Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Zakładanie firmy a prowadzenie jej księgowości

Recommended Posts

Fajnie jest sobie wymyślić firmę i ją założyć, ale później trzeba się skupić na podatkach, zusach, fakturach i całej reszcie.

Zajmujecie się tym sami czy może zatrudniacie kogoś, kto robi to za was?

Nie musisz nikogo zatrudniać do tego, żeby zajmował się Twoimi rachunkami.

Wystarczy jak znajdziesz sobie jakieś odpowiednie biuro rachunkowe. Na przykład w Kielcach i we Włoszczowie działa takie biuro: http://www.rusek.pl/

Warto wybierać firmy cieszące się dobrą opinią wśród klientów i utrzymują się na rynku od dłuższego czasu, tak jak w tym konkretnym przypadku - aż 20 lat.

20 lat to bardzo długi okres czasu. Tyle lat dokładnie ma świetne oprogramowanie dla małych i średnich firm SKP Super Księga Podatkowa. Z tej okazji mozliwość zakupienia tego bardzo przydatnego w firmie narzędzia ze zniżką nawet do 75 %

http://www.ksiegapodatkowa.pl/

Moim zdaniem lepiej jest prowadzić księgowośc na bieżąco i wiedzieć że zajmuje się tym ktoś fachowy niż prowadzić samemu,w tych wszystkich liczbach można się czasem o prostu pogubić.

Dokładnie. Zgadzam się z poprzednikiem. Lepiej nie robić takich rzeczy samemu, bo potem możemy być pociągnięci do odpowiedzialności, kiedy coś w papierach będzie się nie zgadzać, a mandaty z ZUSu czy Skarbówki są naprawdę wysokie... ja korzystam z oferty usług tego biura - [link usunięty] i mogę powiedzieć, że o wiele lepiej jest gdy współpracujemy z takim biurem, niż gdy wszystko sami mamy na swojej głowie. Takie usługi naprawdę nie są drogie ale pozwalają odechnąć. Wiem, bo kiedyś też próbowałem prowadzić księgoowść na własną rękę. Myslałem że się na tym znam, ale wyszło,że raczej nie bardzo :P

Moim zdaniem lepiej jest prowadzić księgowośc na bieżąco i wiedzieć że zajmuje się tym ktoś fachowy niż prowadzić samemu,w tych wszystkich liczbach można się czasem o prostu pogubić.

Można też korzystać z systemów do księgowania online, to jest chyba taki kompromis :rolleyes: mi taka opcja odpowiada, no i oszczędzam na stacjonarnej księgowej, bo takie programy wychodzą taniej

Jeżeli ktoś się zna na prowadzeniu księgowości i ma na to czas, to nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów.

Dla mnie większym problemem byłaby archiwizacja dokumentów.

Dlatego wolałabym skorzystać z usług fachowców jak tutaj http://sap.waw.pl/dzialalnosc-uslugowa/uslugi-archiwizacyjne

Stowarzyszenie Archiwistów Polskich organizuje także ciekawe szkolenia.

No to najlepiej jest po prostu skorzystać z biura księgowego, które zajmuje się tym profesjonalnie :) Dla mnie księgowość prowadzi [link usunięty] i jestem bardzo zadowolony. Księgowośc jest prowadzona zdalnie, ale bardzo dobry kontakt i indywidualne podejście do klienta :)

ja korzystam z [link usunięty] - mam roczny dostęp i mimo, że jestem osobą początkującą w księgowości, nie ma problemu po drugiej stronie zawsze czuwa jakaś szara eminencja ;) i wszystko dopytuję eksperta zdalnie

Ja po założeniu firmy zacząłem od razu całą pracę, dokumentację i zarządzanie przenosić do oprogramowania Offigo, przez które bardzo dobrze zarządza się m.in. rozliczeniami, delegacjami i czasem pracy, bardzo fanie można usprawnić sobie działanie firmy.

Zazwyczaj na początku jest wiele problemów z prowadzeniem własnej księgowości. Jeśli macie też problem z wystawianiem faktur i innymi księgowymi problemami to ten serwis http://thak.pl/ na pewno okaże się dla Was pomocny. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji i artykułów, które mogą ułatwić Wam życie.

Hej, nasza firma współpracuje z biurem rachunkowym http://capitalaudyt.pl, biuro ma siedzibę na Woli, ale obsługuje różne przedsiębiorstwa z całej Warszawy. Mogę śmiało polecić właśnie to biuro, bo wiem z autopsji, że działają profesjonalnie - z każdym pytaniem możemy się zwrócić, a odpowiedź otrzymujemy ekspresowo :) Biuro ma w ofercie m. in. kompleksowe usługi księgowe, także z zakresu podatków, ale również audyt, doradztwo. Tak że jeśli ktoś poszukuje obsługi księgowej albo konsultacji, polecam :)