human bazooka

pokazy fizyczne

Recommended Posts

A co powiecie na to... ?

Jestem absolwentem fizyki i noszę się z zamiarem otworzenia firmy przeprowadzającej wystawy/wykłady/prezentacje fizyczne. Na prezentacjach takich przedstawiane by były przeróżne, bardzo ciekawe doświadczenia z podstawowych działów fizyki, czyli mechaniki, optyki, termodynamiki, elektryczności i magnetyzmu, oraz astronomii z wykorzystaniem interesujących eksponatów. Z tych działów wybierane byłyby konkretne tematy prezentacji. Wszystko ułożone w logiczną całość i dostosowane do wieku odbiorców. Przykładowe tematy pokazów: Doświadczenia z powietrzem, Wszystko gra (wszystko o dźwięku), Magia czy fizyka?, i wiele innych :) Pomysłów trochę mam :)

Pokazy mogłyby się odbywać w szkołach z okazji różnych szkolnych wydarzeń - dnia patrona szkoły (lub jakichś tam innych okazji które są wolne od nauki, a szkoły muszą zorganizować jakieś rozrywki dla dzieciaków), na lekcjach fizyki w porozumieniu z nauczycielami, urodzinach dzieci i innych imprezach, nie tylko dla dzieci i nie tylko w szkołach.

Mam już doświadczenie w prowadzeniu takich wystaw, uczestniczyłem w kilku imprezach interaktywnych z fizyki, organizowanych przez uczelnie wyższe. Za każdym razem zainteresowanie na tych imprezach było ogromne.

Co do cennika, to jeszcze nie zdecydowałem, ale myślę tak 350 PLN za 60 min. pokazu, lub 15-20 PLN za bilet od jednej osoby. Drogo, nie drogo, ale myślę, że rodzice i nauczyciele będą woleli, żeby uczniaki wydali te kilkanaście złotych i mieli zabawę w szkole, niż zabierać je gdzieś do oddalonej uczelni wyższej na takie pokazy, gdzie zawsze trzeba się nimi zaopiekować i dać pieniądze a to na autobus, a to na cole, a to na jeszcze coś ;) i wychodzi drożej w sumie niż te 20 PLN :)

Co sądzicie o moim pomyśle?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ЯAFAŁ GEЯENT

Tak się składa, że w liceum najbardziej lubiłem właśnie fizykę :) i już z tego faktu pomysł bardzo mi się podoba. Widziałem też kilka tego typu pokazów, więc podzielę się moimi spostrzeżeniami:

1. Fizyka należy do dziedzin ścisłych, nie dla każdego ciekawych ;), dlatego powinieneś kłaść nacisk na humor i dobrą zabawę.

2. Maksymalizuj interakcję z otoczeniem.

3. Do zadań wywołuj osoby z sali - z punktu widzenia psychologii, proponuję wybierać właśnie te osoby, które dominują w grupie lub przeszkadzają. Staraj się robić show, a nie pokaz.

4. Do mniej bezpiecznych czynności wykorzystaj nauczyciela, osoby starsze - lubią czuć się wyróżnione, podświadomie dbają o podopiecznych.

5. Nic na siłę ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Wczytywanie...