handlara

Ile kosztuje wyposażenie restauracji?

Recommended Posts

Trudno tak w ciemno stwierdzić, tym bardziej, że nie wiadomo ile sztuk stołów i krzeseł potrzebujesz.

Mogę podrzucić ci namiar na hurtownię, gdzie znajdziesz stoły składane i krzesła bankietowe, które będą pasowały do restauracji: www.meblehoreca.pl

Stoły są składane, więc możesz z powodzeniem składać i rozkładać ze swobodą manewrując z powierzchnią swojej restauracji na różne okazje.

Trudno tak w ciemno stwierdzić, tym bardziej, że nie wiadomo ile sztuk stołów i krzeseł potrzebujesz.

Mogę podrzucić ci namiar na hurtownię, gdzie znajdziesz stoły składane i krzesła bankietowe, które będą pasowały do restauracji: www.meblehoreca.pl

Stoły są składane, więc możesz z powodzeniem składać i rozkładać ze swobodą manewrując z powierzchnią swojej restauracji na różne okazje.

Koszty mogą być od kilku tysięcy złotych, do kilku milionów.

Mój znajomy otworzył restauracje, na samo wyposażenie wydał już 500 000 zł i ciągle mało.

Dobre ekspresy z kawą to podstawa w restauracji, dlatego polecam Wam sklep PGV, gdzie możecie takie automaty wypożyczyć oraz serwisować. Często pojawiają się klienci w biegu poszukujący kawy na wynos, dlatego taki ekspres jest idealnym rozwiązaniem. Ponadto znajdziecie w ich ofercie automaty do napojów i kawomaty. Polecam Wam :)

Warto też założyć sobie monitoring lokalu. To zawsze daje wgląd na wszystko, ale i do ubezpieczenia jest wymagany.

Jeśli nie znasz żadnej firmy, która zajmowałaby się czymś takim to polecam Ci tę stronkę gdzie na pewno znajdziesz wszystkie niezbędne informacje http://www.ctr.pl

Wiesz co musisz pomyśleć o wszystkim i sobie rozważyć na ile Cię stać. Pamiętaj, że bardzo ważna jest nie tylko kuchnia, ale też łazienka, zwracam na to uwagę, bo bywając w różnych restauracjach, widzę, że nie zawsze zwraca się na nią uwagę. Ja w swojej wyposażałam toaletę http://izi.sklep.pl/wyposazenie-dozowniki-...-54-67,c27.html bo najbardziej spełnił moje oczekiwania. Przede wszystkim musi być czysto i schludnie

Bo tak naprawdę to ile będzie kosztowało wyposażenie takiej restauracji zależy tylko i wyłącznie od tego, jakiego typu restauracja ma to być. Jeśli chodzi o wyposażenie kuchni (nie licząc wystroju) to myślę, że będzie to powyżej 40 tys. Na tej stronie http://mebleznierdzewki.pl/10-piekarnictwo można zobaczyć meble i akcesoria do restauracyjnej kuchni, przy każdym produkcie jest także cena, więc to również daje jakiś ogląd na to, ile co kosztuje.

polecam tez zainwestowac w system rezerwacji booking-please, zeby klienci mogli sobie sami rezerwowac stoliki przez internet. u mnie sie to super sprawdza :)

Do kosztów warto też doliczyc koszt odbierania zużytego oleju, bo nie oszukujmy się jest to ważna sprawa. Przecież nie będziesz wylewać tłuszczu do zlewu, przecież moze on być jeszcze późnie użyty jako olej przemsyłowy. Warto zainteresować sie współpracą np. z pierwszą firmą w Polsce zajmującą się recyklingiem oleju, które zaufały sieciówki jak McDonald czy KFC.

każda firma robi inne wyliczenie. Ja poprosiłem o ofertę parę firm na podstawie moich zapotrzebowań. Najlepszy okazał się Probox bo niedość ze dostałem parę wariantów dla mojego zamówienia to potem jeszcze trochę z nimi negocjowałem. Bardzo profesjonalne podejście. Jestem z nimi w ciagłm kontakcie i jak czegoś potrzebuję to się odzywam i zamawiam. Polecam szczerze

generalnie otwierając restauracje to pomyśl tez o jej funkcjonowaniu. Masz lokal w dobrym miejscu? jakiego rodzaju kuchnia będzie? Częściowo wyposażenie zależy od rodzaju kuchni jaką będziesz serwować. Wiadomo, że inne naczynia do wykwintnej francuskiej a co innego do chińczyka ;) i też pomyśl o tym jak będziesz zachęcac ludzi do odwiedzania. Może jakiś system rezerwacji online? przecież łatwiej tak rezerwować stoliki niż przez telefon. A booking please daje taką możliwość :)

Naprawdę trudno jest określić ile wyniesie cię wyposażenie całej restauracji... Nie napisałeś czy chodzi ci tylko o salę w której będą przebywać goście czy również o kuchnię i łazienki. Nie wiadomo tez czy wliczasz w to remont. Ja za wyposażenie całej swojej restauracji wraz z remontem zapłaciłam ok 60 tysięcy ale mój lokal jest spory i nie oszczędzałam na wystroju. Jeśli szukasz wyposażenia kuchni to zobacz ofertę tej firmy https://mmgastro.pl/ Mają naprawdę duży wybór sprzętu i atrakcyjne ceny. Natomiast jeśli chodzi o meble to patrz na all i w jakiś sieciówkach meblowych.

Jeśli masz w planach wyposażenie restauracji to dobrze jest wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania, które podsuwa technologia :) Na mnie duże wrażenie robi inteligetne oświetlenie, niesamowita sprawa. Zobacz sam, http://www.artcinema.pl/klienci-indywidual...ie-oswietleniem, może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?