Zaloguj się, aby obserwować  
domna

Czy firma pozycjonująca strony powinna mieć realne biuro?

Recommended Posts

Czy firma pozycjonująca strony powinna mieć realne biuro?

Mam znajomego z Wrocławia, który otwiera taka firmę - wczesniej robił jako freelancer, no i nie chce mieć biura, bo mówi że z domu wszystko załatwi - mnie zkolei wydaje się, że jednak biuro to jest jakaś forma prestiżu, wiarygoidności, zaufania itd i że jednak warto by było mieć takie biuro.

jak sądzicie?

Myślę, że w przypadku takiej działalności wszystko zależy od tego:

1. Ilu ma klientów

2. Jak długo z nimi współpracuje

3. Jak pozyskuje nowych klientów

Moim zdaniem jeżeli ma tylu klientów, że nie musi pozyskiwać nowych, to spokojnie może pracować w domu. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy chce zdobywać nowych. Wiele osób woli realny kontakt z firmą / człowiekiem i będzie się chciało spotkać w realu. Tutaj można pójść do jakiejś knajpy czy coś, ale to musi być naprawdę niezła miejscówka, żeby Twój kolega nie wyglądał jakby prowadził firmę krzak. :)

Zgadzam się z techprint w 100% - im więcej firma się chce rozwijać, tym większa jest potrzeba posiadania przez nią realnego biura i adresu, gdzie klienci moga przyjść - wiarygodność rośnie.

No chyba, że koledze wystarcza to co ma, to wtedy nie ma sensu biura otwierać.

A co do wrocławskich lokalizacji na biuro to całkie dobre ceny przy duzym wypasie zapleczowym ma kompleks http://raclawicka.pl/, przy czym tak jak piszę - niech nie wynajmuje nic, jeśli nie chce się dalej rozwijać:)

Ja uważam, że biuro nie jest konieczne. Po co ma wynajmować jakiś lokal skoro może załatwić wszystko z domu? Mi by o w niczym nie przeszkadzało jako klientce. Dla mnie najważniejsze jest bym mogła w bezpiczny sposób zapłacić za usługę np przez PayPal lub http://bezpiecznyprzelew.pl/ Poza tym często jest tak, że chcąc wypozycjonować sklep interntowy lub stronę korzystamy z pomocy firmy znajdującej się w innym mieście i nie koniecznie chcemy jeździć do niej osobiście. Teraz wszystko załatwia się przez maila lub telefon:)

Ja uważam, że biuro nie jest konieczne. Po co ma wynajmować jakiś lokal skoro może załatwić wszystko z domu? Mi by o w niczym nie przeszkadzało jako klientce. Dla mnie najważniejsze jest bym mogła w bezpiczny sposób zapłacić za usługę np przez PayPal lub [link usunięty] Poza tym często jest tak, że chcąc wypozycjonować sklep interntowy lub stronę korzystamy z pomocy firmy znajdującej się w innym mieście i nie koniecznie chcemy jeździć do niej osobiście. Teraz wszystko załatwia się przez maila lub telefon:)

Gdyby hipotetycznie pozycjonowanie kosztowało cię 2-3k miesięcznie w abonamecie i obiecane wyniki za 4-5-6 miesięcy, to myślę, że pofatygowałabyś się.

Nawet na mniejszą skale czasami warto się spotkać i pogadać. :)

Zależy, czy Twoja firma ma "rozmach" czy nie ;) Nie zawsze biuro jest konieczne. Firmy różnie sobie radzą.
A jeśli chodzi o pozycjonowanie stron, to dla mnie i tak numerem uno jest [link usunięty]   (tutaj akurat oferta skierowana do Lublińca)

Pozycjonerzy zazwyczaj pracują zdalnie przy komputerze,  to czy pracują w domu czy w biurze nie ma większego znaczenia - grunt żeby byli skuteczni. Ja korzystam z usług firmy  [link usunięty]  i nie mam żadnych problemów. Przedstawiciel przyjeżdża do mnie osobiście i zdaje raport z wykonywanych prac, obsługa jest bardzo miła a firma bardzo dobra. Długo szukałam dobrej i sprawdzonej firmy i cieszę się że na nich trafiłam. Jeżeli ktoś szuka to oczywiście polecam ;) . 

Jest wiele zawodów, które nie wymagają biura, bo wszystko można zrobić w domu. Jednak to zależy od aspiracji takiej osoby. Jako nowa klientka wolę iść do konkretnego biura i porozmawiać twarzą w twarz, to zwiększa moje zaufanie do firmy. Wydaje się być bardziej stabilna i pewna. Tak oczywiście nie musi być, ale takie są na ogół odczucia ludzi.  Dlatego uważam, że jeśli ktoś chce zaistnieć na rynku i zwiększać liczbę klientów, to powinien otworzyć biuro.

Ja zaczynałem od pracy w domu ale w miarę z rozwojem firmy, zatrudnieniem kolejnych pracowników biuro stało się koniecznością. Jeżeli pracuje sam a klientów ma z internetu to takie biuro na początku to tylko zbędny wydatek i strata czasu na dojazdy.

Biuro niekoniecznie, choć firmy oferujące usługi zdalnie dzisiaj są, jutro nie ma i na dobrą sparwę cieżko sparwdzić ile faktycznie istnieje. Firma lokalna zawsze będzie bardziej wiarygodna, łatwiej sparwdzić jej opinie itp więc polecam osobiście firmy posiadające biuro. Cena jednak może być nieco wyższa, ale cena = jakość jak ze wszystkim ;)