Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Damieen

Własna działalność w Polsce, a praca na etacie w UK

3 posty w tym temacie

Witam

Pracuję obecnie w UK na etacie oraz realizuję różne projekty z zakresu grafiki komputerowej jako freelancer. Zastanawiam się nad zarejestrowaniem działalności w Polsce, ale nadal pracując w UK na etacie, aby móc spokojnie rozwijać własną działalność. Rozwiązanie to daje mozliwość nie płacenie w Polske skladek ponieważ jako obywatel EU płace je będac zatrudnionym w Uk. 

Czy ktoś zna temat bardziej, albo sam działa w ten sposób? jak to w praktyce wyglada, jak do tego podchodza urzedy tutaj i w Uk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie wypowiedział się jeszcze merytorycznie, a sam zglębiłem temat przedstawię jak to wygląda. Może komuś się to przyda.

Pracują na etacie kraju UE możemy prowadzić własną działalność gspodarczą w Polsce i być zwolnionym z opłat ZUS. Wymagane jest praca na pełnym etacie i udokumentowanei tego przetlumacozna umową o pracę w której jest jednoznacznie określony czas pracy, ilośc godzin na tydzień etc (musi to być pełny etat, żaden part time). Kolejnym dokumentem będzie zaświadczenie A1 z kraju w którym jest sie zatrudnionym na etacie a pracodawca płaci nasze składki. W praktyce odbywa się to, na zasadzie kontaktu "naszego" ZUSu z tym zagranicznym, który udziela takiego zaświadczenia. Proces trwa nawet do 3 miesięcy, ale nie blokuje to naszego prowadzneia działalności,

Wszystkie te formalności może załatawić dla nas nasze biuro rachunkowe prowadzące naszą księgowość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0