Zaloguj się, aby obserwować  
andnowy

Budowa hali stalowej czy murowanej

Recommended Posts

Lepsza będzie moim zdaniem technologia stalowa. Na stronie opisane są wszystkie zalety

[link usunięty]

Hale stalowe składają się ze szkieletu tworzonego z ocynkowanych profili stalowych giętych na zimno. Są one obudowywane i izolowane przy użyciu płyt warstwowych poliuretanowych, a także płyt z wełny mineralnej czy styropianu. Lekka, prosta, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja powstaje bardzo szybko i odpowiednio konserwowana posłuży wiele lat.

Najwiekszą zaletą jest jednak możliwość ich szybkiej rozbudowy..... 

Wlasnie zastanawiam sie nad otwarciem takiej firmy budujacej hale. U mnie w okolicy ma byc sporo inwestycji glownie z Azji wiec pieniadze do zagrniecia sa konkretne. Pracowalem dlugi czas zagranica oraz prowadzilem tam biznes wiec fundusze sie znajda na rozruch. Moze ktos podpowie jak do wszystkiego podejsc od strony organizacji sprzetu potrzebnego do takich zlecen. Wiadomo, chce obslugiwac klientow o kazdej porze roku wiec musi on byc bardzo wytrzymaly. Od zawsze stawiam na jakosc i nie moze byc inaczej w tym przypadku. Przegladalem wstepnie oferty wiekszych producentow .. najlepiej pod wzgledem serwisu prezentuje sie JLG - [link usunięty] oferujac go 24/7 w razie naglej awarii bo nie ma sie co oszukiwac nawet najlepszy sprzet moze czasami miec slabszy dzien. Co sadzicie o takim wyborze? Jesli macie jeszcze cos na oku to dajcie znac. Pozdrawiam

Hale stalowe są tańszą i znacznie częściej wybieraną opcją. Jeżeli jesteście na etapie wykończenia takiej hali to polecam wam zajrzeć na stronę https://metalexport.biz/ Od nich zakupicie kraty pomostowe, które można spotkać w większości obiektów tego typu.

Też jestem zwolenniczką hali stalowej :) Tym bardziej jeśli to tańsze rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej przeznaczyć więcej funduszy na dobre wyposażenie takiej hali, aby mieć pewnośc ,że nasz proces produkcyjny będzie przebiegał sprawnie i efektywnie. Pomocą posłużą produkty od http://pgsystems.pl/ - polecam zajrzeć na ich stronę!

Jeśli chodzi o typowo właśnie badania środowiskowe, które mają na celu bezpieczeństwo oraz zwiększenie komfortu użytkowania hali to polecam tu kontakt z firmą Ekolab – są specjalistami w tej branży i oferują kompleksowe usługi

Jeżeli właśnie hala jest murowana czy wykorzystywane są technologie żelbetowe to ze swojej strony mogę polecić firmę, która oferuje kompleksowe, sprawdzone, bezpieczne i trwałe systemy deskowań. Chodzi mi o firmę DOKA, ich stronę łatwo znajdziecie w sieci. Współpracowałem z nimi przy budowie kilku hal i innych obiektów i ta współpraca była jak najbardziej na poziomie

Warto uważnie rozejrzeć się za odpowiednią firmą budowlaną. Ja osobiście mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.legprzem.com.pl/ Jest to bardzo dobra firma z Krakowa, na której można w pełni polegać.

Stalowa hala jest szybszym i tańszym rozwiązaniem. Jeżeli zdecydujecie się na budynek tego typu to polecam wam skontaktować się z firmą https://profixhale.pl/  Oni mają doświadczenie w stawianiu budynków tego typu.

Kompleksowo dużą ilość prętów i drutów stalowych można zamówić w Metal Bernat firma mieści się w Częstochowie, więc jak ktoś jest z tej okolicy to zdecydowanie tu polecam współpracę. To producent, więc można zamówić większe ilości. Pręty i druty bez kłopotu można wykorzystać do pracy w różnych miejscach w hali

Każda z nich ma swoje wady i zalety.  Musisz rozważyć co dokładnie w twoim indywidualnym przypadku lepiej się sprawdzi, jaki masz budżet i jakie firmy w okolicy specjalizują się w realizacji takich projektów. 

Według mnie o wiele bardziej opłacalna jest budowa hali stalowej takiej jak wykonuje na przykład ta firma http://solidhale.pl/ . Koszta według mnie są mniejsze a i czas w jakim taka hala powstanie jest krótszy. Według mnie są to spore korzyści i warto rozważyć właśnie takie rozwiązanie

Myślę, że namiar na tą firmę http://www.plytbud.pl również może okazać się przydatny. Trzeba podchodzić do tematu kompleksowo i przede wszystkim rozpocząć współpracę z przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w takich rozwiązaniach. Taka hala musi być dopasowana do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych. To jest podstawa!

Należy przeanalizować wszystkie za i przeciw jednak osobiście radziblym postawic halę w oparciu o konstrukcję stalową w połączeniu z płytami warstwowymi   . Są idealne w przypadku tego typu budownictwa, lekkie, proste w montażu i gwarantują niezmienne parametry przez wiele wiele lat, konserwacji też nie trzeba jakiejś specjalnej wykonywać, czasami tylko kwestia nałożenia lakieru na dach. Na buildnowonline jak coś znajdziecie dobry wybór ściennych  i dachowych elementów, spory mają asortyment

Na hali na pewno przyda się zestaw narzędzi/urządzeń dedykowanych do automatyzacji pracy. Pozwoli wam to znacząco przyspieszyć pracę i dodatkowo zapewni bezpieczeństwo waszym pracownikom. Jeśli szukacie dobrego partnera biznesowego w tej materii, to chętnie podpowiem,że zdecydowanie warto zwrócić uwage na tę firmę http://www.inter-tech.net.pl/ . To prawdziwi profesjonaliści, mają w zespole specjalistów od automatyki przemysłowej, dzięki czemu możecie mieć 100% pewności, że doskonale was obsłużą.

Ja zdecydowałem się na budowę hali murowanej. Jest to pewne rozwiązanie, które gwarantuje duże bezpieczeństwo przez długie lata. Obsługą geodezyjną budowy zajmowała się firma geodeta-wejherowo.pl. Uwzględnili wszystkie moje uwagi i zalecenia dotyczące budowy.

Pozostając w temacie warto również wspomnieć o późniejszym odpowiednim wyposażeniu hali. Z doświadczenia polecić mogę firmę zajmującą się kompleksowym wyposażaniem magazynów www.maglo.com.pl

Pozdrawiam

Na pewno dużo tańsze będzie postawienie hali stalowej. Jest również szybsze bo jednak hala murowana wymaga większego wysiłku jak i większej ilości pozwoleń formalnych. Ze swojej strony mogę polecić kontakt z tą firmą: 

MCM PROJECT Sp. z o.o. ul. Obywatelska 103 94-104 Łódź tel: 42 637 20 34

Jest to jeden z większych wykonawców, aktualnie działają na terenie całej Polski . Powinni ogarnąć wszystko od samego początku do końca. Czyli od przygotowania terenu po załatwienia formalne, projekt a kończąć na realizacji. Koszt jest oczywiście ustalany indywidualnie bo zależy od konkretnego projektu.

Bardzo ciekawe komentarze. Mogę dodać od siebie jeszcze jedno - przy zakupie sprzętu do zadań ciężkich trzeba uważać na jego jakość. Znajomy swego czasu prowadził biznes związany z tą branża i zawsze szukał sprzętu po kosztach. Pewnego dnia niestety to podejście się zemściło ponieważ jedna z maszyn miała awarię. Po przyjeździe na miejsce serwisu okazało się, że potrzebne części będą potrzebne za kilka tygodni. Niestety musiał na szybko szukać alternatywy. Zdecydował się na rozwiązania proponowane przez RiwalPoland i nigdy nie zmienił swojego zdania co do najwyższej jakości jaką oferują. Do tego w razie jakichś problemów serwis działa bardzo sprawnie - riwal.com/poland/pl-pl/serwis-i-naprawa

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy Maglo Sp. z o.o.

Posiadamy 7 głównych i najbardziej poszukiwanych rodzaje wózków widłowych. Jesteśmy polską firmą zajmującą się kompleksową obsługą magazynów. Mamy duży wybór produktów dla organizacji pracy oraz przestrzeni magazynów. Najważniejszą naszą zaletą jest to że zapewniamy wysoki poziom usług i pomagamy rozwiązać wszelkie problemy nawet po zakupie.

Zapewniamy jakość oraz profesjonalną obsługę! 

Poniżej znajduje się link do naszej strony:
https://www.maglo.com.pl/strona/2/o-firmie