Zaloguj się, aby obserwować  
marcinko

Motywacja pracownika

Recommended Posts

Może ktoś jako bardziej doświadczony przedsiebiorca zdradzi mi jakieś dobre metody na zmotywowanie pracownika. Nie mam na myśli premii pienieznej bo wolałbym np zorganizować jakiś wyjazd integracyjno-motywacyjny [link usunięty] wiem, że są to koszty ale dla małej ilości osób może by sie udało-pracownik byłby zadowolony czymś innym niż wyjściem na pizze. Myślę oczywiście o wyróżnieniu najlepszych pracownków. Jakie macie inne propozycję??

mysle ,ze dobry pomysł integracja to integracja popija sobie pogadają i wszyscy zadowoleni.

a koszty jak koszty zawsze są ale pozytek z tego duży i pieniadzae dobrze zainwestowane.

pod warunkiem oczywiście ze szanujemy pracowników a nie traktujemy jak bydło.

Wyjazdy też są niezłym sposobem, ale moim zdaniem najlepszą motywacją pracownika jest zapewnienie mu takich warunków pracy zeby mu sie dobrze i efektywnie pracowało.

Warunki pracy warunkami, ale tak naprawdę zgrany zespół też jest ważny. W końcu to ze współpracownikami spędza się kupę czasu codziennie. Warto dbać o to, żeby więzi się zacieśniały, żeby rosło wzajemne zaufanie. No i jeśli są konflikty, to mogą się rozwiązać podczas takiego wyjazdu. Dlatego na pewno warto. A jeśli chodzi o sam wyjazd, to może Twoi pracownicy będą mieli jakieś sugestie?

Mam zbyt małą firmę, żeby organizować wyjazdy integracyjne, ale mysle, że ludzkie traktowanie pracownika, godziwe zarobki, premie uznaniowe to bardzo dobra motywacja. Poza tym osoba, którą zatrudniasz, musi też lubić swoje zajęcie. Bo jeśli zgłosi się do Ciebie z przypadku, to możesz zapomnieć o dobrej pracy. Bo jak np. może leczyć zwierzęta osoba, która zweirząt nie lubi? I żadne premie i pizze tu nie pomogą...

Ja uważam, że atmosfera w pracy jest najlepszym motywatorem. Fajne są też takie imprezy, które pozwalają pracownikom spędzić trochę czasu z własnymi dziećmi

Imprezy na pewno ucieszą młodszych pracowników.

Starsi doceniliby bardziej jakiś ukłon w stronę ich rodziny. Sporo ludzi teraz spędza w pracy tak dużo czasu, że na rodzinę nie zostaje im prawie nic :(

Pytanie tylko - co by to miało być?

Tego typu wyjazdy i wydawanie na to pieniędzy czasem mija się z celem,lepiej przeznaczyć je np na premie,zgodzę się też,ze uczciwe ptraktowanie pracowników jak zwykłych ludzi ze zrozumieniem przyniesie więcej korzyści i wprowadzi dobrą atmosferę niż w przypadku suchych i nic nie znaczących wyjazdów.

Zaleeży jakich masz pracowników w firmie. Jeśli młody zespół to jakiś paintball + grill nie jest dużym wydatkiem a może pozytywnie wpłynąć na morale i poprawić atmosferę. Starszym ludziom może to nie przypasować, trzebaby coś innego wymyślić. A premie to dosyć droga sprawa ale na pewno działają motywująco. O ile jakiś cebulak nie pomyśli tylo "eee tyle? nie stać go na więcej?"

Wyjazd integracyjno-motywacyjny jest dobry rozwiązaniem, ale trzeba brać również pod uwagę to, że nie dla wszystkich taki wyjazd jest nagrodą, istnieją również osoby, które stronią od takich wydarzeń. Lepszym rozwiązaniem byłoby coś uniwersalnego, coś co zadowoli każdego pracownika, np. [link usunięty] . Taki program musi być oczywiście dostosowany do specyfiki danej firmy, tak aby przynosił najwyższe możliwe wyniki.

Myślę, że wyjazd integracyjny raczej posłuży zacieśnianiu więzi pomiędzy pracownikami niż ich motywowaniu. Najlepiej motywuje podwyżka, premia uznaniowa lub np. dodatkowe ubezpieczenie, szkolenie albo kurs językowy, czy karta typu multisport.

agencja power organizuje tego typu zagraniczne wyjazdy firmowe. To bardzo fajna opcja do motywacji, bo nie na każdego działają pieniądze w formie podwyżki. A taki wyjazd to jakaś rozrywka i gratyfikacja ;)

Popieram motywacje pieniężne, ale takie realne do osiągnięcia. U kolegi w pracy, nagroda to wycieczka, ale normy to we dwóch razem na miesiąc nie wyrabiają, a jest przypisana na jednego :)

Motywacja pieniężna jest chyba najbardziej optymalna.

Ktoś kto sobie chce wyjechać (integracyjnie czy nie) jak dostanie kasę to może ją na taki wyjazd przeznaczyć.

Jest naprawdę wiele sposobów na zmotywowanie pracownika, czasami oprócz motywacji pieniężnej możemy wyrazić nasze zadowolenie w inny sposób taki jak: [link usunięty] . Zobaczcie sami ile jest różnych opcji :)

Mnie pieniądze i bonusy w pracy motywują do działania - po to tam chodzę. U mnie w firmie jest użyta taka platforma: http://www.edenred.pl/pl/platforma-spendeo-korzysci Dzięki takiemu bonowi zawsze możemy swobodnie wybrać co chcemy kupić, gdzie i dodatkowo można czasami trafić jakiś gratis lub otrzymać zniżkę na wybrany produkt. Fajna sprawa :) spytajcie w pracy czy jest u Was możliwość posiadania takich benefitów.

Zielona Polana w miejscowości Łączki, to dokładnie Bieszczady, świetne miejsce, ale najlepsze jest to, że mieliśmy basen, własną plaże, kort tenisowy, saunę, imprezy wieczorne, ogólnie cały czas coś się działo. Przy okazji pogoda nam mega dopisała i ubawiliśmy się za wszystkie czasy ;-)

Akurat integracja mega działa na motywacje, zobaczcie to - http://www.zielonapolana.com.pl/oferta_dla_firm.php Nie ma co ukrywać, że taka impreza zmienia podejście ludzi do siebie, inaczej się ludzie na siebie patrzą, inaczej do siebie podchodzą i chyba niczego zaskakującego w tym nie ma. A jeśli miejsce jest dobrze dobrane to już w ogóle ;-)

Dobrym pomysłem może być też wykupienie pracownikom, przynajmniej tym najbardziej narażonym na stres jakiejś formy terapii psychologicznej.

Na przykład w Pracowni Psychrozwoju w Warszawie prowadzony jest life coaching, myślę, że mogłoby to być ciekawym rozwiązaniem. Tu macie do nich linka, jeśli jesteście zainteresowani: http://psychoterapia-kielczyk.pl/

Na takich zajęciach ludzie uczą się radzić sobie ze stresem, odpowiednio się motywować, a także osiągać cele. Ale raczej mało kto sam z siebie pójdzie do poradni psychologicznej.

Ciężko jest zmotywować pracowników, którzy siedzą długo na jednym stanowisku. Wydaje mi się, że najrozsądniejsze będzie zmiana stanowiska i delikatna podwyższa.