joala

Tu znajdziesz Aniołów Biznesu

Recommended Posts

Nie wiem, a raczej nawet podejrzewam, że to jedno ze źródeł, gdzie można znaleźć tych ktorzy chcą inwestować lub tych, którzy szukają inwestorów. Otrzymałam taką info:

Aniołów Biznesu gromadzą wokół siebie stowarzyszenia AB jak Lewiatan Business Angels (www.lba.pl ) czy PolBAN (www.polban.pl ); ich szukaniem zajmuje się również wrocławski MCI Managment (www.mci.pl ).

Przejrzałam oferty i mnie wydaje się, że dla takich startujących w biznesie przyjazna jest oferta zna pierwszej z wymienionych stron.

Osoby startujący nie mają co szukać wśród "aniołów biznesu". Okrzykują, że inwestują w młodych ludzi, pomysły. Guzik prawda. W rzeczywistości poszukują działających już przedsięwzięć, gdzie ryzyko w postaci "ruszamy z biznesem" podjęli ich twórcy. Nie ma inwestycji w pomysły, biznesplany. Najlepsze jest również to, że oczekują doświadczenia :D

Osoby startujący nie mają co szukać wśród "aniołów biznesu". Okrzykują, że inwestują w młodych ludzi, pomysły. Guzik prawda. W rzeczywistości poszukują działających już przedsięwzięć, gdzie ryzyko w postaci "ruszamy z biznesem" podjęli ich twórcy. Nie ma inwestycji w pomysły, biznesplany. Najlepsze jest również to, że oczekują doświadczenia :D

Zgadzam się z tym. BA podobnie jak VC, zależy im na pewnych zyskach. Osoby, które sie do nich zgłaszają najlepiej żeby miały już dość dobrze prosperującą działąność:/

Osoby dopiero startujące mogą liczyć na pomoc start-up'ów lub inkubatorów. W zależności od instytucji, oferują wsparcie finansowe oraz technologiczne.

Portal Money.pl organizowal konkurs Milion Na StartUp - warto uczestniczyc w tych inicjatywach, swego czasu bylo ich dosc sporo... jak sie nie myle nawet BZ WBK cos organizowal.

Rzeczywiście jest kilka takich inicjatyw. Obecnie Money.pl jest patronem medialnym inkubatora technologicznego Incubit.pl, który na start daje 30 000 €.

Anioły Biznesu jak to ładnie brzmi - jakoś mi ciężko uwierzyć że ktoś w tych czasach Ci pomaga bezinteresownie ale istnieją fakt programy które pomogą w podstawowych sprawach lecz nie ma co się łudzić bez naszego wielkiego zaangażowania i pomysłu nie ogarniemy tematu.

Anioły Biznesu jak to ładnie brzmi - jakoś mi ciężko uwierzyć że ktoś w tych czasach Ci pomaga bezinteresownie ale istnieją fakt programy które pomogą w podstawowych sprawach lecz nie ma co się łudzić bez naszego wielkiego zaangażowania i pomysłu nie ogarniemy tematu.

Aniołowie Biznesu nie działają bezinteresownie – określenie może być nieco mylące.

Celem aktywności inwestycyjnej Aniołów Biznesu jest uzyskane wysokiej stopy zwrotu z inwestowanego kapitału. Takie osoby (zwykle majętne i z doświadczeniem w biznesie) zainteresowane są zwykle innowacyjnymi projektami o wysokim potencjale rozwoju – najlepiej takimi które staną się z czasem dobrze rozpoznawalnymi markami. W działalności Aniołów Biznesu niestety wiele jest niepewności, akceptują wysokie ryzyko inwestując w młode biznesy - niestety około 50% ich inwestycji przynosi straty – dlatego te które powiodą się powinny być super aby pokryły z nadwyżką straty poniesione na nieudanych projektach młodych biznesmenów. (Wspieram zawodowo opracowywanie biznes planów i prezentacji służących do pozyskania zainteresowania Aniołów Biznesu – i docelowo pozyskanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej).

Myślę, że jeśli ma się na prawdę dobry i przemyślany pomysł, a do tego przedstawimy dobrze przygotowany biznesplan to nie powinno być problemu ze znalezieniem inwestora. Można także skorzystać z serwisów internetowych, które kojarzą inwestorów z przedsiębiorcami np Symultana.org (było to ostatnio opisane w dodatku "business angel" w dzienniku gazeta prawna)

Ja jakiś czas temu szukałem inwestora (co prawda bezpośrednio) i udało mi się to w przeciągu kilku dni. Trochę na innych zasadach, bo na stałych udziałach w firmie, ale przynajmniej udało mi się wystartować (prawie, jeszcze trochę prac zostało przed oficjalną odsłoną ;) ) z moim pomysłem bez własnego kapitału.

jeżeli jestem młoda, nie ma wielkich funduszy, a biznes jest jeszcze w powijakach...powinnam wybrać raczej inkubatory przedsiębiorczości niż Aniołów Biznesu, tak?

właśnie co lepsze? Inkubatory czy Aniołowie biznesu?

Ja się na tym nie znam bo zaczynałem bez niczyjej pomocy ale moim zdaniem inkubator może Ci udzielić porad prawnych, pomocy merytorycznej, nawet załatwić wirtualne biuro, ale nie da Ci pieniędzy. Natomiast Anioły Biznesu dają konkretne fundusze z konkretnym zamiarem zysku.

Jeśli źle myślę niech ktoś mnie poprawi

Moim zdaniem trzebra próbować i tego i tego. Jak znajdzie się Anioł Biznesu to super, ale nie każdy ma takie szczęście i wtedy Inkubatory są super rozwiązaniem.

zgadza się, jeszcze żądają udziałów, w niektórych przypadkach słyszałam, że nawe t 80% to jaka jest w takim układzie różnica pomiędzy etatem ,gdzie pracujesz dla kogoś a Venture Capital, żadna bo i tak pracujesz dla kogoś.

To jest jakaś różnica? Kiedyś był http://fracht.pl/en/news/read/gepardy-biznesu-20111/ dziś jest anioł jeszcze kiedyś rekin biznesu. O co w tym wszystkim chodzi.

Anioł biznesu a rekin biznesu to chyba jednak nie jest jedno i to samo... Rekin biznesu to jakaś gruba ryba na rynku, ktoś kto posiada sporo firm, sporą kasę, duży inwestor i przedsiębiorca. A [link usunięty] nie tylko tworzy własną firmę, ale jeszcze decyduje się na wspomaganie "planktonu", czyli początkujących w biznesie :)

Zgadzam się z tym. BA podobnie jak VC, zależy im na pewnych zyskach. Osoby, które sie do nich zgłaszają najlepiej żeby miały już dość dobrze prosperującą działąność:/

Osoby dopiero startujące mogą liczyć na pomoc start-up'ów lub inkubatorów. W zależności od instytucji, oferują wsparcie finansowe oraz technologiczne.

aha czyli to takie przereklamowane anioły biznesu ;/

niby to prawda z tymi aniołami biznesu jest. tak słyszałem jeden z aniołów jest właścicielem S7.

firmy zajmującej sie sprzedażą abonamentów medycznych.

jednak jak to w praktyce dział nie wiem, ponieważ nie miałem z tym nigdy styczności.

Pewnie masz rację, bo jak się postawię w sytuacji takiego Anioła Biznesu, to nie chciałabym inwestować w coś, co nie przyniesie zysków. To jest czysta wymiana. Ty rozkręcasz prosperujący biznes, a Anioł ma udziały w zyskach. Wydaje się fair. Podejrzewam, że to kwestia "zrobienia wrażenia" na inwestorze. Przy odpowiednim podejściu można sprzedać nawet pomysł

Ukraina. Produkcja, montaz domow z bali, wiat drewnianych, garazy, sauny, altanek, roznych konstrukcji z drzewa
Oferta współpracy:
Ukraiński producent domków drewnianych.Oferuję współpracę w zakresie produkcji i montażu domów pod klucz z bali profilowanych cylindrycznych oraz z bali toczonych.Zajmujemy się również produkcją wiat drewnianych, garaży, sauny, altanek oraz różnych konstrukcji drewnianych z drzewa iglastego.
O nas:
Domy z drewna to rodzinna firma  z dlugoletnią tradycją.Pracujemy z poszanowaniem dla środowiska,tworząc wspaniałe konstrukcje drewniane zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.Przywiązujemy ogromną wagę do jakości i zadowolenia naszych inwestorów.
W czym jesteśmy najlepsi?
Największym naszym atutem jest wysoka jakość na którą nieustannie stawiamy.Drewno pozyskujemy z przepięknych lasów Siwerskich,które są odpowiednio zarządzane.Każda belka jest poddawana obróbce, odpowiednio selekcjonowana,dzięki temu nadajemy naszym produktom właściwą klasę wytrzymałościową. W załączeniu podsyłamy kilka przykładowych realizacji naszej firmy.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz współpracy. 
Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: mailto:nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow
Z poważaniem
Igor Woropai
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina