Zaloguj się, aby obserwować  
Dota

Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem

Recommended Posts

W jaki sposób dbacie o bezpieczeństwo swego starszego dziecka w aucie? Nasza latorośl wyrosłą już ze swego fotelika i zastanawiamy się nad zakupem nowego od15kg. Najlepiej takie by rosło razem z dzieckiem i było łatwe do przenoszenia. 

A w jakim wieku dziecko? Bo to też istotna informacja. Tutaj na mambiznes jest ciekawy artykuł o Smart Kid Belt. Może ten produkt spełni Twoje oczekiwania. Opinie ma raczej pozytywne.

Jeśli chcecie bezpiecznie podróżować z dzieckiem to koniecznie zajrzyjcie na sklep https://www.alakoala.pl/ w którym mają mnóstwo ciekawych produktów które mogą zająć wasze dzieci w podróży, warto o tym pomyśleć przed wyjazdem ! ;) 

Dokładnie. Wszystko zależy od tego w jakim wieku jest dziecko oraz ile ma wzrostu. Jeżeli chcesz zadbać o jego bezpieczeństwo i nie chcesz, aby podróżowało przypięte wyłącznie do pasów bezpieczeństwa, to myślę, żę zakup takiego fotelika będzie dobrym pomysłem. Moje dzieci akurat wyrosły już z fotelików, ale mimo do dbam o ich bezpieczeńśtwo i zdrowie w trochę inny sposób. Podczas wyjazdu na wakacje, kupuję polisę - https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-podrozy dzięki czemu zarówno ja jak i moje dzieci, jesteśmy ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, auto posiada assistance, a kwota OC sięga do 200 tys zł. Według mnie to świetne rozwiązanie, które może uchronić nas w przypadku, kiedy podczas beztroskich wakacji wydarzy się jakaś przykra sytuacja. 

Ubezpieczenie to ważna sprawa. Nie tylko dla dzieci ale dla wszystkich. No ale temat i pierwszy wpis dokładnie sugeruje co autorka szuka. Fotelik to ciekawe rozwiązanie ale też spojrzałbym na to rozwiązanie o którym pisze MaJagoda. Też ciekawy artykuł o nim był na Onecie. 

Dnia 2.11.2018 o 17:35, MaJagoda napisał:

A w jakim wieku dziecko? Bo to też istotna informacja. Tutaj na mambiznes jest ciekawy artykuł o Smart Kid Belt. Może ten produkt spełni Twoje oczekiwania. Opinie ma raczej pozytywne.

Mam dziecko w wieku 5 lat. Znalazłam ten artykuł i muszę przyznać, że to znakomita alternatywa dla fotelika. I moje dziecko już by mogło z niej korzystać. Rozglądałam się w necie za nim i nie mogę uwierzyć, że tak niewiele kosztuje. Naprawdę można korzystać z niego za granicą bez obawy otrzymania mandatu?

Dnia 10.11.2018 o 19:18, Dota napisał:

Mam dziecko w wieku 5 lat. Znalazłam ten artykuł i muszę przyznać, że to znakomita alternatywa dla fotelika. I moje dziecko już by mogło z niej korzystać. Rozglądałam się w necie za nim i nie mogę uwierzyć, że tak niewiele kosztuje. Naprawdę można korzystać z niego za granicą bez obawy otrzymania mandatu?

Skoro ma atesty i homologacje na całą  Unię, to również i u nas. Akurat problem mandatu to w tym przypadku najmniejsze zmartwienie, moim zdaniem. Ważne by to było bezpieczne rozwiązanie. A ten pas póki co zapewnia, że tak jest. I badania to potwierdzają.

Mając na pokładzie dziecko upewniłbym się, że mam możliwie pełen arsenał najróżniejszych środków zaradczych. Przede wszystkim ubezpieczeń. Te naturalnie są przydatne niezależnie od tego, czy podróżujemy z dzieckiem, czy też może nie. Jednakże jeżeli już tak się zdarzy, to trzeba być świadomym wielkiej odpowiedzialności. W szczególności staram się zawsze mieć opłacone takie ubezpieczenie: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-assistance-pojazd-zastepczy/. Dzięki niemu w razie awarii samochodu albo - odpukać oczywiście - jego kradzieży zawsze mam zapewniony środek transportu. Nie przydarzy się więc tak, że niespodziewanie zostaniemy na środku drogi z dzieciaczkiem i będziemy musieli ratować się "stopem", którego prawdę mówiąc nieco się obawiam. A tak - do 21 dni mam zapasowy samochód, który mogą mi podstawić na terenie całej Polski.

Dnia 12.11.2018 o 18:53, MaJagoda napisał:

Skoro ma atesty i homologacje na całą  Unię, to również i u nas. Akurat problem mandatu to w tym przypadku najmniejsze zmartwienie, moim zdaniem. Ważne by to było bezpieczne rozwiązanie. A ten pas póki co zapewnia, że tak jest. I badania to potwierdzają.

Ma też atesty na Stany i Kanadę i to wydane przez jeden z lepszych instytutów na świecie. Który tez bada np. samoloty. To tak jako ciekawostka (no chyba że ktoś się wybiera tam ;) ). Smart Kid Belt wygląda ciekawie i działa interesująco. Dla mnie osobiście fajne jest to, że pomysł, patent i chyba produkcja jest nasza, krajowa. 

Smart Kid Belt sprawdza się u mnie znakomicie. Stosuję go co prawda jako dodatkowe urządzenie ale za każdym razem sprawdziło się idealnie czy to w taksówce czy wrzucone do tornistra syna gdyż wcześniej nie zdążyliśmy podwieź fotelika dziadkom, a oni go awaryjnie odbierali ze szkoły. Łatwo go zamontować, a waga 120 gram nie obciąża tornistra.