Jenkin

Inwestowanie w nieruchomości i zarabianie na tym

131 postów w tym temacie

Słyszałem ostatnio o niezwykle opłacalnej inwestycji w Świeradowie-Zdroju. Jak ktoś nie kojarzy z jakiegoś powodu - bardzo urocze miasto w dolnośląskim, uzdrowiskowe, chwali się bardzo świeżym powietrzem (co nie jest przecież głupią reklamą, jeżeli zwrócimy uwagę na problem ze smogiem w Polsce) i generalnie posiada idealne zaplecze turystyczno-rekreacyjne. Powstały tam jakiś czas temu apartamenty i to wcale nie byle jakie - tutaj warto sobie o nich poczytać: http://apartamentypiano.pl/inwestycja/. Zakup takiego mieszkania może być bardzo opłacalny - oczywiście, można w nim samemu mieszkać, jeżeli ktoś ma taki kaprys, bo to naprawdę cudowne miejsce, ale z perspektywy biznesmena jest to inwestycja. To mieszkanie w końcu można potem wynajmować bogatym turystom, których w okolicy właśnie nie brakuje.

Polecam zdecydowanie XTB i korzystanie z możliwości, jakie on daje. Pod tym względem rynek diametralnie się zmienił, wszystko wygląda, jak należy. Wykorzystujcie potencjał rynkowy, ale przede wszystkim swoją wiedzę. XTB daje w zasadzie wszystkie niezbędne narzędzia, macie opiekuna, system xstation i szkolenia. A jak to wszystko wykorzystacie jest już zależne wyłącznie od was. Oby wszystko poszło rozsądnie.  

Przepraszam ale reklamowanie apartamentu wypoczynkowego na południu Polski argumentem o zdrowym powietrzu brzmi jak żart :) Jako takie powietrze można mieć nad morzem ale im dalej na południe tym gorzej. Plus inwestowanie kapitału (całego albo znacznej części) w jeden apartament w wypoczynkowej mieścinie jest mocno ryzykowne. Taka jest moja opinia. Przyszłam tu w sumie z zapytaniem o odczucia, może ktoś ma nawet doświadczenie z inwestowaniem crowdfundingowym - Mzuri CFI. Chodzi o wchodzenie z niewielkim kapitałem (już od 10 tyś zł) do spółki z innymi inwestorami. Spółka realizuje inwestycje (kupuje lub remontuje) i kolejno wynajmuje lokalne. projekty w dużych miastach Polski. Przewidywany zysk na poziomie 8-10 %.

Nieruchomości są chyba najsensowniejszą opcją inwestowania, próg wejścia stosunkowo niski, oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna a na pewno atrakcyjniejsza niż odkładanie pieniędzy na lokaty. Co sądzicie?

Inwestycje w nieruchomości są zawsze opłacalne, jednak trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami wstepnej inwestycji zanim zacznie ona na siebie odpowiednio zarabiac. 

Jeżeli planujecie zainwestować w nieruchomości to powinniście znaleźć dobre biuro nieruchomości, z którym rozpoczęlibyście współpracę. Od siebie mogę wam polecić www.consilo.pl Firma ta ma swoją siedzibę w Krakowie.

@Garage-Makezone dlatego właśnie moim skromnym zdaniem crowdfunding w przypadku inwestowania w nieruchomości spełnia swoją rolę. Na dzień dobry nie trzeba posiadać ogromnych środków. Jak dobrze kojarzę ofertę Mzuri CFI o której wspomniał @Castro wystarczy jakieś 10tys zł. To nie jest mega wielka kwota jak dla kogoś kto chce pomnażać swoje zasoby. Dawno temu gdy takie rozwiązanie nie było jeszcze dostępne rzeczywiście koszty początkowe były do przetrawienia jedynie dla nielicznych lub dla desperatów (znałem osobiście) co brali pod to ogromne kredyty. Teraz rynek jest bardziej elastyczny i moim zdaniem idzie w dobrą stronę.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się