Zaloguj się, aby obserwować  
plsbxnt

Serwis komputerowy z dojazdem

Recommended Posts

Dzień dobry,
od kilku tygodni myślę nad działalnością związaną z komputerami. Miałaby polegać na zwykłym serwisowaniu komputerów w okolicy jako forma dodatkowego zarobku po za pracą na etacie.
Tylko nie wiem od której strony to ugryźć. Tutaj chciałbym wspomnieć że jestem osobą młodą więc doświadczenia w kwestiach z prowadzeniem działalności nie mam i proszę o wyrozumiałość. Działalność nierejestrowana odpada, ale mam już działalność. Wystarczyłoby dopisać odpowiednie kody. No przynajmniej tak wydaje mi się i dlatego przyszedłem tutaj.

Aktualna działalność jest działalnością związaną z transportem. Mam na niej pracownika(członek najbliższej rodziny) na niepełnym etacie.  Wykonuje on pracę dla innej, większej firmy jako kierowca jeśli ma to znaczenie. Forma rozliczenia to ryczałt. I tutaj pierwsze pytanie: czy mogę dopisać kody PKB związane z zupełnie innym kierunkiem działalności? Jeśli to odpada to nie ma co dalej brnąć w to.  Kolejna działalność odpada ze względu na kolejną składkę ZUS.

Część kolejna to zmiana sposobu rozliczania ryczałtu na VAT. Bez wnikania w szczegóły usłyszałem że wystarczy zgłosić to urzędu skarbowego. Głównie chodzi o możliwość odliczenia VATu z zakupionych narzędzi, części czy też paliwa jeśli rozwinęłoby się to i kupiłbym samochód na działalność. Tutaj chciałbym dowiedzieć się czy takie zgłoszenie wystarczy i czy daje to wymierne korzyści.  Rozliczeniem tego zajmie się księgowa.

Powstaje też kwestia lokalu - czy wystarczy miejsce zamieszkania? Usługi byłyby prowadzone w większości w "terenie".

Pozdrawiam,
Sebastian

Ja korzystam z takiego rozwiązania i dla mnie to świetna opcja. Odkąd nie mam informatyka od takich spraw w firmie, tylko wszystkim zajmuje się http://www.delkomtech.pl/opieka-informatyczna/, udało mi się zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przeznaczam na marketing w firmie i jej rozbudowę.