Zaloguj się, aby obserwować  
PrzyszłyWłaściciel

Księgowy czy program?

Recommended Posts

Definitywnie program! Przy księgowym jedynie dostaniesz nerwicy i multum telefonów. Oprogramowanie jest znacznie lepsze z uwagi na możliwość kontrolowania faktu w każdym miejscu i czasie. Przynajmniej będziesz miał wszystko pod kontrolą. W każdej chwili będziesz mógł sprawdzić zaksięgowane faktury, porównać ceny produktów bez dzwonienia i proszenia księgowego o to, żeby poszukał ich w segregatorze.

Porównując te dwie opcje to, co jest bardziej kosztowne - księgowy czy oprogramowanie? Odnośnie programów, to zauważyłem, że są dwa warianty. Pierwszy to taki, który należy zainstalować na urządzeniu. Natomiast drugi działa, gdy ma się jedynie dostęp do internetu. Który jest bezpieczniejszy? Z jednej strony fajnie móc wystawiać faktury online na każdym urządzeniu. Jednak boję się, że dane mojej firmy mogą być słabo chronione, przez co zostaną udostępnione np. konkurencji. Znacie jakieś oprogramowania godne uwagi?

Moze biuro rachunkowe online? Dla mnie to rozwiązane idealne, bo nie muszę się tym zajmować sama, ale tez nie muszę co chwilę biegać do biura, bo z księgową kontaktuję się mailowo, ewentualnie telefonicznie. Korzystam z tax care i szczerze polecam, nie mam z nimi żadnych problemów.

Na pewno warto zadbać o profesjonalną ksiegową, bez dwóch zdań. Tu mogę polecić biuro księgowe z Warszawy z F.M.Lanciego 8 lok. 29 - biuro Abacus. Fajne księgowe, bardzo miłe i kompetentne, dokładnie ogarną wszystkie rozliczenia

U nas całe zarządzanie działalnością opiera się na systemie CRM - pracujemy na Berberis.

Nie wyobrażam sobie, aby mogło to zacząć wyglądać inaczej. Największe znaczenie ma dopasowanie wszystkich istotnych elementów tak, żeby całość wyglądała zadowalająco.

Pamiętajcie, że każda firma to inne oczekiwania, inne zadania, jakie są realizowane i nie tylko.

Wyłącznie dbając o każdy element, optymalizując je, można coś realnie osiągnąć. 

Program jest niby nieomylny, jednak to właśnie człowiek wpisuje do niego cyferki, a wtedy już łatwo o jakiś błąd. Dlatego ja wolę się w to nie bawić, tylko mieć profesjonalne usługi od http://biurorachunkowebr.pl/ i być spokojnym o to, że coś jest nie tak z księgowością. 

Ja osobiście z księgowymi mam kiepskie doświadczenia - często faktury musiałem poprawiać sam, wybrzydzali, bumelowali, a hajs brali przedni.

Księgowa! Nie mam pojęcia o księgowości, druga sprawa - przepisy zmieniają się. Nie mam ani czasu, ani ochoty na bieżąco śledzić tego co się dzieje. Na szczęście od tego mam księgową i jestem na bieżąco!