Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
handlara

Klimatyzacja jako koszt?

34 postów w tym temacie

Zamierzamy w tym roku w biurze zainstalować taki system, znalazłam już sklep z klimatyzacją, ale zanim wezmę się za zakup, zastanawiam się czy takie coś można wpisać w koszt prowadzenia firmy?

Klimatyzacja w lokalu może stanowić koszty uzyskania przychodów, szczególnie jeśli zatrudnia się pracowników, a lokal nie jest jednocześnie lokalem mieszkalnym (nie może zajść podejrzenie, że klimatyzacja jest wykorzystywana także prywatnie).

Warto przy tym zwrócić uwagę na jej wartość - jeśli będzie bowiem większa niż 3500 zł, to powinno się ją zaliczyć jako środek trwały w firmie. Klimatyzacja o mniejszej wartości może zostać zaliczona jako pozostały wydatek, bezpośrednio do kosztów.

No to lepiej pospiesz się z tym zakupem, bo podobno lato ma być upalne, a już mamy maj :)

Z miejsc, gdzie jeszcze możesz kupić takie urządzenia (niezależnie od tego czy jako jednorazowy zakup czy jako środek trwały) mogę podpowiedzieć, że warto zajrzeć tu: http://www.klimamarket.pl/

Jak znajdziesz odpowiedni model, a zależy Ci na tym, żeby kupić tanio, to napisz do nich wiadomość.

Słyszałam, że są skłonni do negocjacji cen.

Ja też pewnie będę myśłał o zakupie klimatyzacji, ale do serwerowni. W takim miejscu jak serwerowani, klimatyzacja jest niezbędna i to przez cały rok. Natomiast w biurach, w domu to bym się mocno zastanawiał przed taką decyzją. Zwłaszcza, że zazwyczaj lato u nas jest krótkie. Rzadko mamy bardzo upalne lato w Polsce.

oj chyba już nie pamiętasz ostatniego lata co ? :) Od czasu do czasu trafiają się miesiące upałów, kto wie może już w czerwcu tak będzie

Ogólnie nie ma z tym problemu tylko warto sobie zupełnie z innego powodu przeanalizować jakie są koszty klimatyzacji w domu tutaj macie temat dość dobrze opisany - http://www.oferteo.pl/koszty-klimatyzacji-w-domu - w zasadzie to osobiście uważam, że jest to zbędny wydatek jeśli chodzi o dom, ale na potrzeby firmy można sobie artykuł spokojnie wykorzystać tak przynajmniej myślę.

Ostatnie lato było nie do wytrzymania. Nie chciałabym przeżywać drugi raz tego co w tamtym roku. W tym roku zainwestowaliśmy z mężem w klimatyzację. Wybraliśmy model od LG, już przy takiej temperaturze jak jest teraz dale super efekt, a co dopiero jak będzie 10 stopni więcej. Poza tym świetnie wygląda. W firmie też mamy, możliwe nawet, że ta sama marka ale pewna nie jestem :)

Nie sądze, że jest to zbędny wydatek, szczególnie w takie upały z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu... Przed zamontowaniem klimatyzacji tempratura w naszym mieszkaniu przekraczała 25 stopni, otwieranie okien nie pomagało, dlatego zamontowaliśmy klimatyzację. Wybraliśmy tani model klimatyzatora LG za 1800 złotych i spisuje się bardzo dobrze. Jestem zasokoczony tym jak cicho pracuje.

Jeśli można spytać @AdamW - jaki model wybraliście? U siebie w domu mam LG Artcool A18RL o najwyższej wydajności energetycznej i i jestem bardzo zadowolona, nie tylko z powodu samego działania, ale również dlatego, że posiada filtry powietrza tj. filtr antywirusowy, antyalergiczny oraz plasmaster, który pomaga w utrzymaniu jego czystości.

Pewnie, że można ;). Mój model to klimatyzator ścienny split LG Basic E09EL Inverter V. Tak jak mówiłem wcześniej, charakteryzuje go przede wszystkim cicha praca (tylko 20 dB) oraz funkcja szybkiego schładzania. A jeśli chodzi o moc chłodniczą to wynosi ona 2,5kW zaś moc grzewcza 3,2kW.

Klimatyzację można oczywiście wpisać w koszty, bo jest to w końcu wyposażenie biura i urządzenie niezbędne do komfortowego wykonywania swoich obowiązków. Sama zapoznałam się ostatnio z ofertą firmy taborklima.pl i planuję zakup klimy do biura, więc jestem na bieżąco z tematem i zdecydowanie rozumiem taką potrzebę :)

Oczywiscie,że możesz rozpisać to w kosztach i tutaj nie będzie żadnego problemu,a co do samej ceny za montaż klimatyzacji to już zależy np: od powierzchni i urządzenia na jakie się zdecydujesz,bo ceny są naprawdę różne.

Klimatyzacja to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, które możesz wpisać w koszta utrzymania biura - dopytaj się tylko księgowej jak masz to zrobić i tyle.

Tutaj http://nawilzacze.eu/ masz namiary na firmę, która zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i montażem klimatyzacji. Dostarczają również produkty różnych wiodących marek. Jeśli chcesz określić jaki będzie koszt Twojej inwestycji - najlepiej się do nich odezwij.

a jaki model planujesz klimatyzatora montować, sam wiem ze można się naciąć na nieuczciwe firmy.

Sprzedają przez internet o 30 % taniej a potem jak coś się zepsuje to nie ma serwisu i musisz im wysyłać do centrali.

mamy kilka modeli ale nie będę się nachalnie reklamować

Klimatyzację mam, ale w samochodzie. przydatna rzecz, choć trochę kłopotliwa, bo jednak trzeba pamiętać o tych systematycznych wizytach w serwisie klimy. Odgrzybianie, nabijanie, sprawdzanie szczelności, trochę z tym zabawy jest.

A tutaj https://www.fairair.waw.pl/klimatyzacja  już zaglądaliście?  Oferta jest naprawdę świetna. Warto sobie tam zerknąć i porównać ceny. Zajmują się nie tylko sprzedażą urządzeń, ale również zajmują się montażem oraz czyszczeniem klimatyzacji. Mają więc kompleksową ofertę dostosowaną do potrzeb klientów.

Wszystko zależy od potrzeb..kubatury budynku itp. w necie jest sporo różnego rodzaju kalkulatorów które obliczą to i owo..

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0