Zaloguj się, aby obserwować  
Wickerman

Umowa o prace + zlecenie

Recommended Posts

Co w sytuacji, jeśli ktoś zatrudniony jest o pracę, dorabia sobie zleceniówkami (czyli jest na zlecenie u kogoś zatrudniony), dostaje należności z obydwu umów, ale pracodawca z umowy zlecenie nie zgłosi nigdzie pracownika? Czy w takiej sytuacji po tyłku dostaje wyłącznie pracodwaca czy też pracownik z otrzymanego przychodu, który nie jest rozliczony?

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na to pytanie, ponieważ nie do końca znam się na tak zawiłych regulacjach prawnych. Zgadzam się natomiast z poprzednikiem, że powinieneś udać się do kogoś, kto rozwieje twoje wątpliwości. Ja gdy mam jakiekolwiek pytania, zwracam się zawsze do zaufanej firmy z którą współpracuję od lat. Jest to TMF Group - https://www.tmf-group.com/pl-pl/ Firma ta posiada mnóstwo wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmują się finansami od dłuższego czasu. Co więcej, firma ta działa na terenie ponad 80 krajów na całym świecie więc swoim klientom mogą oferować naprawdę szeroki zakres usług. Jest to nie tylko księgowość czy obsługa kadr, ale także dość zawiłe tematy dla zwykłych obywateli jak np. sekurytyzacja czy regulacje prawne związane z podatkiem od ubezpieczeń IPT. Jestem pewny, że bardzo szybko rozwieją twoje wątpliwości i pozwolą na realizację twoich planów.