Jenkin

Inwestowanie w nieruchomości i zarabianie na tym

Recommended Posts

Słyszałem ostatnio o niezwykle opłacalnej inwestycji w Świeradowie-Zdroju. Jak ktoś nie kojarzy z jakiegoś powodu - bardzo urocze miasto w dolnośląskim, uzdrowiskowe, chwali się bardzo świeżym powietrzem (co nie jest przecież głupią reklamą, jeżeli zwrócimy uwagę na problem ze smogiem w Polsce) i generalnie posiada idealne zaplecze turystyczno-rekreacyjne. Powstały tam jakiś czas temu apartamenty i to wcale nie byle jakie - tutaj warto sobie o nich poczytać: http://apartamentypiano.pl/inwestycja/. Zakup takiego mieszkania może być bardzo opłacalny - oczywiście, można w nim samemu mieszkać, jeżeli ktoś ma taki kaprys, bo to naprawdę cudowne miejsce, ale z perspektywy biznesmena jest to inwestycja. To mieszkanie w końcu można potem wynajmować bogatym turystom, których w okolicy właśnie nie brakuje.

Polecam zdecydowanie XTB i korzystanie z możliwości, jakie on daje. Pod tym względem rynek diametralnie się zmienił, wszystko wygląda, jak należy. Wykorzystujcie potencjał rynkowy, ale przede wszystkim swoją wiedzę. XTB daje w zasadzie wszystkie niezbędne narzędzia, macie opiekuna, system xstation i szkolenia. A jak to wszystko wykorzystacie jest już zależne wyłącznie od was. Oby wszystko poszło rozsądnie.  

Przepraszam ale reklamowanie apartamentu wypoczynkowego na południu Polski argumentem o zdrowym powietrzu brzmi jak żart :) Jako takie powietrze można mieć nad morzem ale im dalej na południe tym gorzej. Plus inwestowanie kapitału (całego albo znacznej części) w jeden apartament w wypoczynkowej mieścinie jest mocno ryzykowne. Taka jest moja opinia. Przyszłam tu w sumie z zapytaniem o odczucia, może ktoś ma nawet doświadczenie z inwestowaniem crowdfundingowym - Mzuri CFI. Chodzi o wchodzenie z niewielkim kapitałem (już od 10 tyś zł) do spółki z innymi inwestorami. Spółka realizuje inwestycje (kupuje lub remontuje) i kolejno wynajmuje lokalne. projekty w dużych miastach Polski. Przewidywany zysk na poziomie 8-10 %.

Nieruchomości są chyba najsensowniejszą opcją inwestowania, próg wejścia stosunkowo niski, oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna a na pewno atrakcyjniejsza niż odkładanie pieniędzy na lokaty. Co sądzicie?

Jeżeli planujecie zainwestować w nieruchomości to powinniście znaleźć dobre biuro nieruchomości, z którym rozpoczęlibyście współpracę. Od siebie mogę wam polecić www.consilo.pl Firma ta ma swoją siedzibę w Krakowie.

@Garage-Makezone dlatego właśnie moim skromnym zdaniem crowdfunding w przypadku inwestowania w nieruchomości spełnia swoją rolę. Na dzień dobry nie trzeba posiadać ogromnych środków. Jak dobrze kojarzę ofertę Mzuri CFI o której wspomniał @Castro wystarczy jakieś 10tys zł. To nie jest mega wielka kwota jak dla kogoś kto chce pomnażać swoje zasoby. Dawno temu gdy takie rozwiązanie nie było jeszcze dostępne rzeczywiście koszty początkowe były do przetrawienia jedynie dla nielicznych lub dla desperatów (znałem osobiście) co brali pod to ogromne kredyty. Teraz rynek jest bardziej elastyczny i moim zdaniem idzie w dobrą stronę.

@Eskimos85 a czy wspomniane przez Ciebie Mzuri CFI to bezpieczny i solidny partner do tego typu inwestycji? Rozglądam się obecnie po rynku i szukam wiarygodnego i sprawdzonego źródła. Nie chcę na dzień dobry walczyć z całą masą papierologii i chcę mieć pewność, że po jakimś czasie nie będzie niespodzianek. Masz w tym temacie jakieś doświadczenie?

Też zaczęłam się tym crowdfundingiem interesować, dużo na ten temat można znaleźć na blogu fridomia, to prawdziwa kopalnia informacji. Dla mnie tego typu inwestycja w nieruchomości to pewniejszy i większy zysk niż obligacje czy akcje, gdzie można bardzo dużo stracić.

Macie XTB, tam duży potencjał i spore możliwości, ale czy to wykorzystacie, to już inna kwestia. Testowanie, praca, analityka, zaangażowanie – to takie kluczowe kwestie. Im bardziej się poświęcicie działaniu, tym większe macie szanse na dobre efekty. Na pewno rynek wygląda dobrze, stwarza perspektywy inwestycyjne i dzięki temu można z tego całkiem sporo wyciągnąć.

No właśnie szanse a nie pewny zysk, granie na giełdzie to coś dla profesjonalistów, którzy nie martwią się o to że mogą nie dość że nic nie zarobić ale i stracić. Nieruchomości to dla mnie lepszy sposób inwestowania, Mzuri CFI ma już sporo sukcesów na koncie, ich inwestycja w Łodzi przyniosła dużo większy zysk niż zakładano.

Inwestowanie w nieruchomości zawsze będzie miało swoich zwolenników głównie z tego względu, że ludzie, tak po prostu, muszą gdzieś mieszkać. Muszą gdzieś spać, czy jeść. Brak posiadania dachu nad głową jest niezwykle niekomfortowe więc i nieruchomości zawsze będą potrzebne. A można też przecież i nabyć nieruchomość i przerobić ją na apartamenty pod wynajem. Takie jak na przykład te tutaj: https://www.apartments-wroclaw.com/apartamenty No, bo przecież nierzadko ludzie podróżując poszukują noclegowni o wysokim standardzie 🙂

Nie jestem do tego przekonany. Przede wszystkim zbyt duże ryzyko. Pod względem inwestycyjnym moment jest znakomity, widać duży potencjał, ale trzeba się na tym znać. Poza tym – może z nieruchomościami nie ma wielkiego ryzyka, ale też nie ma wielkiego zysku. A wystarczy, że mieszkanie przez dłuższy czas stoi puste i po temacie. XTB wam coś mówi? Nie lepiej podziałać nawet z częścią kapitału po bardziej płynnych tematach? Przecież wtedy potencjał inwestycyjny nie ma porównania. Nie sądzicie, że to dobry kierunek?  

Dnia 17.05.2019 o 10:40, forumiak napisał:

Nie jestem do tego przekonany. Przede wszystkim zbyt duże ryzyko. Pod względem inwestycyjnym moment jest znakomity, widać duży potencjał, ale trzeba się na tym znać. Poza tym – może z nieruchomościami nie ma wielkiego ryzyka, ale też nie ma wielkiego zysku. A wystarczy, że mieszkanie przez dłuższy czas stoi puste i po temacie. XTB wam coś mówi? Nie lepiej podziałać nawet z częścią kapitału po bardziej płynnych tematach? Przecież wtedy potencjał inwestycyjny nie ma porównania. Nie sądzicie, że to dobry kierunek?  

Już wyżej o tym pisałeś w tym wątku. XTB to forex! 1 na 100 osób zarabia... reszta traci. I na nic Wasze narzędzia analityczne. 

Inwestowanie w nieruchomości w takiej formie o jakiej piszesz już odchodzi do lamusa. Teraz możesz inwestować mając nawet 10 tyś, zysk w skali roku min 6-7%, czasami 20% a są i spółki które robią 30% dla swoich inwestorów. I nie, nie musisz się znać. Oddajesz niewielką prowizję ludziom, którzy się znają i ogarniają to za Ciebie. 

Nieruchomości to przyszłość, zawsze to powtarzam aczkolwiek musisz mieć duży środki aby móc inwestować w nieruchomości.

Moim zdaniem dobrym rynkiem w tym momencie jest trójmiasto. Ja osobiście kupiłem tam kilka nieruchomości w dobrych cenach i działam głównie na wynajmie dobowym. Polecam mieszkania z licytacji komorniczych oraz zrobienie dobrej strony internetowej i kampanii adwords z nastawieniem na zagranicznych klientów stronadlafirm.pl .Polecam wam tą firmę kupiłem od nich stronę w cenie 1500 zł w 3 językach i działam sobie na adwordsach a klienci na doby wpadają praktycznie na każdy dzień.

Warto inwestować w nieruchomości. Jest to pewna inwestycja, która się zwróci. Jeżeli inwestujecie na terenie Poznania to polecam wam nawiązać współpracę z firmą www.adminion.pl Jest to świetny zarządza nieruchomości, który pomoże wam w zarządzaniu najmem.

Od kilku znajomych słyszałam, że warto zainwestować w nieruchomości. Poczytałam na ten temat, spróbowałam i… nie żałuję. Wisełka Apartamenty i Spa gwarantuje co najmniej 7% zysk. Cały kompleks znajduje się w urokliwej okolicy. Moi najbliżsi jeżdżą na nartach więc bliskość ośrodków narciarskich było kolejnym atutem tej oferty.

Pewnie, że w XTB macie wszystkie niezbędne narzędzia, ale też wiadomo, że bez wiedzy nie da się realnie w ten sposób zarabiać. Xstation to jedno, ale poświęcenie analityce i znajomość rynku to całkiem inne kwestie. Generalnie w ten sposób da się wyciągnąć sensowne zyski i fajnie zarobić, ale ile realnie z tego wyciągniecie, to już całkiem inna kwestia. Na pewno potencjał rynkowy jest widoczny, tylko bez wiedzy, doświadczenia i umiejętności niczego nie zdziałajcie.