Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Nietypowe rozwiązania w kobiecym biznesie

Recommended Posts

W temacie kobiecego biznesu chyba już wszystko wymyślono, ale jestem ciekawa, czy wy też tak uważacie?

Myślicie, że da się jeszcze wykombinować coś nowego i nietypowego, znaleźć jakąś niszę w tym sektorze gospodarki?

Spokojnie można jeszcze coś wymyślić. Po prostu większość dobrych pomysłów przychodzi do głowy wtedy, kiedy same czegoś potrzebujemy, ale nigdzie tego nie można dostać.

Jak dla mnie przykładem na taki biznes jest salon fryzjerski Lolo Manolo: http://www.lolomanolo.pl

Jest to salon fryzjerski z pełnym zakresem usług, ale poza tym jest tam też sala zabaw dla dzieci, gdzie można zamówić organizację przyjęcia urodzinowego dla najmłodszych.

Zawsze są jakieś nisze na rynku, pojawiają i się znikają, tylko trzeba trafić z pomysłem w odpowiedni czas. Nie jest to łatwe, ale nigdy takie nie było, trzeba mieć szczęście i głowę na karku :)

A czym "kobiecy biznes" różni się od męskiego? Po co stwarzać jakieś dziwne, sztuczne podziały? Chyba czas odchodzić od stereotypów i zaszufladkowań... Nie jestem feministką, nie walczę o równouprawnienie, ale śmieszy mnie takie segregowanie ludzi na siłę.

Osobisty trener jak dla mnie jest dość zbędnym wydatkiem, lecz ku mojemu zdziwieniu wiele osób korzysta z jego usług, więc biznes ukierunkowany na ten tor ma sznsę uzyskanie dobrych zarobków.

Moja znajoma przedszkolanka, wydała ciekawą książkę dla dzieci. Pracowała przez wiele lat w przedszkolu i rozumiała potrzeby dzieci. Zrobiła to w sposób niekonwencjonalny i z bardzo ciekawym pomysłem. Gdy już cały materiał miała gotowy, nie do końca wiedziała gdzie się udać by opublikowano jej książkę. Wtedy z pomocą wkroczyłam ja. Dałam jej namiary na tę stronkę https://www.rozpisani.pl/km-wydaj-ksiazk

Teraz pracuje tylko z pasji, bo książka zapewniła jej byt.

Cieszę się z jej sukcesu i z tego ,że mogłam się do niego przyczynić.

Wszystko jest tak na dobrą sprawą kwestią naszej kreatywnosci i pomysłowości,moim zdaniem warto szukać nowych rozwiązań bo nigdy nie jest tak,że temat wyczerpuje się w danej branży do konca. Czasem wystarcz inny asortyment,lepsza cena czy reklama i już zaczyna się to kręcić.