autor12

Nie podawaj sie z własnym biznesem

Recommended Posts

W zyciu rozkrecilem i sprzedałem 6 firm

Nie powiem ze malo z tego zarobiłem ale nie ukrywam ze jestem rozczarowany podejsciem wielu inwestorów czy nawet potencjalnych wspólników

Mam pomysł przedstawiam biznesplan szczególowy plan działania i zawsze słysze ze to nie da rady nie wypali nie inwestuje a z góry okeslam ze na biznes zawsze potrzebowałem maksymalnie 20tys

Co dlaej nastepuje swoimi siłami rozkrencam swój projekt i kiedy zaczyna nagle przynoscic niemałe zyski pojawiaja sie inwestorzy i wspólnicy którzy dostali propozycje wspólpracy tylko po co mi ono teraz??

Czasem mysle ze w tym kraju trudno znaleśc dobrego inwestora czy wspólnika zawsze pojawiaja sie kiedy ci wyjdzie

takie moje rozgoryczenie tu opisuje ale wiele osób z mojego kregu ma ten problem

Ja mam schemat stwórz rozwiń i dobrze sprzedaj dziś juz inwestorów mi nie potrzeba ale taka informacja dla wielu myslacych o własnym biznesie nie podawajcie sie !!

Ja gdybym pasował i gdybym sie podawał nie znajdujac inwestorow dzis nic bym nie miał!!

Dzis nadal bym tylko marzyl!!

Do dzieła nie podawajcie sie

Słusznie prawisz. Biznes obecnie to twarda sztuka, jak nie masz właściwego podejścia to konkurencja Cię zje nawet nie zauważysz kiedy.

Tylko, że w Polsce nie da się normlanie prowadzić firmy, płacić podatków. Masz do wyboru albo robić wszystko zgodnie z przepisami i upaść, albo kombinować i jakoś tam od kontroli do kontroli się kulać. Osobiście śledzę z uwagą projekt jakim jest ustawa Budrewicza kto nie słyszał to odsyłam bo warto się zapoznać - http://www.robimyustawe.org/ - co ważne projekt pisany przez przedsiębiorców i jeśli by kiedyś udało się przepchnąć tego typu projekt przez legislacje to być może prawo w końcu stanie się jasne, a urzędnicy zaczną słuzyć obywatelowi, a nie tylko go karać tak jak jest obecnie.

Nie można się poddawać. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić z biznesem internetowym to zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów. Nie są to drogie usługi. Sama skorzystałam z oferty fachowców, którzy za przystępną cenę zajęli się pozyskiwaniem ruchu na stronie - http://traffic-network.pl

Dobrze mówisz! Jednak nie zgodzę się np. z tym, że firma ogłosiła upadłosć przez wysokie podatki... To nie powód?! Najwyraźniej właściciel coś robił, źle... Od samych podatków firma nie upada, taka prawda. Sama prowadzę firmę i różnie bywa. Nie zawsze było, jest i będzie kolorowo, ale trzeba sobie radzić. Kiedy przychodzi ten gorszy okres trzeba też czasami poprosic o pomoc, bo nie zawsze samemu da się wszystko zrobić. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Kiedy myślałam, że już koniec pomogły mi całkowicie obce osoby z firmy Apax: http://www.apax.pl/nasze-uslugi/interim-management/ Dlatego warto mieć w sobie tez odrobinę pokory i przyznać się przed samym sobą (bo to najtrudniejsze), że coś się robi nie tak.

Jak ja pisałem biznesplan to największy problem miałem z ustymacją przychodów. W urzędzie pracy zadawli dziwne pytania, a niby skad ja wiem, że tyle zarobie ... ja nie wiedziałem skąd i poprosty przyjąłem takie założenia. To jest według mnie najtrudniejsza część :/

Moim zdaniem najważniejszą kwestią jest reklama, teraz warto reklamować się w sieci, poza tym należy mieć na uwadze obsługę klienta, stali odbiorcy są bardzo ważni. Warto wspomagać się takimi narzędziami jak https://serwersms.pl - platforma daje możliwość wysyłania powiadomień sms, które mogą posłużyć do komunikacji z klientem. Wiele firm korzysta z takich rozwiązań, warto się zainteresować tematem tym bardziej, że działania można sobie przetestować bezpłątnie.

7 fajnych wskazówek jak zaprezentować swój StartUp przed Inwestorami!!

[link usunięty]

agencja Bloomnet zna się na rzeczy, podbili nie tylko Polskie ale i zagraniczne rynki!

Jeżeli już o inwestorach mowa...do takiej relacji należy podejść pod okiem prawnika lub z ogromną wiedzą prawną. W tym artykule przybliżamy prawne aspekty współpracy startupu z inwestorem:  [link usunięty]

Zgadzam się z tym co napisałeś. W dzisiejszych czasach założenie i rozkręcenie własnego biznesu, to nie lada wyzwanie, które tak czy inaczej podejmuje wiele osób. Praktycznie w każdej branży, bez względu na to czy pracujesz na umowę o pracę, czy zaczynasz swoją działalność, początki bywają bardzo trudne, czasochłonne i stresujące. W przypadku własnej firmy, sprawa jest o tyle komfortowa, że można skorzystać z usług outsourcingowych. Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących różnego rodzaju usługi. Ja np. postanowiłem, że wszelkie formalności z założeniem firmy, pozostawię w rękach firmy TMF Group – https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/ Ponieważ nie raz słyszałem o nich bardzo pozytywne opinie, a także grono moich znajomych od kilku lat skutecznie z nimi współpracuje. Oprócz pomocy przy założeniu firmy, korzystam także z księgowości oraz obsługi kadr i płac. Polecam tego typu rozwiązania, bo mogą znacznie ułatwić nam odniesienie sukcesu w znacznie krótszym czasie.

Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl to efektywny sposób na zaistnienie na rynku i rozpoczęcie własnej działalności. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www,optioffice.pl oferuje spółki już zarejestrowane w wymaganych urzędach w Warszawie, każda z nich posiada numer KRS, REGON, NIP i VAT, kapitał zakłado wy i numer rachunku bankowego. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl mają też wszystkie kody PKD umożliwiające aktywność w każdej branży. Spółki są nowe lub kilkumiesięczne, ale każda jest czysta, nie ma długów i nie ścigają ich wierzyciele. Nasze spółki na sprzedaż www.optioffice.pl mają pełen komplet dokumentów i deklaracji, a sprzedaż odbywa się szybko i zgodnie z literą prawa. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl możliwa jest też korespondencyjnie i zawsze potwierdzona jest aktem notarialnym. Już w dniu zakupu takiej spółki można śmiało działać i realizować swoje plany. Sprzedaż gotowych spółek Warszawa www.optioffice.pl zaprasza do kontaktu. Optioffice zaprasza.