kreatorem

Strona internetowa - jak założyć?

Recommended Posts

Stronę internetową można zlecić albo... wykonać samodzielnie. Mamy dziś takie możliwości, że nawet nie-grafik może przygotować estetyczną, czytelną stronę www bardzo łatwo. Tymi "możliwościami" są kreatory stron www. Za ich pomocą można "wyklikać" zupełnie unikalną stronę www. Bazujemy w nich na gotowych szablonach (więc nie musisz tworzyć nic od zera jeśli nie chcesz), ale możemy szablon przerobić tak, że powstanie unikalna strona www (czyli ktoś inny nie będzie miał takiej samej strony jak Ty).

Na [link usunięty] opisałem kreatory stron www jak i opublikowałem porady jak za ich pomocą stworzyć stronę www samodzielnie. Zapraszam

Barfzo fajny i ciekawy sposób na tematykę bloga. Osobiście już nieraz zastanawiałam się w jaki sposób można założyć własną, reprezentatywną domenę.

Kreator to dobry pomysł jak np. zakładamy stronę dla lokalnej firmy i nie będzie ona zbyt oblegana. Z drugiej strony opieramy się na gotowych szablonach i nie mamy pewności że strona kogoś innego nie będzie podobna do naszej. Często jest tak że kupuje się gotowy serwer i na nim buduje się stronę. Serwer to koszt od 2000 zł w http://www.ideal.pl/serwery-tower,40773.html Takie rozwiązanie wybiera się gdy domena może być szczególnie mocno oblegana, tym nie mniej jak strona nie generuje dużego ruchu i nie mamy zbyt dużo Sroków na zlecenia tworzenia strony to taki kreator jest dobry.

Można też po prostu [link usunięty] komuś, kto to robi na codzień, zamiast robić stronę samodzielnie.

Warto też stronę zaplanować. Tylko zaplanowana strona internetowa ma szansę być skuteczna, czyli zamieniać internautów w klientów. Warto zerknąć [link usunięty] - wypisałem, na co należy zwrócić uwagę podczas planowania strony internetowej.

Rzeczywiście założenie strony nie jest tak trudne, można korzystać z Wordpressa, którym zarządzanie jest dosyć łatwe. Powiem jednak z własnego doświadczenia (stawiałam taką stronę), że pewne podstawy trzeba, a przynajmniej warto mieć, bo są rzeczy, których laik nie wykona bez pomocy. No i szablony Wordpress mają ograniczenia. Jeśli zależy Ci na jakiejś unikalnej stronie z dodatkowymi funkcjonalnościami, to samodzielne tworzenie strony może się nie sprawdzić.

Własna strona to jeszcze nie wszystko. Musi być ona taka, aby przyciągała klientów swoim wyglądem i ciekawiła ich. Wiecej na temat tworzenia takich efektownych stron www mozna poczytać na przykłąd na http://blog.dih.pl/efektowne-strony-www/ . Jest tam wszystko świetnie opisane. Oczywiście jeści samodzielnie nie potrafimy takiej strony stworzyć, to musimy to komuś zlecić.

Jeśli chodzi o hosting to na pewno Firehost - w moim przypadku działał znakomicie, przede wszystkim przyszła zdecydowana poprawa jakości działania.

Stronka na poprzednim serwerze działa bardzo wolno, tutaj wszystko się poprawiło. Aktualnie strona jest ok.

Swoje robi rówież support, który reaguje na wszystkie pytania.

Ja korzystam z wordpressa. wydaje mi się bardziej intuicyjny niż joomla. ale ogólnie to polecam własne autorskie CMS bo jednak na popularne skrypty często sa ataki i jeśli jest słabo zabezpieczony to mozna miec troche kłopotów. a co do samej storny internetowej to jednak jeśli chodzi o naprawde profesjonalna strone internetową to polecałbym jednak zaufać firmie która ma w tym doświadczenie i wie co robi. Tworzenie samemu strony nie da takich efektów jesli ktos sie na tym nie znam. choćby sama optymalizacja strony to są rzeczy o ktorych zwykły laik nigdy nie słyszał. może stworzyc witryne optycznie tzn. dostosowac wygląd do tego co mu sie podoba ale backend zostawiłbym profesjonalnej firmie

Jeśli się nie znamy na komputerowych sprawach zalecam jednak żeby zlecić to specjalistą, którzy się znają na temacie bo tak jest łatwiej i przynajmniej zainwestowane pieniądze się zwrócą. Kiepska strona nie zdziała zbyt wiele.

Możesz zlecić firmie wykonanie strony, są też systemy CMS takie jak wordpress czy joomla w których możesz zrobić stronę, a później ja samodzielnie edytować.

Dokładnie. Coraz modniejsze jest ostatnio stawianie stron na płatnych szablonach właśnie z obsługą CMS, jest już kilka firm, które działają w tym modelu z takich, których projekty kojarzę na pewno http://webimporter.pl/ robi bardzo fajne strony.

Całość jest prosta firma przedstawia Ci szablon dostosowany do Twoich potrzeb, potem dostosowuje go do Twoich potrzeb, uzupełnia treścią jaką prześlesz. Całość ustawia Ci na serwerze, że strona ładnie działa. Znajomy u nich na wykonanie usługi czekał niecały tydzień więc to akurat bardzo szybko. Cena tego typu stron to 200 zł + ale fajne już za 500-600 zł można kupić. Najlepiej napisać co chcecie i poprosić o wycenę.

Korzystałem z joomli, teraz prowadzę stronę opartą na wordpressie i szablony oraz zaplecze są ok. Jednak moje strony przeznaczone są raczej dla lokalnej społeczności. Myślę, że jeśli chcemy mieć profesjonalną stronę to lepiej zlecić zrobienie jej specjaliście. Osobiście jestem krytyczna wobec stron internetowych, bo to dzięki nim mamy szansę uzyskać praktycznie wszystkie informacje o firmie.

________________________________________________________________________________

http://www.az-finanse.pl/forum/finanse-forum-ogolne.3/

Wiele zależy od projektu, nazwy domeny i serwera na którym później zostanie ona umieszczone.

Warto tez zadbać o odpowiedni hosting i marketing w sieci :-)

Na http://domeny.pl znajdziecie wszystko :-) czego wasz biznes wymaga.

Wiele zależy od projektu, nazwy domeny i serwera na którym później zostanie ona umieszczone.

Warto tez zadbać o odpowiedni hosting i marketing w sieci :-)

Na http://domeny.pl znajdziecie wszystko :-) czego wasz biznes wymaga.

A czy te domeny są faktycznie takie dobre?

Już pisałem - najtaniej wyjdzie mu pakiet w Hekko. Stronę stawia za darmo na darmowym cmsie. Co więcej mu potrzebne? W zasadzie to nic. Grafikę sobie zamówi za grosze, albo po prostu skorzysta z gotowych rozwiązań. Czy jeszcze coś jest potrzebne?

Ja bym stronę stawiała na WordPressie. Jest prosty w obsłudze, ma fajne skórki i wiele fajnych i przydatnych wtyczek które zwiększają funkcjonalność strony. Poza tym google najlepiej pozycjonuje strony stojące na tej platformie i są już też dostosowane do urządzeń mobilnych. Google strony nie pasujące do urządzeń mobilnych spycha w dół rankingu i ich nie pozycjonuje. A teraz wiele ludzi jednak sprawdza wiele rzeczy w telefonach więc warto wziąć to pod uwagę. Jak ktoś nie potrafi to można zlecić komuś postawienie strony np tu http://jaworowi.cz/ Ale wystarczy czytać i postępować według instrukcji i myślę że sobie wiele osób da samemu radę.

Ja jestem zdania, że jeżeli na czymś się nie znamy, warto to zlecić specjalistom, jak chociażby zakładanie strony. Faktycznie na WordPressie można stworzyć własną witrynę internetową, jednak wymaga to trochę czasu. Dodatkowo, jeżeli skorzystamy z oferty takiej agencji jak http://yeslogo.pl/# , mamy także możliwość od razu zlecenie jej wypromowania. Pozycjonowanie, kampanie AdWords czy media społecznościowe- to dziś jedne z podstawowych narzędzi, które sprawiają że strona staje się popularna.

Zawsze warto porównywać różne oferty - ale nie skupiać się jedynie na porównaniu ceny. Fajnie jak jest możliwość testowania przed zapłatą - tak jak na hostit.pl