Zaloguj się, aby obserwować  
klarowna

Skąd wziąć dofinansowanie na założenie firmy

Recommended Posts

Macie jakieś pomysły gdzie można złożyć wniosek o dofinansowanie dla nowopowstającej firmy?

Do jakich instytucji można się wybrać, żeby załatwić coś takiego?

Macie jakieś pomysły gdzie można złożyć wniosek o dofinansowanie dla nowopowstającej firmy?

Tutaj znajdziesz potrzebne informacje dotyczące rodzajów dofinansowania, źródeł dofinansowania oraz instytucji, które takiego wsparcia udzielają:

http://ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/dofin...ci-gospodarczej

Generalnie - pełne kompendium wiedzy dla osób zakładających i rozpoczynających działalność gospodarczą.

Jakie do tej pory instytucje tego typu namierzyłaś?

Pozdrawiam.

Tutaj znajdziesz potrzebne informacje dotyczące rodzajów dofinansowania, źródeł dofinansowania oraz instytucji, które takiego wsparcia udzielają:

http://ksu.parp.gov.pl/pl/oferta_ksu/dofin...ci-gospodarczej

Generalnie - pełne kompendium wiedzy dla osób zakładających i rozpoczynających działalność gospodarczą.

Jakie do tej pory instytucje tego typu namierzyłaś?

Pozdrawiam.

KSU moim zdaniem jest najbardziej godne polecenia, bo działa z ramienia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Poza tym warto wybrać się do Urzędu Pracy albo spróbować się załapać na jakiś unijny program dopłat. Będzie z tym pewnie trochę więcej formalności, ale jest to najkorzystniejsza z punktu widzenia startującego przedsiębiorcy forma pomocy.

Jeżeli chodzi o dopłaty z unii to zawsze można uderzyć do agencji piszącej wnioski, mniej papierologii.

To zawsze jest jednak koszt co najmniej kilku lub -nastu procent wartości dofinansowania do projektu.

Możesz to też inaczej zorganizować

1. Dofinansowanie

2. Spółka z kimś

3. Sponsor - Anioł Biznesu

4. Możesz sprzedać udziały już delikatnie rozwiniętego biznesu lub pomysłu lub know-how.

5. Kredyt

Napisałem ogólnie, więc szczegóły się rozmywają, ale są to nieco odmienne podejścia.

W UP też nie jest łatwo zdobyć dofinansowanie. Zazwyczaj w pierwszj kolejności pieniądze dostają znajomi i rodziny pracowników urzędu a dopiero później zarejestrowani. Ja chciałam zdobyć dotację na salon fryzjerski i mi się nie udało. Mam też przygotowany pewien projekt którego nie moge zrealizować z powodu braku środków. Na szczęście trafiłam dzisiaj na https://wspieram.to/ i chyba się do nich zgłoszę. Widziałam, że pomagają ludzią w realizacji projektów i całkiem sporo osób dopięło już swego dzięki nim. Oczywiście pod koniec roku znowu będę starała się o dotację na mój salon.

Nie byłabym aż tak przeciwna dotacji z UP. Oprócz tego można starać się o dofinansowanie z UE, a także z jakiegoś inkubatora przedsiębiorczości, czy jak już wspomniano z pomocy inwestorów.

W Polsce ciągle jeszcze jest mało znana forma finansowania kreatywnych projektów, których nie chcą finansować fundusze inwestycyjne ani UE, to crowdfunding. Na świecie znane są platformy Indiegogo i kickstarter. Jest też polska platforma wspieram.to

Platforma wspieram.to udostępnia twórcom nie tylko przestrzeń do zaprezentowania swych idei, ale i narzędzia ułatwiające ich promocję w mediach społecznościowych. Autor obserwując rozwój projektu oraz stopnień zaangażowania społeczności może przeprowadzić dowód swojej koncepcji (proof-of-concept).

Jeżeli należycie do sektora MŚP z Wielkopolski to skontaktujcie się z Wielkopolskim Funduszem Rozwoju www.wfr.org.pl. Spółka udziela pożyczek firmom, które działają w regionie. Pożyczki
są na atrakcyjnych warunkach, a wykwalifikowani pracownicy chętnie służą pomocą. Opłaca się do nich zgłosić!