Zaloguj się, aby obserwować  
Dota

Mieszkania na wynajem

Recommended Posts

Mnogość i różnorodność ofert na rynku nieruchomości zastanawia mnie czy mieszkania na wynajem to dobra inwestycja w dzisiejszych czasach?  Co o tym sądzicie bądź jak sobie radzicie w tym temacie, proszę podzielcie się swymi doświadczeniami.

Wynajem nako inwestycja to na pewno całkiem dobre rozwiązanie. Chociaż należy mieć na początek albo jakieś mieszkanie już przeznaczone na to albo całkiem spore zasoby finansowe, by kupić mieszkanie.  No i pomyśl od razu jak rozwiązać problem bezpiecznego najmu, bo znając życie i mieszkając sama w wynajmowanych lokalach za czasów studenckich, to różnie z tym bywa ;)

Mój brat jest właścicielem kawalerki.Wynajem takiego mieszkania to dodatkowy ,stały dochód.Niestety często problemem jest znalezienie dobrego najemcy,który płaci na czas i zadba o mieszkanie.  Czytałam gdzieś ostatnio o firmie,która zajmuje sie bezpiecznym wynajmem.Zleca się takiej firmie zarządzanie mieszkaniem i nie trzeba sie niczym martwić.Sami szukają najemców i pilnują,żeby czynsz był na czas opłacony.

Ja znam firmę z Wrocławia - DJN, która ogarnia takie tematy. Chociaż oni bardziej skupiają się na większych mieszkaniach. Taki mają biznes. Dzielą duże mieszkania na pojedyncze pokoje i wynajmują je studentom i pracującym. Zaleta takiego systemu to jest taka, że zawsze część jest wynajęta. Nie ma całkowitych pustostanów. A do tego jako zabezpieczenie stosują obowiązkowe ubezpieczenie OC od końcowego najemcy.

Dnia 22.10.2018 o 15:25, szydło99 napisał:

Ja znam firmę z Wrocławia - DJN, która ogarnia takie tematy. Chociaż oni bardziej skupiają się na większych mieszkaniach. Taki mają biznes. Dzielą duże mieszkania na pojedyncze pokoje i wynajmują je studentom i pracującym. Zaleta takiego systemu to jest taka, że zawsze część jest wynajęta. Nie ma całkowitych pustostanów. A do tego jako zabezpieczenie stosują obowiązkowe ubezpieczenie OC od końcowego najemcy.

OC jako zabezpieczenie? Ciekawe rozwiązanie. Prawdę powiedziawszy to chyba najlepsze jakie można wymyślić.  W końcu ubezpieczyciel jest najlepszym zabezpieczeniem jaki może być na rynku. I na pewno jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie.