Zaloguj się, aby obserwować  
massta

Firma zajmująca się sprzątaniem i naprawami

Recommended Posts

Co myślicie o firmie która zajmowała by się sprzątaniem biur, domów, mieszkań, instytucji oraz wykonująca drobne naprawy jakie wykonuje w danej firmie "konserwator" nie wszystkie firmy stać na "konserwatora" a moja firma mogła by sprzedawać takie usługi np. naprawa drzwi, wymiana zamka, pomalowanie ściany, wymiana spalonych żarówek, wymiana dywanu itp. jak również wszelkie usługi porządkowe począwszy od zamiatania klatki schodowej lub odkurzaniu pomieszczeń biurowych skończywszy na odśnieżaniu i koszeniu trawy

myślicie że mogło by to wypalić ?

Firm sprzątających z tego co wiem jest dużo.. wiec z przebiciem sie bedzie ciezko.. a co do konserwatora to pomysl wydaje się fajny.. ale chyba nie spełniłby oczekiwań. Ponieważ musialby być u klienta caly czas.. bo np po wymiane żarówek naprawieniu zamka itp nie oplacaloby sie jechac przez cale miasto a i jeszcze by czasami zalezalo na czasie..

Ja myślę, że taka firma "złota rączka", szczególnie w dużych miastach bardzo by się przydała - niby sporo jest jest róznych ogłoszeń, ale zazwyczaj jest to wąska specjalizacja - albo hydraulik, albo stolarz, a trudno tak kompleksowo. Wydaje się, że i ze sprzątaniem jest różnie teraz - w wielu ogłoszeniach oferujących pracę szukają sprzątających i nie są to oferty prywatne, ale firmowe.

no właśnie ZUK widzę że podchwyciłeś temat chciałbym zarządzać gronem Fachowców i nie tylko do koszenia trawy czy odgarniania śniegu nikt nie musi mieć kwalifikacji no chyba że (na dużych wysokościach) a fachowiec na telefon myślę że i tak będzie tańszy niż trzymać go u siebie płacić mu składki i wynagrodzenie i szukać mu na siłę roboty oczywiście że są instytucje gdzie taka osoba jest potrzebna na bieżąco ale to żaden problem podpisuje się umowę i pracownik jest na wyłączność czy też zmieniają się co tydzień ( 2 pracowników ). druga sprawa jest wiele fachowców bezrobotnych myślę tu o ( 40/50lat) z tego co wiem to są dofinansowania do takich ludzi a oni przecież znają się jak nie najlepiej to bardzo dobrze bo mają już paręnaście lat doświadczenia w tym co robią . Druga sprawa firma zajmowała by się werbowanie i wynajmowaniem ludzi do małych remontów, flizy,malowanie, ścianki działowe...ITD i oto z małej firmy stała by się firma o dużym profilu działalności i myślę że to pozwoliło by na utrzymanie tej firmy bo moim zdaniem nie liczy się duże grono osób do pracy tylko duży "obszar zainteresowania". oczywiście na początek nie przyjmę 120 osób spokojnie powoli bym ich zatrudniał myślę że drobne zlecenia na umowę zlecenie na sam początek wystarczą.

Pozdrawiam i proszę o opinię

A robiłeś już rozeznanie rynkowe w okolicy? Masz już na oku jakieś firmy, którym możesz zaoferować swoje usługi? Ciekawą lokalizację? No i ogólnie czy czasem firmy w Twojej okolicy nie mają już swoich firm sprzątających, konserwatorów itd. Pomysł może i trafiony, ale bez porządnego badania rynkowego ja bym się nie brał za żadne działalności.

Tego w ostatnim czasie powstało bardzo dużo. Przykładem jest strona http://www.hydropomoc.pl/miasto/hydraulik-rzeszow/ gdzie są ogłoszenia z całej Polski, więc nie musisz się martwić czy jest hydraulik w Twojej okolicy. Po prostu wybierasz rejon i dzwonisz.