Zaloguj się, aby obserwować  
student95

Otwarcie młodej firmy

Recommended Posts

Dzień dobry forumowicze,

planuję uruchomić nowoczesną firmę zajmującą się doradzaniem w internecie. Marketingowo uderzyłbym tylko w reklamy w internecie, a pieniądze pobierane byłyby za udzieloną radę czytaj przelew na moje konto bankowe. Nie miałbym siedziby firmy, ale pracowałbym w domu przed laptopem. Swoje usługi ograniczyłbym do fanpaga na facebooku ,gdzie ludzie w wiadomości prywatnej pisaliby do mnie, a w zamian za radę przelewaliby na moje konto bankowe pieniądze.

Nie mam pewności czy to wypali dlatego kieruję pytanie czy muszę założyć działalność gospodarczą czy mogę na próbę działać bez działalności gdzieś wyczytałem że do połowy najniższej krajowej można zarobić bez działaności. Chodzi mi o to, że dopóki nie mam pewności czy to wypali wolałbym nie bawić się w biurokrację lecz dopiero wtedy gdy biznes by ruszył i wypalił.

Czy jacyś specjaliści mogą mi coś doradzić? Jak zacząć ? Dodam, że jestem studentem V roku. 

Dziękuję za poświęcony mi czas oraz cenne rady.

Pozdrawiam serdecznie!

Koniecznie pomyśl nad księgowością, albo nad sposobem dzięki któremu mógłbyś ogarniać tę księgowość samemu, ale z łatwością. Sprawdź sobie narzędzie    [link usunięty]    słyszałam, że wielu przedsiębiorców chwali sobie tego typu narzędzia, ponieważ w każdej chwilii pomagają utrzymać w rydzach te działalność, która wbrew pozorom jest trudna do ogarnięcia. 

Stawianie pierwszych kroków zawsze jest trudne - o tyle dobrze, że nie lecisz na oślep tylko pytasz o radę. Trudno mi powiedzieć i doradzić, bo taki biznes jak to opisałeś to kompletnie nie moja działka, nie chciałbym więc niepotrzebnie wprowadzać w błąd. Za to mogę jak najbardziej polecić Ci zaznajomienie się z usługami takiej firmy, jak TMF Group - mają duże doświadczenie nie tylko we wspieraniu dużych firm z ugruntowaną pozycją na rynku, ale też tych dopiero zaczynających. Tutaj sobie poczytaj na ten temat, jeżeli chcesz: https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/. Kto wie, może Ci się to przyda.

Każda działalność powinna być zarejestrowana - weź pod uwagę, że potencjalni klienci będą płacić za jakieś tam porady (świadczone przez Ciebie). Nie wiem, jakie to mają być porady, pamiętaj, młody człowieku, że rejestrując działalność musisz określić profil firmy, czyli np. jeśli będzie to branża handlowa lub IT nie możesz udzielać porad prawnych 
(przykład).

Owszem, możesz próbować udzielać porad bez rejestracji firmy, ale co będzie, jeśli któryś z klientów zgłosi w US lub na Policji, że zajmujesz się takową działalnością? Masz chłopie przechlapane i to na długie lata. Lepiej załóż firmę i śpij spokojnie, tym bardziej, że przez pierwsze dwa lata masz preferencyjny ZUS. 

Korzystając z okazji pozwolę sobie udzielić jeszcze jednej rady (i to zupełnie za darmo) - sam fanpage na FB może okazać się niewystarczający, proponuję założyć stronę internetową, na której zaprezentujesz własną firmę, usługi itd. Stronę możesz oczywiście założyć sam, ale - wierz kolego - nie jest to wcale takie łatwe. Ja też jestem mikroprzedsiębiorcą i próbowałem samodzielnie wykonać stronę internetową, myślałem, że zaoszczędzę... W efekcie straciłem czas i nerwy, pieniądze pewnie też... Stworzona przeze mnie strona internetowa nie przynosiła żadnych efektów, ruch niemal zerowy, dlatego zaryzykowałem i zleciłem wykonanie tego zadania firmie EFECTOWNIA - http://efectownia.pl/. Działają kompleksowo, nie tylko założyli stronę, ale zajęli się także profesjonalnym pozycjonowaniem. Wierz, efekty zaskakujące (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Ruch się zwiększył, klientów przybyła, a jak pojawili się klienci, to także kasa :) Naprawdę polecam :)

Jest wiele firm, które doradzają lub pomagają przy zakładaniu działalności. Wystarczy, że zwrócisz się do nich, opiszesz profil firmy itp. a oni zajmą się większością formalności. W przypadku kiedy nie masz odpowiedniej wiedzy, to będzie to całkiem dobrym rozwiązaniem. Oczywiście możesz również znaleźć niezbędne informacje w internecie, ale w takim przypadku bardzo łatwo coś pominąć. Jeżeli mimo to zdecydujesz się, że sam załatwisz te sprawy, to pamiętaj, że firmę trzeba również ubezpieczyć. Ja np. korzystam z oferty -https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-firm bo według mnie mają nie tylko bardzo bogatą ofertę polisy, ugruntowaną markę, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjne ceny. 

Moim zdaniem z takim pytaniem, powinieneś skierować się do profesjonalistów. Wtedy będziesz miał gwarancję, że przekazane ci informacje są rzetelne i mają swoje odzwierciedlenie w przepisach i regulacjach prawnych. Ja np. od lat korzystam z usług firmy TMF Group - https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/accounting-tax/tmf-internationalxpense/ Ponieważ nie tylko mają oni szeroką ofertę usług, ale przede wszystkim dlatego, że pracują tam wykwalifikowani specjaliści, mogący doradzić mi na wielu różnych płaszczyznach. Tak np. pomagają mi oni w sprawach księgowości oraz kontroli bieżących wydatków firmy, co nie ukrywam bardzo mi pomaga i pozwala w szybkim rozwoju firmy.