Zaloguj się, aby obserwować  
optimusnaczelny

Gdzie założyć konto bankowe?

Recommended Posts

Każdy bank jest na swój sposób dobry. Dla mnie najważniejszym kryterium jest możliwość darmowego korzystania z rachunku bankowego, bankomatów (jak się da to wszystkich) oraz z przelewów bankowych. http://www.banki.pl/konta_osobiste jest w dzisiejszych czasach obowiązkowe - niech więc będzie darmowe, bądź tanie w użytkowniu.

jest dużo w sieci porównywarek z których można skorzystać, ostatnio widziałem reklamę Alior, który się szczycił że ma dobre warunki dla firm, może więc oni [link usunięty]

Czasami warto rozważyć prowadzenie działalności na koncie osobistym. Świadomość przedsiębiorców w tej kwestii jest mała. Warto wiedzieć, iż Polskie prawo nie reguluje kwestii posiadania konta bankowego. Owszem firma musi posiadać konto do rozliczeń z US czy ZUS, ale to może być konto prywatne.

Dla małych firm jest to bardzo dobre rozwiązanie, nie dochodzą koszty prowadzenia rachunku bankowego.

Dla większych firm czy spółek z o. o. lepiej oddzielić transakcje prywatne od biznesowych.

najlepiej zgłoś się do jakiegoś biura rachunkowego - podpowiedzą i doradzą. Ja byłam w Cafe Finance i doradzili mi które konto wybrać w mojej sytuacji.

A ja jednak zalecałbym założenie oddzielnego konta bankowego dla transakcji firmy, ja założyłem osobne i nie załuję, koszty obsługi konta nie są jakieś kosmiczne a i wygoda większa bo mamy rozdzielone konto osobiste i firmowe.

Może http://bankowe-konta.info/konto/mbank/? Zawsze możesz sobie poprzeglądac i porównać różne oferty, żeby się przekonać, gdzie są najniższe opłaty. Możesz sobie sprawdzić na porównywarce bądź rankingach:)

W skrócie można napisać,że konto bankowe warto założyć tam gdzie jest to po prostu opłacalne,warto przyjrzeć się tabeli opłat oraz prowizji,im jest ona niższe lub nie ma ich w ogóle- tym oczywiście lepiej.

Nie wiem czy wiecie, ale niektóre banki, dotąd znane głównie z udzielania pożyczek na leasing oraz kupującym samochody, zaczynają też wprowadzać konta osobiste i firmowe. Mają interesujące oferty, bo dopiero zaczynają w innych sektorach. Może więc warto skorzystać z takiego, który jest może mniej znany w bankowości bezpośredniej, ale ma ciekawą ofertę? Zajrzyj np. tutaj: http://www.vwbank.pl/ , prawdopodobnie coś tam dla siebie znajdziesz :)

Najlepiej jest porównać oferty kilku banków, poczytać opinie klientów i wybrać taki bank, który ma najlepsza ofertę za najmniejszą kwotę opłat miesięcznych. Dziś można nawet mieć konto za darmo , więc zerknij na http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/ i nie powinieneś mieć problemu z dokonaniem wyboru.

Dobre warunki oferuje mBank i z tego co wiem, bo się pytałem ludzi w pracy to z biegiem czasu nie robią jakiś jaj ze zmianą warunków i zmianą cennika, tak jak inne firmy. Planuję u nich założyć konto. Znalazłem nawet stronę gdzie dają pendrive za założenie rachunku -www.pendrivezakonto.pl. Wygląda to wszystko dość przejrzyście, bez ściem i zakamuflowanych kosztów.

wszystko zależy od tego jakie masz wymagania jedni chcą wszystko załatwić przez internet inni lubią fizycznie pójść do banku każdy woli coś innego zapraszam do strony ze stopki tam znajdziesz [link usunięty]

Polecam założenie sobie konta bankowe w ING Bank. Mają najlepszą ofertę jesli chodzi o konto firmowe z bezpłatnymi przelewami do ZUS i Urzędu Skarbowego. Jak na razie sama korzystam i nie narzekam, wszystko jest dobrze

wspólne konto firmowe i prywatne to kiepski pomysł... prędzej czy póżniej zaczniesz się gubić w wydatkach i przelewach. przerabiałem przez kilka miesięcy i wiem że nie ma co sobie taka opcją zaprżatać głowy.... konto prywatne mam osobne, firmowe w idei [link usunięty] bo mają bardzo dobre warunki dla firm.

Myślś, że idealne konto firmowe najzwyczajniej nie istnieje. Ale warto wybrać to, które spełnia nasze oczekiwania przynajmniej w 90%. Szkoda czasu na bieganie po bankach czy doradcach, bo w sieci istnieje conajmniej kilka sprawdzonych porównywarek kont, w tym firmowych. Na http://totalbank.pl/ranking-kont-firmowych jest to proste i tam dane są aktualizowane na bieżąco, więc mamy rzeczywisty obraz tego, co oferyje nam konkretny bank.

Ogólnie słyszałam, że PKO jest dobrym, bankiem. Teraz szukam oferty kredytowej na http://hipoteczny.com.pl/ i też widzę, że oferty ma w porządku. Moja mama ma tam konto i jest zadowolona

Jeśli chodzi o konto osobiste, to dosyć dobrą ofertę mają w ING. Warto jednak zajrzeć na stronę http://www.banki-opinie.info/ing-bank-slaski-f28/opinie-o-koncie-osobisty-w-ing-t411.html , gdzie znajdziecie opinie klientów o kontach osobistych. Ja także mam konto w ing i jestem zadowolony.

A ja myślę, że oprócz takich standardowych aspektów, na które warto zwracać uwagę przy wybieraniu konta bankowego, trzeba patrzeć też na dodatkowe opcje, np. dostępność przelewów Express Elixir – to przydatne rozwiązanie, które usprawniają wykonywanie przelewów. Na stronie dostawcy tych rozwiązań znajdziesz więcej informacji na ten temat – [link usunięty] . Co o tym myślisz? :)

Ja znalazłem na blogu finansowym Bankujemy.com [link usunięty] całkiem ciekawą opcję konta bankowego. Niestety jest tylko dla studentów, więc jestem trochę za stary. Jednak trochę wam o tym napiszę może się przydać.

Jest to konto studenckie 360 w Millenium. Wszystko jest za free i nie wymagają stałego wpływu gotówki. Trzeba tylko wykonać transakcję kartą raz w miesiącu. Można też dostać 360zł premii za płacenie Blikiem i kartą. Sądzę, że opcja ciekawa.

Na tym blogu co już wspomniałem, mają też wiele innych ciekawych promocji bankowych.