Luk4e

Szukam pomysłu na dobry biznes

Recommended Posts

Witam! Szukam pomysłu na zarobkowy i przyszłościowy biznes. Myślałem nad produkcją mebli z litego drewna oraz kuchni. Posiadam umiejętności w obróbce drewna i stali. Posiadam także nie za duży warsztat stolarski z wyposażeniem i maszynami. Liczę na wasze propozycje. Pozdrawiam ?

Zapomniałem także dopisać ze umiem tworzyć projekty 3D, pisac programy na obrabiarkach CNC, poniekąd spawać, a także składać drukarki 3D

no  chyba w dzisiejszych czasach to sie  placi za badanie  rynku, Jesli masz sprzet i rozpoczniesz produkcje bo mozesz  a nie dlatego ze ktos chce nabyc twoje produkty to raczej dlugo nie pociagniesz. Cokolwiek Ci podpowiemy to bez  danych rynku i szczegolowych informacji o twoich mozliwosciach to bedzie  hazard, Jesli ktos biznes traktuje jak hazard, to niech lepiej od razu idzie do kasyna, zaoszczedzi sobie  czasu. Musisz posiadac  dane sprzedazowe, Znajomosc Rynku to podstawa. Jesli chcesz tworzyc nowy rynek, to przygotuj sie dodatkowo na duze  wydatki makretingowe...

W promieniu 20-30 km są firmy ale robia meble na wymia r płyt wiorowych. A firm które robia z litego drewna to wiem ze są 2. Wiec jako tako konkurencji dużej nie ma

meble na wymiar dobry pomysł, co prawda nie wiem jak wychodzi płaca za materiał itp, ale mój brat robił kuchnie na zamówienie 16k razem z montażem, montaż trwał nie całe 10 godzin a z terminami mają masakre, 4 miesiące czekania...

Według mnie bardzo dobrym biznesem może być inwestycja w nieruchomości. Jest to dość szerokie pojęcie, ale myślę, że np. zakup mieszkań pod wynajem, prowadzenie hotelu czy wynajem biur, to tylko niektóre z elementów tego biznesu, w które moim zdaniem warto zainwestować. Sam od wielu lat działam w nieruchomościach, a w ostatnim czasie postanowiłem otworzyć swój pierwszy hotel. Nie poszłoby to tak łatwo, gdyby nie fakt, że co jakiś czas biorę udział w różnego rodzaju konferencjach jak np. https://www.biznesowi.pl/konferencje/fain/ Z których wyniosłem wiele cennych i pomocnych informacji, dzięki którym udało mi się uniknąć prostych i kosztownych błędów. Polecam ci wybrać się na branżowe konferencje bez względu na to w jakim kierunku pójdziesz. 

Import oraz eksport do Chin oraz z Chin jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem. Tu polecam firmę Ideum która zajmuje się takim właśnie pośredniczeniem. Bardzo dobra jakość współpracy. Kompleksowa pomoc w załatwianiu spraw. Mogą zdecydowanie otworzyć drogę do współpracy

Dnia 5.12.2018 o 00:19, Luk4e napisał:

Zapomniałem także dopisać ze umiem tworzyć projekty 3D, pisac programy na obrabiarkach CNC, poniekąd spawać, a także składać drukarki 3D

Witam,mam pomysł zaawansowany na produkcję ,sprawdzony ,sprzedana próbna produkcja.

widzę że twoje umiejętności jeżeli będzie jeszcze zaangorzowanie mogą z tego zrobić znaczącą firmę.

więcej info.tel.606466688.Tadeusz

Początkowo chciałbym się rozwinąć a potem myśleć o dobrym zarobu. Ale myślę żeby wyjść na jakimś dobrym plusie już po opłatach. I tak jestem ze Śląska

"dobrym plusie" to rzecz względna. Nie wiem ile to dla Ciebie. Ile zer ? A nie myślałeś o pracy na etacie ? Jeśli nie chcesz to co Cię od tego odstręcza ? Na projektowaniu 3D można zarobić sporo ... ale no właśnie. To rzecz względna. Mam ciekawą koncepcję mebla łączącego w sobie dużo różnych innowacyjnych rozwiązań.

7 godzin temu, Inno2019 napisał:

"dobrym plusie" to rzecz względna. Nie wiem ile to dla Ciebie. Ile zer ? A nie myślałeś o pracy na etacie ? Jeśli nie chcesz to co Cię od tego odstręcza ? Na projektowaniu 3D można zarobić sporo ... ale no właśnie. To rzecz względna. Mam ciekawą koncepcję mebla łączącego w sobie dużo różnych innowacyjnych rozwiązań.

Na zarobkach się nie znam bo mam zaledwie 19 lat i jestem na ukończeniu szkoły.  Jeśli możesz odezwij się na prywatnej wiadomości z tymi meblami 

ja   gdybym mial maszyny, miejsce, i kogos do pomocy to bym tworzył kontenery mieszkalne tak aby w 20k gotowy produkt  byl z dobra izolacja  termiczną

Inny pomysl to otworzenie mobilnej hurtowni materialow budowlanych, zarobi sie  da na 100%  ale  nie mam z kim robic tego biznesu,

13 godzin temu, DRifter napisał:

ja   gdybym mial maszyny, miejsce, i kogos do pomocy to bym tworzył kontenery mieszkalne tak aby w 20k gotowy produkt  byl z dobra izolacja  termiczną

Inny pomysl to otworzenie mobilnej hurtowni materialow budowlanych, zarobi sie  da na 100%  ale  nie mam z kim robic tego biznesu,

No ja niestety jestem sam. Warsztat ma ok 70 m2, z czego większość miejsca zajmują maszyny 

Dnia 1/4/2019 o 04:41, DRifter napisał:

a w jakim regionie mieszkasz/działasz ?

Super pomysły na kreatywny biznes podają w Bibliotece Praktycznych Porad na stronie https://pozyczkiunijne.bgk.pl/  Pożyczki unijne i aktualne projekty,  oraz ich podział ze względu region Polski, oraz grupę docelową do której są kierowane, a także wiele innych przydatnych informacji, dla każdego przedsiębiorcy, który marzy o założeniu nowego lub podkręceniu zysków już istniejącego biznesu. Moim zdaniem każdy, dobrze przemyślany biznesplan można z powodzeniem wprowadzić w życie. Trzeba jedynie odpowiednio dostosować go do sytuacji na rynku i zapotrzebowań na daną usługę. Bardzo ważne jest też, aby dobrze określić swoją grupę docelową i dowiedzieć się jak do nich dotrzeć 🙂