serwis

Własny serwis elektronarzędzi.

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Chciałbym otworzyć własny serwis elektronarzędzi.

obecnie pracuje na etacie 8h i jestem na ryczałcie w której po godzinach pracy naprawiam elektronarzędzia  całkiem fajnie to idzie nie mam jakiś wygórowanych cen, czasem dostaję paczki z elektronarzędziami z innych miast, posiadam juz spore 6 letnie doswiadczenie w serwisowaniu, naprawianiu itp elektronarzędzi wiec pomyślałem żeby spróbować założyć coś swojego.

Chciałbym wynająć lokal w mieście, niestety nie w tym co mieszkam ponieważ jest tutaj pare serwisów.

Posiadam praskę,tokarkę,zestawy kluczy potrzebnych do typowych napraw, wkretaki, autotransformator, miernik itp praktycznie wszystko prócz wyważarki w która chce zainwestować, posiadam też wiedzę na temat przezwajania wirników i stojanów.., czasem mi się zdaję że nawet wykonane wirniki prze zemnie maja dłuższa żywotność, znam typowe usterki w elektronarzędziach  itp

czy ktoś może mi powiedzieć czy ta wiedza wystarczy by taki serwis funkcjonował ?

myślę ze cięzko by było wyżyć z takiego serwisu po opłaceniu czynszu itp

wiec chciałbym jeszcze założyć sklep sprzedawałbym elementy zużywające sie jak ( tarcze,łozyska wiertła itp + do tego sprzedaż elektronarzędzi nowych i używanych bo bardzo dużo kupuję uszkodzonych i albo je naprawiam albo idą na części.

jaki lokal wynająć na takie coś?

czy stawiać na jedną markę w sprzedażny nowych narzędzi? czy inwestować też w sprzęty z gorszej półki?

jak wogole kupywać materiał by pózniej opłacało sie to odsprzedać?

mógłby mi ktoś troche doradzić ktoś kto może ma taki serwis?

docenie każdą podpowiedz, dzięki!

Myślę że nikt kto prowadzi serwis tajemnicy sukcesu nie zdradzi. Niedaleko mnie w małym miasteczku jest serwis. Rozmawiałem z właścicielem jakiś czas temu .  Otworzył też wypożyczalnię i mówił że nawet nieźle na tym wychodzi. Sama wypożyczalnia to kiepski biznes bo ludzie cudzego nie szanują ale jak ma też serwis to sam sobie naprawi i z wypożyczalni też jest dochód .