Zaloguj się, aby obserwować  
handlara

Inwestowanie w złoto - jaka forma?

Recommended Posts

Dużo się słyszy o inwestowaniu w złoto i ogólnie w metale szlachetne, ale zastanawiam się w jakiej formie kupować to złoto.

Czy na przykład warto wybierać sztabki, biżuterię czy może monety?

Monety to podobno niezły pomysł.

Kupujesz nie tylko sam metal szlachetny, ale monetę, która sama w sobie stanowi element większej kolekcji, jeśli taką tworzysz.

Po latach taki zbiór może być wartościowy, szczególnie gdy mamy zgromadzone tam unikalne monety.

Na początek natomiast można kupować monety w takich sklepach jak ten: mennicastaropolska.pl, który co ważne, należy do Grupy Silesia 2000

A wydawało mi się, że czasy inwestowania w złoto minęły.

W ostatnich latach ceny nieruchomości i gruntów poszły w dół, myślałem, że w te rzeczy warto inwestować.

Złoto i metale przetrwały tysiące lat i raczej czasy nie ich świetności nie miną nigdy. Zobaczcie jak waluta staje się słaba gdzie ludzie uciekają z kapitałem? W metale, bo ich wartość jest stabilna z tendencją wzrostową, ale praktycznie nigdy nie spada poniżej określonego poziomu.

Ważny fakt który zaznaczył ktoś wyżej żeby nabywać takie surowce w sprawdzonych miejscach sam kupowałem swego czasu dużo poprzez Grupę Silesia 2000 i mogę ich wiarygodność jak najbardziej potwierdzić, zresztą firma która jest dość dobrze znana na rynku. A co kupować? Moim zdaniem jak masz większe pieniądze to dywersyfikuj :-) To nigdy nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Złoto i metale przetrwały tysiące lat i raczej czasy nie ich świetności nie miną nigdy. Zobaczcie jak waluta staje się słaba gdzie ludzie uciekają z kapitałem? W metale, bo ich wartość jest stabilna z tendencją wzrostową, ale praktycznie nigdy nie spada poniżej określonego poziomu.

Ważny fakt który zaznaczył ktoś wyżej żeby nabywać takie surowce w sprawdzonych miejscach sam kupowałem swego czasu dużo poprzez Grupę Silesia 2000 i mogę ich wiarygodność jak najbardziej potwierdzić, zresztą firma która jest dość dobrze znana na rynku. A co kupować? Moim zdaniem jak masz większe pieniądze to dywersyfikuj :-) To nigdy nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Mógłbyś mi powiedzieć w co lepiej zainwestować pieniądze? Sztabki czy monety? Mam zaoszczędzone 50 tysięcy i chcę je dobrze ulokować na przyszłość. Od razu mówię, że nie lubie ryzyka i chciałabym stracić jak najmniej a najlepiej wcale:) Co sądzisz o monetach i sztabkach z http://www.mennicastaropolska.pl/? Wydaje mi się, że mają całkiem niezłą ofertę, która jest naprawdę bezpieczna dla nas i naszych pieniędzy.

Dokładnie, też miałem o tym pisać. Poza tym patrząc na szybującą cenę złota, to lepiej jest poczekać jakiś czas na jej spadki. W międzyczasie dobrym sposobem jest zastanowienie się nad rozwiązaniem w stylu [link usunięty] . W podpiętym linku przeczytacie sobie ciekawy artykuł, gdzie wyjaśniono jak wygląda tego typu inwestycja oraz z jakim ryzykiem się wiąże się, bo jednak nei jest to 100% bezpieczny sposób.

Oczywiście,ze w sztabki. Profesjonalne z mennicy - posiadającej najlepiej wszystkie odpowiednie certyfikaty.

To jest na przykład bardzo bezpieczne miejsce:

https://mennicazlota.pl/ - tak więc polecam się zainteresować.

O biżuterii nawet nie myślcie . Nie dość,że nie jest to czyste złoto tylko o próbie najczęściej 585 to jeszcze wiele placi się za robociznę. Tak więc potem sprzedamy za marne 50 zł za gram.

Monety nie są takim słym pomysłem jednak jak ja miałbym coś kupować to jedynie sztabki . Tylko tak robią prawdziwi inwestorzy.

Pozdrawiam.

Amber Gold to doskonała przestroga przed kupowaniem papierków, na których jest napisane, że posiadamy złoto, a tak naprawdę nie dostajemy go do ręki.

Dlatego zrobiłem małe rozeznanie i jedyna opcją w tej chwili jest zakup złota w tych miejscach, gdzie oferują kruszec fizycznie - w postaci sztabek czy monet.

Firmy, które oferują tego typu transakcje - działają bardzo klarownie: kupujesz tylko fizyczny metal, płacisz i zabierasz kruszec do domu. Bez ryzyka możesz to zrobić w Mennicy Staropolskiej. Następnie umieszczasz kruszec, np. w skrytce bankowej i śpisz spokojnie.

Przez platformę easyMarkets jest najwygodniej inwestować – najlepiej zaczynać od wersji demo systemu. To ogromne ułatwienie. Dlaczego? Z kilku powodów. Przede wszystkim tam można sprawdzić, czy faktycznie się do tego nadajecie, czy rozumiecie zasady działania tego rynku. To naprawdę podstawa. easyMarkets ma w pakiecie dealCancellacion, zatem można anulować operację w ciągu 60 minut. Macie polski suport, bazę wiedzy i materiały. Dalej to już wszystko zależy od was.

Oczywiście, że optymalnie inwestować przez platformy internetowe - wtedy to jest kwestia wejścia na system i zakupu danej ilości złota. Słusznie, zgadzam się, że optymalnie z easyMarkets. Dlaczego? Dla sprawnie działającego systemu, dobrych parametrów i przede wszystkim rozwiązań wspierających bezpieczeństwo. Bo jednak rola dealCancellacion jest bardzo duża. Bo masz świadomość, że ta transakcja może być w dowolnym momencie przerwana. I o to tutaj chodzi.

Dlatego właśnie piszę o działaniu przez easyMarkets, bo system jest niezawodny i ma funkcjonalności, które rzeczywiście wszystko usprawniają.

Moje doświadczenie pokazuje, że zawsze przy inwestycjach najważniejsze są kwestie związane z bezpieczeństwem.

O ile właśnie wspomniane bezpieczeństwo jest na dobrym poziomie, to warto działać.

Zwróćcie uwagę ile platform daje w pakiecie dealCancellacion? No właśnie - nie dają, bo im się to nie opłaca.

A dla inwestora to ma bardzo duże znaczenie.

A nie lepiej samemu podjąć decyzję na podstawie jakiś własnych za i przeciw ? Ja zawsze robię sobie taką listę i potem odcinam sporą część opcji aż zostaje ta absolutnie najlepsza :P.

[link usunięty]

Inwestowanie w złoto jest bardzo dobrym pomysłem na dobry zarobek. Złoto jest pewną inwestycją. Polecam wam http://www.att-invest.pl Dzięki nim można handlować złotem i diamentami o wiele łatwiej i pewniej.

Inwestycja powinna być organizowana z głową. Koniecznie zerknijcie sobie na te monety,  [link usunięty]   jak dla mnie inwestycja w numizmatykę powinna w przyszłości nam bardzo zapunktować. Jedni inwestycją swoje oszczędności w obrazy, inni w nieruchomości, a jeszcze inni w całkiem coś innego. Ważne, jest to (tak jak wcześniej napisałam) byśmy inwestowali z głową :) 

Pewnie, że złoto to pewna inwestycja z dużym potencjałem, ale wymagająca wiedzy, doświadczenia, zaangażowania. Spędziłem dziesiątki godzin na koncie testowym XTB. Po prostu mogłem na nim testować wszystkie funkcjonalności, a głównie o to mi chodziło. Z mojej perspektywy działanie w ten sposób jest rozsądne – i radzę na podobnych zasadach zaczynać. Tam macie niskie spready, dźwignię do 1:100, no i gwarantowany stop loss na koncie Basic, czyli tak naprawdę wszystko, co jest potrzebne na start.