej agencji niż ryzykować. Jakby nie patrzeć pracownik świeżo po kursie nie bedzie miał zbyt dużej wiedzy na temat kampanii adwords. Może łatwo popełnić błąd a to grozi banem lub filtrem od google.

Powiem Ci tak - możesz wysłać swoich pracowników na takie szkolenie, ale nie sądzę, by to Ci się opłacało. Jeśli faktycznie chcesz prowadzić kampanie linków sponsorowanych skutecznie, to zatrudnij certyfikowaną agencję. Masz na przykład agencję Uprise, które pomogą Ci opracować strategię działań, a później ją zrealizować. Sama wiedza w temacie Adwords nie wystarczy, potrzebne jest też doświadczenie. I na to Twoi pracownicy musieliby pracować miesiącami i to Twoim kosztem, bo nie wiesz jak skuteczne do tego czasu byłyby Twoje kampanie. Dlatego lepszą opcją jest agencja.

http://homeandfood.net/

Witam serdecznie, chciałbym zaprosić Państwa do darmowego uczestnictwa w konferencji szkoleniowej e-commerce dla branży spożywczej i AGD. Uczestnictwo jest darmowe.

Tematy wykładów/szkoleń m.in.:

1. Gotujemy dobry sklep internetowy- Jak robić e-commerce ze smakiem, głową i nie skazywać się na porażkę już na starcie?

2. Omnichannel w 5 smakach. 5 sposobów na wszechobecność Twojej marki.

3. Nowa metoda płatności, która zwiększy atrakcyjność sklepu  Płacę później to metoda płatności, która gwarantuje zapłatę za zamówienie w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.

4. Przez e-commerce do klienta - Chcesz wiedzieć, jak kanał e-commerce może wpływać na wewnętrzne procesy związane ze sprzedażą oraz jak wykorzystać ten potencjał?

5. Płatności online od kuchni- Bogate menu w rozwiązaniach płatniczych wpływające na budowę pozytywnego UX

6. Treści, które sprzedają- Co zamieścić na stronie sklepu, żeby zwiększyć ruch i konwersję?

7. Facebook, bon apetit! Czyli jak znajdować klientów i prowadzić skuteczne działania sprzedażowe na Facebooku dla branży H&F?

8. Receptura i składniki niezbędne dla sukcesu wdrożenia e-commerce- Potężna, skoncentrowana dawka wiedzy na bazie case studies.

9. Pomysł na... smaczny email marketing w branży food - Opowiem Ci, jak wykorzystać maila w branży food i sprawić, by Twój odbiorca miał apetyt na więcej.

Dla wszystkich uczestników zapewniamy lunch.

Link do rejestracji: http://homeandfood.net/rejestracja#content

Ja również jestem za tym, by przekazać nadzorowanie kampanii reklamowych agencji, w której są specjaliści od AdWords. Jeśli chcesz zatrudnić kogoś w strukturach swojej firmy, by się tym zajmował, musisz zdawać sobie sprawę, że powinna to być osoba doświadczona, ponieważ uczenie się od podstaw AdWords może potrwać kilka długich miesięcy, żeby to opanować. Nie wystarczy wysłać na jedno szkolenie, by ta osoba wszystko zrozumiała i została zaznajomiona z tematem w 100%, potrzeba byłoby kilku różnych kursów i szkoleń, a to już kosztuje. Nawiązałbym współpracę z agencją i oddelegował osobę z firmy do kontaktu z pracownikiem agencji odpowiedzialnej za AdWords. Przy okazji nauczy się czegoś konkretnego, gdy będzie nadzorować te działania. A w międzyczasie zleciłbym naukę w programie Google Partners, gdzie jest solidna teoria w przystępnej formie, a do tego praktyczne ćwiczenia i na koniec certyfikat znajomości do zrobienia. I nie trzeba za nic płacić.

Myślę, że takie szkolenie może być naprawdę fajne, gdyż marketing jest tak rozwijającą się dziedziną, że pracy w tym zakresie jest naprawdę wiele J Sam uczestniczę obecnie w szkoleniu marketingowym, dzięki któremu otrzymam certyfikat z marketingu ;) Na stronie https://questus.pl/cim/certyfikaty/ macie dokładnie opisane co daje taki certyfikat i jak go zdobyć ;) Myślę, że można zastanowić się nad takim kursem, gdyż naprawdę warto ;)

Prowadzenie skutecznych kampanii linków sponsorowanych nie jest łatwa. Teoria jaką zyskasz na szkoleniu - ważna rzecz. Ale tutaj liczy się też praktyka, doświadczenie i generalnie rozeznanie w temacie.  Jeśli nie chcesz bezsensownie tracić pieniędzy na kampanie, które konwersji nie przyniosą - oddaj ich prowadzenie w ręce ludzi, którzy wiedzą co robią. Tutaj  https://fabrykamarketingu.pl/masz taką firmę na przykład.

Ja byłem na szkoleniu organizowanym przez sprawny marketing, jako podstawa było ok, ale uważam, że każdy powinien przejść sam przez system Adwords - wtedy nabiera się odpowiedniej praktyki. 

Nie sądzisz, że marketing lepiej zlecić dla innej firmy, zamiast angażować w to swoich ludzi? Wyjdzie Cię to taniej, a dodatkowo też będzie to lepiej zrobione. Barko korzystne ceny na marketing internetowy posiada obecnie firma https://solv.pl/uslugi/