Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Porada prawna online - warto?

Recommended Posts

Co sądzicie na temat takich porad prawnych udzielanych za pośrednictwem internetu?

Są tak samo wartościowe i merytoryczne jak te porady udzielane w kancelarii?

Może ktoś z was miał okazję wypróbować taką ofertę.

Ja mam na temat takich porad dobrą opinię, chociaż faktycznie trzeba dobrze wybrać, gdzie zwracamy się o taką poradę online.

Tu: http://www.mojrozwod.pl/zamow-eporade.html na przykład można zasięgnąć porad prawników na tematy związane z rozwodem, podziałem majątku itd.

Zadając pytanie widzisz pod spodem, kto będzie na nie odpowiadał i jakie ma kwalifikacje.

korzystałem, nie narzekam, ale zabrakło kontaktu bezpośredniego, niby za taką poradę zapłacisz mniej - ja płaciłem 40 zł, ale nie czułem się usatysfakcjonowany i wybrałem się po poradę prawną do p. Książek - [link usunięty]

Powiem tak porady prawne czy to online czy nie są dobre o ile ...

udziela ich dobry prawnik albo ogólnie dobra kancelaria, a w jakiej formie to już nie ma takiego znaczenia. Zobacz sobie nahttp://poradyprawne-kancelaria.pl/ jest to strona kancelarii Meritum z Łodzi. I prawda jest taka, że w sumie mało by mnie interesowało czy bym spotkał się z prawnikiem u nich w kancelarii czy online - wiem, że są dobrzy więc wiem, że usługa którą będą świadczyć nie zależnie w jakiej formie też taka będzie.

I raczej na to trzeba zwracać uwagę, kto świadczy, a nie w jaki sposób.

[link usunięty] online są możliwe, ale tylko na pytania dość ogólne. Aby uzyskać poradę wyczerpującą (jeśli chodzi o 'poważne' sprawy) - lepiej osobiście umówić się z prawnikiem.

Co sądzicie na temat takich porad prawnych udzielanych za pośrednictwem internetu?

Według mnie to wszystko zależy od rzetelności firmy która udziela tych porad. Porady prawne muszą być na najwyższym stopniu merytorycznym. W swojej firmie myślałam nad czymś podobnym, mianowicie nad skorzystaniem z usług firmy https://e-konsultantprawny.pl/, zajmującej się dostarczaniem wzorów i generatorów dokumentów prawnych, a także tworzeniem narzędzi ochrony prawnej. Czytałam na ten temat w Internecie i dowiedziałam się, że opieka prawna zawiera również bazę wiedzy w której są opnie, analizy i komentarze przydatne przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Może ktoś z Was korzystał z ich oferty?

Może ktoś z was miał okazję wypróbować taką ofertę.

Wiesz, teraz nawet duże kancelarie jak [link usunięty] oferują takie porady online, więc Twoje pytanie jest trochę nie trafione ;) Oczywiście uważałbym na te porady oferowane na forach przez nie wiadomo kogo, ale jeśli porad udziela kancelaria, to nie ma się co obawiać ;)

Na pewno nie warto korzystać z pomocy prawnej on-line od anonimowych osób. Często portale porad prawnych prowadzone są przez osoby nawet bez wykształcenia prawniczego. Mało tego, znam kancelarię, która działa normalnie na rynku przyjmując klientów w sposób tradycyjny w lokalu a wiedza i doświadczenie tej kancelarii opiera się na byłym urzędniku bez wyższego wykształcenia i kilku studentach. O dziwo kancelaria ma dużo klientów którzy korzystaja z porad prawnych. O jakości tych porad nie ma co pisać.

Warto korzystać z usług adwokatów i radców prawnych wpisanych na listę w swoich zrzeszeniach czy radach. Gwarantuje to wiedzę i doświadczenie prawnika, oraz odpowiedzialność za udzielone porady. Wielu adwokatów czy radców prowadzi porady on-line. Sugerowałbym jednak osobiste spotkanie co pozwoli na dokładniejsze przeanalizowanie sprawy. Za 100 - 150 zł masz profesjonalna usługę.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do kancelarii radcy prawnego po pomoc, niż szukanie jej w Internecie. Jeżeli jesteście z Zielonej Góry to mogę wam polecić kancelarię http://www.kancelaria-pucek.pl Kancelaria zatrudnia świetnych specjalistów i ma szeroki zakres usług.