józwa

Dylemat ostateczny

Recommended Posts

Hej.
Mam dylemat życiowy, do końca Listopada muszę podjąć decyzję o dalszej karierze zawodowej, bo mam swoje lata i później już będę za stary na jakieś wielkie rewolucje w karierze zawodowej.
Więc tak:
1. Jestem zatrudniony i aktualnie pracuję jako Przedstawiciel/Doradca techniczny (ogólnie ścisła specjalizacja). Nie będę jednak pracował u aktualnego pracodwacy, bo nic więcej mnie tutaj nie czeka - ogólnie stabilna praca bez rozwoju i perspektyw.
2. Właśnie wygrałem casting do większej firmy z branży, swego czasu był to mój nr 1- jako przyszły pracowawca. Dostaję wszystkie benefity itp. stabilizację, możliwość rozwoju zawodowego, szefa z którym od pierwszego kontaktu jedem na Ty. Co się zmieni....rynek, klienci docelowi, trochę inny typ zadań - cel końcowy ten sam - sprzedaż i wsparcie techniczne Dystrybucji i klientów końcowych.
3. Wariant, który mnie najbardziej ciągnie. Własna działalność. Atuty - mam rozbudowany rynek, lojalnych i aktywnych klientów, pomysł na markę, własny produkt (przetestowany u klientów).
Wady: jedyna wada to obawa przed startem i brak kasy na rozpoczęcie działalności....aczkolwiek u producentów towaru mam długi okres płatności (chyba idzie jakoś to zazębić z płatnościami klientów).

No i dylemat pozostaje....
Rzucić aktualny rynek, zbudowaną bazę klientów (niektórzy się wściekną bo w 100% współpracują ze mną) i iść na "szersze wody" korporacji z wszystkimi przywilejami i wadami takiej pracy.
Wziąć byka za rogi i działać jak dotychczas ale z własną marką, własnymi produktami + dystyrbucja dotychczasowych.
Co, dalej, co dalej zrobić....