Zaloguj się, aby obserwować  
Piwosz

Sklep z alkoholami świata

Recommended Posts

Pomysł jest taki - otwieram sklep i sprowadzam różnego rodzaju alkohole. Nie ma u mnie w mieście czegoś takiego. Ni wiem ile bedę potrzebował na start, tzn. na zaopatrzenie. Mam juz na oku lokal, wiem jakie ceny, ale jak myślicie, ile przeznaczyć na alkohole? Czy wystarczy około 50 tysięcy złotych?

Doradźcie mi - czy to w ogóle wypali? Miejsce jest dość ciekawie położone, blisko centrum i myślę, że przy odpowiedniej organizacji i zaangażowaniu - da się zrobić sporo.

Witam i pozdrawiam forum :)

Jeśli nie ma takiego sklepu to śmiało :)

Myślę, że 50 tyś na start to jednak może być za mało. Choć nie wiem dokładnie, musiałbyś zrobić kosztorys, bo tego chyba nikt nie będzie potrafił oszacować na oko...

Jak już założysz owy sklep - daj namiary ;)

50 tysięcy to nie wystarcza zazwyczaj na zaopatrzenie do małego warzywniaka. pamiętaj, że alkohole to nietania sprawa, a myślę, że nie chodzi Ci o sprzedaż tanich winiaczy, na dnie z siarką... A whisky, Dżeki Danielsy, Brandy... To wszystko kosztuje, dlatego radzę zebrać ciut wiekszy kapitał początkowy ;)

Tzn. niekoniecznie muszą tam być najwykwintniejsze wina z nie wiadomo którego roku. To ma być wybór różnych alkoholi, na kieszeń zwyczajnego mieszkańca naszego kraju. Ale skoro twierdzicie, że 50 to za mało, to zwiększe kapitał. Po prostu wstrzymam się chwilę i dozbieram powiedzmy 100 tysięcy, to już chyba starczy?

siedzę w handlu i nie zaczynaj nawet z takim kapitałem. Wiem że istnieje sieć fraczyzowa chyba pod nazwą właśnie "alkohole świata" poszukaj o franczyzie i alkoholach... zależnie od polityki firmy może ma ona kredyt kupiecki. Franczyza na bank ułatwiłaby Ci życie przynajmniej w momencie startu...

Kapitał początkowy rzecz jasna za mały, powiększyć kapitał i wtedy myśleć o takim sklepie. A także jego koledze w postaci sprzedaży online. No i myślę, że wina marki vino to tylko w dzielnicowych sklepikach. taki sklep to już wina z jak najwyższych półek, światowych półek.

Kapitał początkowy, kapitałem początkowym, ale sklep z alkoholami świata to niezły mógłby być biznes. No 15 tysiaczków wiadoma sprawa, że za mało na alkohole z wyższych półek. Nie oszukujmy się w naszych miastach więcej jest żurków Mietków, którzy wyznają wiarę, że siarka jest najlepsza a zarazem najtańsza. Gdybym tylko miał te 15 tysiaków i chęć na taki sklepik to bym otworzył od razu knajpę z winami z najniższych półek. A ilu klientów bym miał :D Nasz kraj to tez wykwintni ludzie, o których względy ciężko. Taki sobie tam przeciętniak woli tanie no i powiedzmy, że "dobre" wina. Dla niego warto rozkręcić taki biznesik.

Co racja to racja. Siarka szybciej się rozejdzie niż drogę, dobre wino. Bo zdaniem tych właśnie "żurków Mietków" dobre i tanie wino jest to z najniższych półek.

Oj ja nie wiem czy takie dobre nawet w ocenie tych żurków. Ale tanie i to sprzyja wielkości sprzedaży tych właśnie trunków. Sam wolałbym zawitać do jakiegoś porządnego sklepu z alkoholami świata, niż jakiegoś z alkoholami sięgającymi dna ;)

No i właśnie taki ma być mój sklep - porządny, oferujący szeroki asortyment wśród alkoholu, a nie siarko-winiaczy. Kiedy już coś ruszy, dam Wam namiary :D

Pomysł bardzo dobry popieram go. Jeżeli założysz sklep,w którym bedzie można kupić tylko alkohol to jak najbardziej. Brakuje takich sklepów a przecież smakoszów mocnych trunków jest bardzo dużo. Człowiek obecnie nie ma wyboru jeśli chcesz kupić coś dobrego, znanej marki alkohol to cięzko z tym. Natomiast 50 tyś na taki interes to bardzo mało chyba musisz poszukać wspólnika.

Może załóż sklep internetowy z alkoholami? Na pewno bardziej się to opłaci. Stacjonarne sklepy zazwyczaj długo nie działają... Na http://pasejo.pl/ możesz założyć sklep za darmo i go prowadzić. To darmowa platforma e-commerce. Z tego co widziałam można na niej też prowadzić księgowość sklepu i marketing.

Akurat w kwestii szampanów i win musujących najlepiej zamawiać z https://dom-szampana.com.pl/. Mają tam największy wybór, najlepsze ceny i szybką wysyłkę, więc bez problemu znajdziecie coś na prezent czy też jakąś imprezę/uroczystość.