Zaloguj się, aby obserwować  
arek32

Odpowiedzialność członków zarządu

Recommended Posts

Może ktoś mi jasno wyłożyć jaką odpowiedzialność ponoszą członkowie zarządu spółki i jak należy się zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami? Zdaję sobie sprawę  z tego, że temat nie należy do prostych, łatwych i przyjemnych. 

Jeżeli spółka staje się niewypłacalna to za jej długi odpowiada zarząd... tyle w skrócie,. Nie każdy o tym wie, a to przecież istotne gdy decydujemy się na założenie spółko zoo. Jeśli myślisz nad założeniem spółki to lepiej skonsultuj się z kimś a najlepiej idź na jakieś dobre szkolenie prawne. Tam Ci wszystko wyłożą jak na taśmie

Hm.. no właśnie, jak to w końcu jest? W ślad za panem Robert.oks postanowiłem rozejrzeć się za jakimś szkoleniem prawnym i znalazłem dzisiaj jedno (notabene u swojego wroga procesowego haha). Kancelaria Klisz i Wspólnicy organizuje szkolenie pt. Bezpieczeństwo członków zarządu. Nie wstawiam linka, bo to chyba niezgodne z regulaminem, ale na swojej stronie mają taką zakładkę "szkolenia" i tam znalazłem. Z tego co czytam to szkolenie ma celu wytłumaczyć jaki jest dokładnie zakres odpowiedzialności członka zarządu i nauczyć jak się chronić przed stratami finanoswymi. Dla mnie spoko. Na pewno się wybiorę, bo cena niewygórowana, a w końcu nie będę musiał szukać odpowiedzi na forach 😛 Także.. dziękuję panie Robercie za radę. 

O tym https://www.spolka-w-organizacji.pl/odpowiedzialnosc-osob-zarzadzajacych-sp-z-o-o-szkolenie/ piszesz ? Wybierasz się może we wrześniu? Ja już jestem zapisana :) 

Z odpowiedzialności za długi spółki może być różnie. Podpytaj jeśli jest problem z finansami jak oddłużyć firmę przed krachem totalnym, może w kancelarii Lexa, bo specjalizują się w oddłużaniu i działaniach anty egzekucyjnych