Zaloguj się, aby obserwować  
ernest

Upadłość osobista a spłąta wierzycieli

Recommended Posts

Może ktoś z Was orientuje się czy jest możliwe ogłoszenie upadłości osobistej ale bez spłaty wierzycieli ? Bez planu spłat? 

Tak ale jedynie w sytuacji,w której odowodni się, że dłużnik nie będzie w stanie tych długów spłacic. Co jest opisane tutaj:

http://www.prawnik-online.eu/czy-mozliwe-jest-umorzenie-zobowiazan-upadlego-bez-ustalania-planu-splaty-wierzycieli,3,5818.html

Ustalajac plan spłaty bierze się pod uwagę:

możliwości zarobkowe upadłego,
konieczność utrzymania upadłego i osób pozostających na jego utrzymaniu, w tym ich potrzeby mieszkaniowe,
wysokość niezaspokojonych wierzytelności i realność ich zaspokojenia w przyszłości.

Najlepiej będzie się po prostu skontaktować z prawnikiem. 

Jest to możliwe z tego, co wiem ale o szczegóły pytaj prawnika. W Trójmieście mogę polecić Ci kancelarię, która takie sprawy poprowadzi.

Niestety z upadłością nie do końca jest tak kolorowo. Zwykle sprzedaje się majątek upadłego by zaspokoić wierzycieli. Mozna oczywiście z tym zawalczyć, kancelaria Lexa ma spore sukcesy w ochronie majątku przed egzekucją czy własnie w postępowaniach upadłościowych, więc podpytaj jak to zrobić z ich pomocą.

Ja bym pytała w tej kancelarii, o której pisze margo903 bo mec. Cejrowski słynie z wielu wygranych spraw, a od dawna tez zajmuje się upadłościami, w tym konsumenckimi.

Kewlar oczywiście, że u mec. Cejrowskiego można liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia, to lata doświadczeń i ogromna wiedza. Ja bym się nie zastanawiała na miejscu zuzi. Takie kancelarii o których piszesz może i uchronią majątek, ale w sądzie mogą mieć problem z udowodnieniem swoich, Waszych racji

Dnia 2.01.2019 o 07:41, ernest napisał:

Może ktoś z Was orientuje się czy jest możliwe ogłoszenie upadłości osobistej ale bez spłaty wierzycieli ? Bez planu spłat? 

Moim zdaniem nie jest to możliwe, ale ja nie jestem specjalistą w tej branży. Jednak z tego co mi wiadomo to niemalże każdy prawnik powinien umieć się odnaleźć w tej materii. 

Kancelaria mec. Cejrowskiego ma spore uznanie nie tylko w Trójmieście więc tu bym się nie wahała - z pewnością dadzą rade doprowadzić do oczekiwanego zakończenia, z korzyścią dla klienta

Akurat kancelarie np. Lexa zajmują się często sprawami dotyczącymi upadłości, oddłużania czy ochrona majątku i raczej w tej sprawie to im powierzyłabym zadanie wyprowadzenia dłużnika na prostą. Mozna zapytać w trakcie darmowych konsultacji, na ich Facebooku są informacje

Już zdecydowałam i zajmie się moja sprawa kancelaria Cejrowski. Szybko odpowiedzieli na moje pytania, zerkali tez w dokumenty i przyjęli sprawę, zatem liczą na wygraną 🙂 Dziękuję za pomoc i podpowiedzi