Zaloguj się, aby obserwować  
optimusnaczelny

Wypalenie zawodowe

Recommended Posts

Ja jestem takiego zdania, ze jak cos nam nie sluzy to trzeba zwyczajnie z tego zrezygnowac. Dotyczy to tez pracy .. przeciez na swiecie jest tyle rzeczy do zrobienia wiec nie rozumiem dlaczego osoby siedza cale swoje zycie w jednym i tym samym. To jedynie recepta na wczesne zestarzenie sie ze stresu wynikajacego z tej calej sytuacji. Jesli mam za niskie wyksztalcenie to przeciez nic nie stoi na drodzy aby sie podszkolic w jakims zawodzie badz tez udac sie na studia zaoczne.  Na dobra sprawe to dosc duzo osob nawet po 50 roku zycia decyduje sie na taki krok. Mozna takze skorzystac z oferty kierunkow laczonych np. [link usunięty] ktore bardzo przystosuja nas do zmieniajacego sie z kazdym dniem rynku pracy. Duzo tez tutaj zalezy od naszych preferencji .. jednak wybor jest ogromny jak zerkniemy na oferty. Powodzenia wszystkim zycze!

Wypalenie zawodowe może się zdarzyć każdemu. Powinna pomóc zmiana pracy i psychoterapia u dobrego specjalisty. W Łodzi warto zgłosić się do PsychoMedic, powinni pomóc, mają odpowiednich specjalistów, pod 42 644 44 44 można się do nich zapisać.

Wypalenie zawodowe, to niestety coraz częstszy problem w dzisiejszych czasach. Bardzo często dopada on osoby młode, przez co skutecznie hamuje ich dalszy rozwój. Jeżeli i ciebie dopadło wypalenie, polecam wybrać się do specjalisty, który z pewnością pomoże uporać ci się z tym problemem. Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce istnieją programy naukowe, które wspomagają m.in. zaburzenia stanu psychicznego. Jeden z nich jest inicjatywą firmy Roche – „Nauka ratuje życie” - https://www.naukaratujezycie.pl/ Od kilku lat program ten prowadzi aktywne działania z zakresu rozwoju medycyny, a w tym czasie przeznaczył na ten cel ponad 2 miliardy złotych. Oprócz stanu zaburzeń psychicznych, wprowadzili oni przełomowe terapie z zakresu stwardnienia rozsianego, hemofilii, raka jelita czy raka piersi. Co więcej, duży nacisk stawiają oni na edukację młodych ludzi, gdyż otworzyli edukacyjne sale podań leków oraz współpracują z różnymi uczelniami. Jedną z nich jest BioMed Academy. Warto wiedzieć, że w naszym kraju działają różne inicjatywy, wspomagające rozwój.