Zaloguj się, aby obserwować  
Anna.wanna

Jaki rodzaj działaności wybrać?

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Ja i moj partner planujemy otworzyć własny biznes (mała firma, nie jesteśmy małżeństwem). Zastanawiamy się jaki rodzaj działaności wybrac. Myślimy o tym aby on założył firmę jednoosobowa na siebie  z racji tego ze ja posiadam mieszkanie i wolałabym nie odpowiadać całym swoim majątkiem za firmę. W jego sytuacji nie ma ryzyka gdyż nie posiada sporego majątku. Chciałabym jednak być zabezpieczona w razie rozstania/śmierci cokowiek. Stad moje pytanie czy da się do takiej działaności sporządzić umowę notarialna gdzie w razie czwgo będzie zapisane ze nasz wkład w firmę był równy? Czy może polecacie założyć inny rodzaj działaności? 

Z góry dziękuję za wszytkie odpowiedzi. Pozdrawiam 

Na pewno takie w jakim czujesz się dobrze, znasz chociaż podstawy działania będzie Ci o wiele  prościej prowadzić firmę.  Ja również poważnie zastanawiam się nad czymś swoim, bardzo poważnie rozważam możliwość założenia sklepu z częściami samochodowymi pod marką Lucart na zasadzie francyzy. Mają dość dobre warunki współpracy, marka również dość znana, dobra jakość niskie ceny. 

Dnia 20.11.2018 o 23:33, GosiaMX napisał:

Na pewno takie w jakim czujesz się dobrze, znasz chociaż podstawy działania będzie Ci o wiele  prościej prowadzić firmę.  Ja również poważnie zastanawiam się nad czymś swoim, bardzo poważnie rozważam możliwość założenia sklepu z częściami samochodowymi pod marką Lucart na zasadzie francyzy. Mają dość dobre warunki współpracy, marka również dość znana, dobra jakość niskie ceny. 

Franczyza to też fajna opcja. Taka franczyza z marką Lucart to dobry pomysł bo ta firma ma najlepsze ceny w Polsce na akumulatory, oleje, filtry samochodowe i inne tego typu rzeczy. Więc konkurencję cenami można łatwo pokonać

Też wydaje mi się że franczyza to fajna opcja szczególnie dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w biznesie. Tutaj masz z góry pomoc przy strategii, marketingu i wielu innych rzeczach.  Znam kilka osób z mojego otoczenia którzy prowadzą działalności na zasadach franczyzy i są zadowoleni.