Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
StalKor

Produkcja pelletu

2 posty w tym temacie

Witam,
Na początku chciałbym zaznaczyć że  wiem że ten temat był wałkowany pewnie 1000 razy.
Zastanawiam się już długi czas nad tym czy aby nie rozpocząć produkcji pelletu.
Widzimy co się obecnie dzieje duży nacisk kładzie się na ekologię mianowicie dofinansowania unijne na fotowoltaikę, wymiana kotłów itp, myślę że jest to dobry czas (a nawet jest już trochę późno) na wejście z tematem pelletu tym bardziej ze w regionie jest może max 2 producentów.
Do produkcji pelletu potrzebne są duże, bardzo duże ilości surowca, w zależności czy to będzie trocina, zrębka, czy słoma.
Lecz nie stanowi to dla mnie problemu jestem po rozmowach z wieloma być może "przyszłymi kontrahentami" którzy dysponują surowcem mam tu na myśli trociny.
Pomieszczenia magazynowe również posiadam także z tym również nie ma problemu.
Pytanie głownie kieruję do ludzi z doświadczeniem w tej branży czy warto? 
Ważną kwestią jest też zakup dobrej maszyny (peleciarki) bo w chińskie zabawki nie mam zamiaru pchać pieniędzy.
Kolejna sprawa suszarnia bębnowa ale z tym również nie mam problemu gdy tylko zapadła by decyzja o rozpoczęciu produkcji maszyna będzie gotowa do pracy.
Na jakim poziomie powinna być miesięczna produkcja aby się opłacało, trzeba to rozważyć aby dobrać odpowiednią wydajność maszyn.
Proszę o opinie na ten temat.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam! 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0