handlara

Ile kosztuje wyposażenie restauracji?

Recommended Posts

Na wyposażenie restauracji składa się wiele elementów, nie tylko sprzęt gastronomiczny. Warto pamiętać o wygodnym i funkcjonalnym urządzeniu sali dla gości. Jeśli nie wiecie jak to zrobić i jakie wybrać odpowiednie  krzesła to zachęcam do lektury  artykułu  [link usunięty]  . 

Znajdziecie tutaj przydatne imformacje, które pomoga Wam w podjęciu decyzji o wyborze najlepszych krzeseł. 

Drewniane karty menu oraz innego typu drewniane dodatki – o tym warto pamiętać. Takie dodatki na pewno podnoszą jakość lokalu, sa ładne, praktyczne, estetyczne, zapadają klientom w pamięci bardziej niż papierowa wersja. Polecam zajrzeć do firmy DECOREST. Oni takie wyposażenie oferują.

Dobre meble technologiczne dostaniecie w: sklep. jugema. com. pl
jak mam do tej pory od nich świetne urządzenia grzewcze oraz okapy. Jeśli wiec rozglądacie się za dobrym wyposażeniem, to serdecznie polecam!

Swoją knajpkę urządzałam z www.frigosystem.com.pl. Jeśli szukasz dużego wyboru w szeroko rozumianej ofercie gastronomicznej, to u nich znajdziesz, co potrzeba. Mają korzystne ceny. Obsługa bardzo uprzejma, a realizacja terminowa.

Sporo, ale warto kupować dobre klasy sprzęt, funkcjonalny, niepsujący się, energooszczędny. Polecam kontakt z firmą Probox. Oferują masę rzeczy, można wybierać i przebierać. Kupiłem ostatnio od nich dwie szafy chłodnicze oraz wymieniłem meble gastronomiczne. Wszystko kupione w jednym miejscu, więc oszczędność czasu i pieniędzy.

W zależności od możliwości finansowych i swoich prywatnych dobrym rozwiązaniem są https://www.gastroprodukt.pl/pl/c/Piec-do-pizzy/2406. Sami zobaczcie na ofertę i ceny produktu. Można wyposażyć swoją restaurację w genialnej jakości piec. Jeśli szukacie dodatków do swojego ogrodu to według mnie jest to również świetna opcja ! 🙂

Tak jak już ktoś pisał wcześniej, każda firma zrobi Ci inną wycenę  - ale wart spróbować w takich firmach, co zajmują się tym kompleksowo: zrobią kosztorys i projekt technologiczny lokalu np [link usunięty] . Dodatkowo takie biura projektowe są za zwyczaj przy jakimś sklepie z wyposażeniem gastronomicznym i z automatu tam też lepsze ceny się dostaje i od razu masz też serwis urządzeń.

Myślę, że wiele zależy od standardu lokalu. Sądzę, że jest to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sam zamówiłem niedawno lady chłodnicze, zamrażalki, urządzenia grzewcze oraz urządzenia gastronomiczne od firmy www.iglootechnika.pl. Na pewno będą w stanie zaproponować Ci atrakcyjne warunki współpracy.

Start w gastronomii nie jest tani i tego nie da się przeskoczyć. Bo postawisz na kiepskie rozwiązania, to szybko Ci się to odbije na biznesie. Pokażę ci na podstawie samej zmywarki. Pierwszą inwestycją był byle jaki sprzęt - po prostu nie mieliśmy budżetu na nic lepszego. 6 awarii w pół roku. Wielokrotne akcje, w których sprzęt przestawał działać, kiedy mieliśmy pełną salę albo wyjmowaliśmy brudne naczynia z niego. Straceni klienci, negatywne komentarze - nie warto. Później okazało się, że sprzęt Winterhalter, czyli urządzenie z mega górnej półki jakościowej da się załatwić w wynajmie długoterminowym. Od tamtej pory spokój - zawsze wszystko doprowadzone do idealnego stanu, zero problemów. Lokal musi być profesjonalny sprzęt - inaczej nic z tego nie wyjdzie.