Zaloguj się, aby obserwować  
ocenka

Outsourcing it - dobry sposób na zmniejszenie kosztów?

Recommended Posts

Czy outsourcing it faktycznie jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z prowadzeniem firmy? Poprawę jej konkurencyjności?

No właśnie - dużo zalezy od tego jakie prace chcesz zlecic dalej?

Jakieś proste - jak konfiguracja komputerów i sprzętu peryferyjnego, naprawda drobnych usterek itd. to lepiej chyba zatrudnić kogoś na umowę zlecenie. Do bardziej zaawansowanych rzeczy jak audyt IT, systemu obiegu dokumentów czy zdalny help desk to chyba lepszą opcją będzie skorzystanie z oferty np IT Works. Ich ofertę znajdziesz na stronie http://www.itworks.pl/

Zgadzam się z przedmówcami - zależy od tego, co chcesz zlecić. Stała obsługa IT to rzeczywiście może być zadania godne [link usunięty] , ale jeśli na starcie tylko potrzebujesz nieco wsparcia, to lepiej wziąć kogoś na zlecenie albo nawet o dzieło, jeśli to ma dotyczyć wykonania np. konkretnej sieci etc.

Coraz więcej dziś na rynku firm zajmujących się świadczeniem usług wielu firmom. Faktycznie może to przynieść korzyści firmie korzystającej z takich usług. Całkiem rozsądne wydaje się zlecenie jakiegoś zadania profesjonalnym ludziom zamiast zatrudnianie takiej osoby na stałe co wiąże się z zapewnieniem jej całego socjalu itd.

Przede wszystkim można zlecić na zewnątrz pozycjonowanie firmowej strony. To wymaga nie tylko wiedzy, ale też pewnych narzędzi w które nie warto inwestować dla jednej strony, czy jednego sklepu internetowego. Moja szefowa współpracuje z Ditum.org : [link usunięty]

Rzeczywiście warto postawić sobie na początku pytanie czy dane pracę warto zlecić na zewnątrz. Istnieją również usługi, które warto zlecić na zewnątrz nie tylko ze względu na zmniejszenie kosztów. Tak jest z usługami księgowymi. Zatrudnianie osoby na etacie lub nawet pół etatu wiąże się z poniesieniem wielu kosztów, np. pracownicznych, potrzebnych systemów etc. Wybierając opcję biura rachunkowego zyskuje się nie tylko bezpieczeństwo - poniesienie odpowiedzialności za poprawność prowadzenie ksiąg na konkretne biuro, ale też oszczędzanie czasu, kosztów i bieżącą kontrolą nad swoimi dokumentami poprzez systemy on-line. Biuro rachunkowe, które reprezentuje - Ekoconsultant - świadczy również usługi outsourcingowe dla przedsiębiorstw.

American International Corporation, inna opcja. Coś na zasadzie polskiego AIP. Roczne oszczędności na poziomie grubych tysięcy, wszystko legalnie. Bez vat na fv, bez zus, z niskim dochodowym. Z Polski już uciekło mnóstwo firm, a skala będzie tylko wyższa.

Bardzo dobry pomysł :) Widziałam wiele firm które tak działają i chwalą sobie to rozwiązanie. Jets to oszczędność kosztów, czasu i nie trzeba się martwić rotacją, czy L4 :) Polecam firmę która się tym zajmuje: http://integratedsolutions.pl/pl/oferta/services/outsourcing-it/

usługi takie nie są tanie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki, to bardzo sie to opłaca :)

Tak, outsourcing to usługa, która pozwala zaoszczędzić i jednocześnie korzystać z wykwalifikowanej kadry. Na przykład nasza firma oferuje między innymi [link usunięty] - outsourcing sił sprzedaży. Dzięki temu, że jeden handlowiec może obsługiwać kilka firm usługa jest tańsza, a zatrudniani pracownicy mają duże doświadczenie.

Według mnie outsourcing jest znakomitym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy zredukować nasze koszty, zwiększyć bezpieczeństwo, a przede wszystkim jakość naszych usług. Ja w swojej firmie postawiłem nie tylko na [link usunięty] , ale i na outsourcing kadr, płac. Polecam więc system teta hr dla wszystkich, którzy chcą usprawnić swoje procesy w przedsiębiorstwie.

Outsourcing to świetny pomysł, wiele firm jeszcze kilka lat temu bało się tego, ale to po prostu się opłaca, sam zacząłęm korzystać z oprogramowania zewnętrznego do zarządzania majątkiem i rozliczeniami, nazywa się Offigo, wszystko odbywa się online, a koszty bardzo niskie.

Ja to zlecam do [link usunięty] i jestem bardzo zadowolony. Korzystam z rozwiązań, które są przygotowanie indywidualnie dla naszej firmy i koordynujących codzienną pracę :)

Czy outsourcing it faktycznie jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z prowadzeniem firmy? Poprawę jej konkurencyjności?

fajną opcją na niższe koszty może też być kupno lapków z leasingu: http://www.morele.net/wiadomosc/laptopy-poleasingowe-i-komputery-jak-wybrac/654/

Jest to sposób na redukcje kosztów w firmie, ale to też zależy od sytuacji jakies dotyczy. Takie ślepe korzystanie z takich rozwiążań, wcale nie musi spowodować redukcji kosztów, a nawet odwrotnie. Z innych tego typu rozwiążań można również skorzystać z wirtualnych cetral telefonicznych, aby zredukować koszty połączeń http://www.tidetelco.pl/produkty/polaczenia-przychodzace/infolinia

Ja szukałam sposobu na zmniejszenie kosztów w firmie i trafiłam na telefonie internetową. Widziałam, że mają wirtualną centralę - http://www.spikon.pl/wirtualna-centrala/ która może nie tylko pomóc w optymalizacji kosztów ale i usprawnić pracę w firmie. Czy ktoś z was korzysta z czegoś takiego?

Wiadomo, że w przypadku każdej firmy będzie to wyglądało inaczej ale dla wielu przedsiębiorstw jest to opłacalne. Tutaj masz pierwszy z brzegu artykuł: http://www.twojbiznes24.pl/artykuly,10221,27054,outsourcing-it-4-korzysci-ktore-plyna-z-tego-rozwiazania w którym wypisane są korzyści z outsourcingu IT.

Ten pomysł z telefonią internetową wydaje mi się bardzo ciekawy. Nie mniej jednak jeżeli chcemy w swoim przedsiębiorstwie postawić na infolinię, na pewno godną uwagi jest oferta http://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/telefonia-i-komunikacja/infolinia . W wielu firmach telefoniczna obsługa klienta jest wręcz niezbędna, wobec czego bez wątpienia należy takie rozwiązanie wziąć pod uwagę.

Outsourcing to jeden z lepszych sposobów na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności - pozwala to też na poprawę efektywności firmy. W przypadku e-sklepu można przekazać innym firmom m.in. obsługę sklepu (platformy), obsługę logistyczną zamówień (e-fulfilment) http://e-logistics.pl/e-fulfilment obłsugę klienta, czy prowadzenie rachunkowości.

według mnie outsourcing it rzeczywiście przyczynia się do zmniejszenia kosztów w firmie. Sam korzystam z outsourcingu it od Billennium http://billennium.pl/outsourcing/ i to jest świetna sprawa. Okazuje się że przez rok udało się zaoszczędzić całkiem niezłą sumkę 

Generalnie wystarczy wpisać w google takie zapytanie i odpowiedź daje już choćby Wikipedia. Sama tak zrobiłam przed podjęciem podobnej współpracy, choć ta akurat dotyczy outsourcingu kadr i płac ( [link usunięty] ). Generalnie jest to opcja opłacalna w firmach powyżej 20 pracowników. W kwestii IT może być inna bariera wejścia, więc polecam poszukać jakiś badań. Lub po prostu przemnóż ilość pracy, jaką masz do zlecenia przez koszt roboczogodziny. I tę kwotę porównaj z kosztem rekrutacji, zatrudnienia oraz wyposażenia stanowiska. Plus oczywiście koszty pracownika i jego ewentualnych szkoleń. Porównaj te dwie liczby i już będziesz wiedział, co bardziej opłaca się w Twojej firmie.

Outsourcing jest jak demokracja, ale nic lepszego jeszcze nie wymyślono.    :)   A tak serio to poważne oszczędności dla przedsiębiorstwa. Nie trzeba zatrudniać informatyków, nie trzeba płacić za nich zusów i ogrzewać ich pokoju zimą. Mówię serio bo widziałem jak zbijali bąki a kiedy byli potrzebni to nigdy nie mieli czasu. Teraz mamy [link usunięty] i święty spokój. Rzadko się coś psuje a jeśli już zdarzy się awaria to są jak na kiwnięcie palcem.

Jasne, że tak, o ile mówimy o małej firmie, jak najbardziej się opłaca. Mogę polecić firmę Apilogic   [link usunięty]   która prowadzi outsourcing IT ,  również oferuje rozwiązania w zakresie otwartych API bankowych. Bardzo polecam