Zaloguj się, aby obserwować  
aleksis

inwestowanie w nieruchomosci, warto?

Recommended Posts

Warto aktualnie inwestować w nieruchomości? Coraz bardziej wkręcam się w temat inwestowania, mam do zainwestowania koło 50-60 tysięcy, myślałam o nieruchomościach ale to za mało żeby coś kupić, wolałabym uniknąć kredytu. Wiem, że coraz popularniejszy staje się crowdfunding, w skrócie polega to na tym, że większa grupa osób ma swój wkład w daną inwestycję a potem też w zyski jakie ona generuje. Co myślicie o takiej formie inwestowania?

Oczywiście, że warto. Wynajmując takie mieszkanie, możesz zyskać dochód pasywny, posiadając jednocześnie nieruchomość. Ja np. w ostatnim czasie postanowiłem zakupić apartament w jakimś urokliwym miejscu, które jest atrakcyjnie turystycznie. Np. na stronie - http://apartamentypiano.pl/  znalazłem bardzo atrakcyjną ofertę na apartamenty w miejscowości Świerardów Zdrój. Dla wyjaśnienia, miejscowość ta znajduje się w sąsiedztwie granicy, ale także położona jest w górach, co jeszcze bardziej czyni ją atrakcyjną turystycznie. Władze miasta doceniają uroki okolicy, dlatego bardzo dużą uwagę przykładają do jej rozwoju. Jak możesz sama przeczytać, w mieście znajduje się wiele udogodnień i atrakcji, bez względu na to czy jest to lato, wiosna czy zima, każdy z odwiedzających Świerardów turystów, znajdzie tam coś dla siebie. 

Warto inwestować w nieruchomości jak najbardziej. Tak jak ja w Warszawie to jeszcze zdecydowałam się na firmę, która w moim imieniu zajmuje się wszystkimi sprawami. To Per modum, bardzo dobry zarządca nieruchomości w stolicy. Przyznam się wam, że już nie pamiętam kiedy sama w tym mieszkaniu byłam, wcale nie muszę jeździć. Takie zarządzanie najmem przez firmę to dobra sprawa.

Myślałem o tym żeby zainwestować w apartamenty Atala nad morzem,  są bardzo atrakcyjnie położone, z widokiem na Zatokę, myślę że sporo tam można zarobić na wynajmie

Jeżeli inwestujecie w nieruchomości to powinniście nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się zarządzaniem najmem. Ja osobiście polecam wam skontaktować się z biurem obrotu nieruchomości http://www.afkpol.com/ Dzięki nim na pewno będziecie zarabiać na posiadanych nieruchomościach.

Jeżeli inwestujecie w nieruchomości to powinniście się rozejrzeć za sprawdzonym rzeczoznawcą majątkowym, który zajmuje się wyceną nieruchomości. Ja osobiście polecam wam zgłosić się do https://rzeczoznawcamajatkowytorun.pl/ Rzeczoznawca ten działa na terenie Torunia i okolic.

Zerknijcie sobie koniecznie na stronę tego dewelopera https://www.humbaka.pl . Obecnie prowadzą wiele inwestycji. Mają mieszkania w różnych lokalizacjach na sprzedaż. Jest w czym wybierać. Od lat działają na rynku. Współpracują wyłącznie z doświadczonymi i przede wszystkim sprawdzonymi wykonawcami. Na stronie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje. 

Moi znajomi zainwestowali w mieszkanie w kamienicy na Pradze przy Stalowej 27, powstaje tam bardzo ładna kamienica o wysokim standardzie, to idealne miejsca na inwestycję pod wynajem tym bardziej że można tam liczyć na pomoc w zarządzaniu najmem

Moim zdaniem warto jest zainwestować w nieruchomości. Lukratywny biznes, chociaż jak inwestujesz to minie parę solidnych lat, zanim zainwestowane środki się zwrócą. Nie zmienia to faktu, że dobrze jest mieć te parę kamienic / mieszkań 🙂 Jeżeli jednak inwestujesz to zwróć nie tyle uwagę na koszta samej samego budynku co późniejsze remonty. Czasami koszt remontu wynosi drugie tyle. Ja na ten przykład ostatnio remontowałem starą kamienicę, pełna wymiana okien, drzwi, instalacja rolet, wszystko od firmy  [link usunięty]  i tak szczerze, trochę mnie to wyniosło. 

Myślę, że jest to pewna inwestycja. Ja także wynajmuję, kupuję i sprzedaję nieruchomości. Niedawno korzystałem z usług rzeczoznawcy majątkowego taksator.info. Wykonali dla mnie wycenę domu pod Częstochową.

Jak masz trzymać kasę na koncie, to nigdy na siebie nie zarobi. Jak masz kawałek ziemi, to tez może być ciężko, no chyba, że sprzedasz. Natomiast jak kupisz mieszkanie, to zawsze je wynajmiesz i masz dodatkową pensję każdego miesiąca. To się opłaca. Też zastanawiamy się nad kupnem mieszkania w Krakowie, oczywiście pod wynajem. Rozważamy ofertę Frontonu  [link usunięty]  bo to pewna i solidna firma. 

Jeżeli chcecie inwestować w nieruchomości to powinniście też nawiązać współpracę z firmą, która wam w tym pomoże. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.simproperty.com/pl Tam pracują świetni specjaliści, na których można polegać.

Oczywiście, że warto. Najważniejsze znaleźć agencję nieruchomości, która pomoże wybrać odpowiednie lokum, tutaj mogę polecić agencję ABC-DOM.

Zależy również od tego w jakie nieruchomości masz zamiar inwestować. Ja zastanawiam się aktualnie nad zakupem lokalu usługowego na Osiedlu Botanika w Krakowie. Inwestycja posiada dobrą lokalizację, więc myślę, że nie będzie najmniejszego problemu z wynajęciem lokalu. Co o tym sądzicie?