Zaloguj się, aby obserwować  
optimusnaczelny

Program ERP dla firmy produkcyjnej

Recommended Posts

U nas w firmie bardzo dobrze sprawdza się Streamsoft Prestiż. Zarządzamy przy jego pomocy produkcją, logistyką, zadaniami poszczególnych pracowników, relacjami z klientem. Posiada zestawy gotowych funkcjonalności - wystarczy tylko je skonfigurować i dostosować do swoich potrzeb. Tego typu systemy mają na celu usprawnić przepływ informacji i w mojej opinii wywiązują się z tego zadania. O tego typu rozwiązania i koszta z tym związane zapytaj tutaj http://www.streamsoft.pl/

Ale takie kwestie organizuje, a raczej wyjaśnia co dokładnie będzie niezbędne, firma która jest autorem ERP, ewentualnie marka, która zajmowała się wdrożeniem systemu. Najważniejszy jest sam dobór aplikacji. Jeśli program jest intuicyjny, ma niezbędne funkcjonalności to naprawdę wiele może zmienić.

No to masz dla ułatwienia rożne wersje systemu - http://bms.krakow.pl/erp-berberis/linie-pr...anie-produktow/ I tam masz konkretnie pokazane czego możesz oczekiwać po poszczególnych wersjach. ERP nie jest dla każdego, nie pod każdą działalność - musisz widzieć zastosowanie funkcji. Poza tematami związanymi ze zleceniami, zarządzaniem, produkcją czy magazynem, masz przecież wszystko co związane z marketingiem, masową korespondencją, analityką danych związanych z odwiedzinami w sieci.

Ja również radzę konsultację z producentem oprogramowania. Oni chętnie umówią się na spotknie i wam wszystko opiszą. Taki model jest dużo lepszy z tego względu, że nie tracicie czasie. Możecie wybrać aplikację, która ma zbyt mało funkcji, lub taką, która ma tych funkcji zdecydowanie zbyt wiele. A jednak płacenie dodatkowo za funkcje, w ktorych w praktyce nie skorzystacie, mocno mija się z celem.

Najlepiej poszukać oprogramowania ERP, które integruje się jeszcze z innymi systemami pod kątem obiegu dokumentów czy tworzenia analiz i raportów. To dośc skomplikowany temat, ale w prosty sposób wytłumaczony na stronie http://www.oprogramowaniedlafirmy.pl/elekt...ieg-dokumentow/ więc jak będziesz mieć chwilę to poczytaj na czym polega działanie takich systemów i gdzie najlepiej się sprawdzą.

Dla produkcji polecam system ERP SyKOF . Mozna w nim ogarnąć naprawdę dużo rzeczy jeśli chodzi o procesy produkcyjne- praktycznie od projektu i zapotrzebowania na części i materiały aż do przyjęcia na magazyn. Każde zlecenie można rozpisać na podzlecenia jak drzewko, później podpiąć konkretne operacje do wykonania - naprawdę można precyzyjnie zaplanować co jest do roboty i później to kontrolować.

Wiadomo, ze gdy otwieramy konkretną firmę, zawsze czeka nas zakup odpowiedniego sprzętu.Sam też zastanawiam sie nad otworzeniem firmy, dowiedziałem sie że potrzbne będą mi sita poliuretanowe takie jak w swojej ofercie ma ta firma http://www.kopalmat.pl/pl/ ,przed zakupem wolał bym poznać opinie kogoś to ma już z tym styczność.

Szukam zaawansowanego systemu ERP dla firmy produkcyjnej z branży przemysłowej. Będą to typowe funkcje czyli zarządzanie produkcją, relacjami z klientem, zadaniami itd.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie system Teta ERP http://www.unit4.com/pl/produkty/erp. Dostawcą tego programu jest jeden z największych dostawców ERP w Europie, czyli Unit4. System posiada nie tylko funkcje, które zostały opisane powyżej, ale i wiele innych, więc warto zajrzeć na ich stronę.

A ja uważam, że zarządzanie produkcją na bardzo wysokim poziomie stoi w systemach ERP Simple. U mnie w firmie z tego korzystają i są bardzo zadowoleni.

ERP w firmie produkcyjnej to obecnie absolutna podstawa. Narzędzie dopasowane do naszych potrzeb i skalowalne ma olbrzymi wpływ na rozwój firmy. Nie powinno się korzystać z gotowych rozwiązań - nie bierze pod uwagi specyfiki branży, ale i profilu firmy. Najlepszym wyjściem jest wybranie dedykowanych rozwiązań. W tej kwestii mogę polecić firmę z która współpracujemy już od jakiegoś czasu - Interfeo. Mają olbrzymie doświadczenie na rynku rodzimym, ale i zagranicznym. na pierwszym miejscu stawiają komunikację z klientem, co sprawia że oprogramowanie spełnia nasze potrzeby w 100%. Skontaktuj się z nimi: http://interfeo.com/kontakt

A nie mysleliscie moze o kolokacji danych firmowych ? dzieki tej usłudzę od http://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/centra-danych/kolokacja mozecie przenieść dane firmy na zewnętrzne serwery. Służy to bezpieczeństwu tych danych. nigdy nie wiadomo kiedy ktoś przypadkiem może ja komuś udostępnić albo też możecie być celem ataku hakerskiego.

Testowanie systemu Berberis jest całkowicie darmowe, a to w zasadzie najlepszy z systemów, z jakimi mieliśmy do czynienia. Przede wszystkim ogrom plusów, niezawodność, stabilność działania. Nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. Oczywiście - najważniejsza jest kwestia dopasowania odpowiedniego rozwiązania pod względem funkcjonalnym. Macie na stronie producenta listę funkcji i porównanie poszczególnych wersji. Dopasujcie to tak, żeby wyciągnąć z tego systemu maxa możliwości. Ale to chyba oczywiste, prawda? 

Oprogramowanie? Powinno być kompatybilne z innymi programami które są używane w firmie, niezawodne, z możliwością modyfikowania. No i ważna jest też prostota obsługi. Tu mogę zarekomendować firmę Ekspert Systemy Informatyczne ze Szczecina. W naszej firmie (produkcyjna + sklep www) wdrażali dedykowane rozwiązania, które znacząco ułatwiły pracę i poprawiły organizację. Firmę prowadzi się prościej, nie ma błędów, a przez to nasi klienci są też bardziej zadowoleni

Berberis - też polecam. Na tym samym systymie pracujemy dosyć długo i wszystko jest OK.

A jak to dopasujecie, to już całkiem inna kwestia. Na pewno pod względem inwestycyjnym wszystko da się rozegrać na tyle sensownie, żeby były widoczne efekty.

Nasze doświadczenia z ich systemem są już duże. Jak wejdziecie na ich stronę, to macie tam konkretnie wyliczone wszystkie funkcje.

Dobierzcie je pod siebie.