klarowna

Mieszkanie do wynajęcia nad morzem?

Recommended Posts

Widziałam, że nad Bałtykiem pojawiło się sporo ofert, gdzie można za nieduże pieniądze kupić mieszkanie w fajnym miejscu.

Zastanawiam się czy to dobry pomysł na inwestycję - kupić mieszkanie i wynajmować je turystom, a czasem też skorzystać samemu.

Co o tym sądzicie?

Jest to rzeczywiście jakaś opcja, całkiem korzystna także dla Ciebie i Twojej rodziny, bo faktycznie możesz sobie od czasu do czasu pojechać do tego mieszkania i nie płacić wtedy za noclegi.

Wybierz jakieś atrakcyjne miejsce, na przykład takie jak to w Darłowie: http://www.kroplabaltyku.pl/ gdzie morze znajduje się niedaleko, a w okolicy jest także park wodny, ścieżki rowerowe i liczne atrakcje.

Porównaj sobie różne oferty, żeby mieć pełny obraz rynku nieruchomości nad Bałtykiem.

No ofert na rynku jest rzeczywiście dość dużo. Warto je prześledzić bo nieruchomości to jeden z tych segmentów rynku któremu warto się przyjrzeć i w niego zainwestować, chociaż jeśli ktoś chce zarobić to powinien skupić się bardziej na inwestycjach takich http://www.pcg.pl/ albo zbliżonych, o wyższym standardzie. Oczywiście to jest moje zdanie można się z nim nie zgadzać.

Faktycznie mieszkanie pod wynajem dla studentów jest pewniejszą inwestycją. Bez wątpienia nie można tu mówić o "słabszym" sezonie, chętni będą co roku a w wakacje kiedy studenci wyjeżdżają napewno znajdą się turyści którzy chętnie wynajmą na jakiś czas mieszkanko.

Pomysł świetny, ale musisz sporo zainwestować. Jeśli mieszkanie nad morzem jest tanie, to znaczy że coś jest z nim nie tak - może miejsce, może wykonanie... Poza tym lepiej, żebyś był na miejscu, jeśli wynajmujesz takie mieszkanie turystom - pańskie oko konia tuczy.

Nie ma czasu na codziennie spacery :) Może na początku jakby ktoś się przeprowadził tak by było ale później już wątpię :)

Mieszkanie na polskim Wybrzeżu to raczej nie jest dobry pomysł, lepszy biznes to pensjonat, pokoje goscinne, hostel.

Nad Bałtykiem sezon trwa 2 miesiące i przez ten czas trzeba zarobić, a nie sądzę aby dało się z tego wyciagnąć 20-30 tys.

Pokoje gościnne na 10 osód, przy obłożeniu w okolicy 80% i koszcie noclegu 40 zł dadzą w sezonie wakacyjnym jakieś 20 tys.

A mieszkania za więcej niż 1000 zł za tydzień nie wynajmiesz.

Pozatym pokoje mogą pracować na 50%, 70% lub 100%. A mieszkanie albo na 0%, albo na 100%.

Widziałam, że nad Bałtykiem pojawiło się sporo ofert, gdzie można za nieduże pieniądze kupić mieszkanie w fajnym miejscu.

Zastanawiam się czy to dobry pomysł na inwestycję - kupić mieszkanie i wynajmować je turystom, a czasem też skorzystać samemu.

Co o tym sądzicie?

Jest to dobra opcja ale polecam wybrać raczej większą miejscowość. Nie będziesz miała problemu ze znalezieniem chętnych na wynajem. Może Trójmiasto?

Tutaj:

http://targimieszkaniowe.net/trojmiasto-i-...ynek-pierwotny/

są wirtualne targi nieruchomości gdzie znajdziesz zestawienie wszystkich nowych inwestycji jakie powstają ( pamiętaj, że nowe mieszkanie w ładnym apartamentowcu wynajmiesz o wiele drożej).

Polecam przede wszystkim Gdańsk albo Gdynię. Mieszkania są tam w przystępnych cenach a całe Trójmiasto bardzo dobrze skomunikowane.

A ja nie uwazam tego za dobry pomysł - kiedyś kalkulowałam, ile mogą wyciągać właściciele takich mieszkań i wyszło nam, że nawet jakby rzucili kosmiczne ceny za wynajem, to i tak mogłoby to nie pokryć rat kredytu, a jesli byłoby to z własnych środków zakupione - to okres zwrotu byłby niebotycznie, bezsensownie długi. To już o wiele lepszym pomysłem jest kupienie działki i postawienie domków campingowych, kupno apartamentu gdzieś na południu Europy albo - jak ktoś wyżej wspomniał - kupno mieszkania w miasteczku studenckim.

Osobiscie uważam ze taki pomysł ma spora przyszłość. Akurat ten region naszego kraju bedzie miał chętnych na mieszkanie. Nawet takie wczasowe. Widziałem, ze tutaj http://www.vivainvest.pl/ można właśnie takie mieszkania wynająć. To jest jedna z bardziej opłacalnych inwestycji.

Też się właśnie rozglądam za jakąś fajną lokalizacją w Gdańsku lub ewentualnie w Szczecinie. Oba miasta bardzo mi się podobają. Chociaż z mojego punktu widzenia, bardziej perspektywiczny byłby Szczecin.

A czy nie lepiej kupić niż wynajmować? Inwestycja w nieruchomości w tych niepewnych czasach wydaje się być najrozsądniejszą opcją. Z tych dwóch miast - zdecydowanie droższy jest Gdańsk. Nic dziwnego - jedna z większych aglomeracji w kraju.

Gdybyś jednak zdecydował się na Szczecin - to na http://dom.money.pl/inwestycje/mieszkania/szczecin/ znajdziesz w chwili obecnej ukończone 34 inwestycje z wolnymi lokalami mieszkalnymi. Ceny są zróżnicowane i zależą od lokalizacji oraz opcji dodatkowych.

Co o tym sądzicie?

W takim razie proponuję wynajmować mieszkanie turystom. Jeśli posiadasz fundusze i kupisz mieszkanie w dobrej miejscowości turystycznej to możesz czerpać z tego dobre zyski.

Zerknij sobie tutaj:

http://urbantricity.pl/ - na stronie znajdziesz pełne zestawienie inwestycji jakie są aktualnie realizowane w całym Trójmieście .Najdroższy zdecydowanie jest Sopot ale już w Gdyni czy Gdańsku można kupić sobie mieszkanie w bardzo dobrej kwocie tak więc możesz się zastanowić.

Pewnie, ze bajka. Stawiałabym jednak na spokojniejsze dzielnice. Tak aby dojście do centrum było dobre ale jednocześnie aby mieszkanie znajdowało się w spokojnym miejscu.

Polecam szczególnie Świnoujście. W moje opinii jest to obecnie najładniejsza miejscowość nadmorska. Wracam tam z mężem co roku, obecnie również przymierzamy się do zakupu tam mieszkania z uwagi na to,że na hotele wydaliśmy już fortunę a własne mieszkanie to zawsze własne.

Aktualnie są tam ładne apartamenty na sprzedaż:

http://nieruchomosci-rogalscy.pl/nieruchom...daz/mieszkania/ - w biurze jest kilka mieszkań na sprzedaż.

Całkowicie już wyremontowane oraz odnowione.

Poza naszym wyjazdem oczywiście moglibyśmy je wynajmować turystom.

Okazja.

Ostatnie cztery działki budowlane każda o pow. 3100 m2 , w miejscowoci Drogusza Gm. Bielawy Pow. Łowicki Woj. Łódzkie, bezporednio przy trasie wojewódzkiej nr 703 Łowicz - Łęczyca i tylko 5 kilometrów od geometrycznego rodka Polski będšcego w miejscowoci Pištek. Działki posiadajš aktualne warunki zabudowy na dom dwukondygnacyjny i budynek gospodarczy i nie wymagajš przekwalifikowywania na teren budowlany. Posiadajš kształt regularnego, proporcjonalnego prostokšta o wym szer 67 m dł 47 m. Teren płaski brak jakichkolwiek ucišżliwoci, woda i energia w drodze obok działek. do lasu 0,7 km, szkoła, kociół autobus. Odległoć do Warszawy ok 85 km, Łódż 45 km, Łowicz 20 km. Do czynnego wjazdu i zjazdu autostrady A1 ok. 3 km zjazd i wjazd nazwa Pištek, a także do wjazdu i zjazdu z autostrady A2 około 14 km.dawna nazwa Zgierz

Dla amatorów jazdy konnej stadnina koni w Walewicach ok. 4 km. Dojazd do działek z dwóch stron drogš asfaltowš możliwoć kupna jednej działki. cena 30 tys zł za jednš działkę. Do małej negocjacji.

Doskonała oferta na inwestycję lub lokatę kapitału. Polecam.

Kontakt tel 693-051-327

----------------------------------------

moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

http://www.wksiegowy.pl/blog/obsługa-...a-ile-kosztuje/

Co o tym sądzicie?

Jest to dobra opcja ale jest pewno ale.... Czy mieszkasz na tyle blisko tego mieszkania aby go dopilnować? W sensie zadbać o standard, pilnować czy nie zostało zniszczone przez turystów? Jeśli nie to proponuje zastanowić się nad systemem aparthoteli:

http://www.condoinwestycje.pl/aparthotel-co-to-jest/ - na stronie możecie sobie o tym poczytać. Jest to iwestycja dewelopersko hotelarka. Kupujecie sobie mieszkanie w takim apartamentowcu i to zewnętrzna firma wynajmuje je innym osobom.

Jest to coraz bardziej popularne wśród turystyów a stopa zwrotu jest duża. Wieksza niż na lokacie.