Zaloguj się, aby obserwować  
Andzrzej.N

Franczyza

Recommended Posts

Cuk to znana firma, rozpoznawalna a to duży atut jak się rozkręca biznes. Mam znajomego w Gdańsku, który jest niezależnym doradcą CUK , to jest trochę inna forma współpracy niż franczyza. Nie ponosił żadnych kosztów, które są związane z franczyzą.Mnie ten temat też intersuje, chociaż nie ukrywam że franczyza wydaje mi się jednak korzystniejsza , przynajmniej dla mnie.Na start potrzebne jest około 15 tysięcy, taką kwotę mam, z lokalem też bym nie miał problemu, bo teść ma komis samochodowy i właśnie tam kombinuję żeby to połączyć. Teraz tylko jescze badam rynek, jak to jest z ubezpieczeniami w moim regione, bo raczej nie chciałbym szukać lokalu gdzieś indziej, tu gdzie myślę rozkręcić ten biznes jest dosyć dobra lokalizacja i raczej ciągły ruch.

Franczyza jest bardzo dobrym biznesem, ale pod warunkiem iż jest to znana marka.

to zaplecze finansowe musisz mieć.

a tak wogóle co to jest ten CUK?

Nie wiem czy można to nazwać franczyzną ale całkiem ciekawym pomysłem jest sprzedaż różnego rodzaju kosmetyków erotycznych, perfum z feromonami, gadżetów erotycznych, suplementów diety itd. Marże jakie można uzyskać na tego typu produktach to około 100-200%. Sprawdź sobie warunki współpracy z Eromed http://eromed.pl/wspolpraca.html

Zapewniają wsparcie logistyczne, materiały promocyjne, ulotki, szkolenia. Dobry biznes do miast 40-100 tys mieszkańców.

Franczyza jest bardzo dobrym biznesem, ale pod warunkiem iż jest to znana marka.

to zaplecze finansowe musisz mieć.

a tak wogóle co to jest ten CUK?

To największa multiagencja ubezpieczeniowa, ma ofertę 30 towarzystw. Tu jest więcej

[link usunięty]

Pomysł nienajgorszy, branża doradczo-finansowa dobrze sprawdza się w średnich miejscowościach, gdzie nie ma oddziałów wszystkich dużych firm/banków. Stąd np. w takich miasteczkach coraz więcej punktów choćby Idei Expert, która dodatkowo daje korzystne warunki współpracownikom.

Akurat jak się dowiadywałem w Cuk to oni wymagają żeby placówka była w miejscowości która ma przynjamniej 10 tysięcy mieszkańców.To akurat u mnie nie jest problem. I cały proces uruchomienia takiego oddziału to około 2 miesiące, więc jak bym dobrze się spiął ze wszystkim po urlopie to około października bym już działał.

Widzę że jesteś zaangażowany w temat. Ja byłem wczoraj na targach franczyzy i dowiedziałem się że jakbym w ciągu roku otworzył placówkę CUK to dostałbym w prezencie zewnętrzne oznakowanie :) Po rozmowie upewniłem się że chcę to robić. Potrzebowałem takiego bodźca do działania.

Bo najlepsze biznesy to biznesy już sprawdzone. A skoro u kogoś jakiś biznes się opłaca to w naszej okolicy też może to być bardzo opłacalne. Franczyzna może dla niektórych okazać się strzałem w 10! Szukałam kilu pomysłów na własny biznes i zastanawiam się czy sklep w sieci Polska Chata http://www.chatapolska.pl/franczyza.html nie okazał by się dla mnie najkorzystniejszym pomysłem. To już sprawdzona, znana marka więc łatwiej mi będzie wejść na rynek