Zaloguj się, aby obserwować  
ZUK

Pytanie o reklame

Recommended Posts

:lol: Widziałam, że przy forach dyskusyjnych w gazecie.pl można za niewiel;kie pieniądze wykupić coś w rodzaju reklamy. Ale jest jedno pytanie czy warto?, czy któś z Was ma jakieś doświadczenie? Będę wdzięczny z podpowiedź!!!

Moim zdaniem, obecnie inwestowanie pieniędzy w reklamy banerowe (jeśli o takich reklamach piszesz) jest marnowaniem środków.

O wiele lepiej przeznaczyć je na przygotowanie ciekawej kampanii promocyjnej, o której będą pisać media. Wtedy reklama staje się zwyczajnie zbędna, ponieważ informację o Twojej firmie przekazują osoby, na których ta akcja wywarła duże wrażenie.

Witam,

media są skuteczne, ale jeśli w grę wchodzą małe koszty to z pewnością pozostaje Internet. Jeśli chodzi o reklamy banerowe to skuteczność ich jest duża, ale na portalach. W mniejszych serwisach to już kwestia odpowiedniego targetu. Prościej w takim wypadku skorzystać z reklamy kontekstowe, intekstowej lub po prostu Google Adwords. Skutecznie, a na dodatek tanio.

Skuteczną i tanią reklamą wg mnie jest rejestracja w katalogu firm a'la firmy net.

Nie kosztuje nas to wiele zaangażowania, po prostu powierzamy wizerunkowy los naszej firmy specjalista, a oni robią całą resztę, czyli pozycjonują, docierają do naszego targetu...

Można wykupowac banner albo pin upy, ale to spore pieniądze, które obecnie bardziej irytują niż przyciągają klientów. Warto skorzystać z bardziej nowatorskich form promocji.

Zgadzam się z tym, że najlepiej jest wypromować firmę w internecie. W końcu dzięki sieci można dotrzeć do bardzo dużej ilości osób. Koszty też nie są zbyt wysokie..., a wspomniane wyżej firmy.net oferują bezpłatne testowanie usług. Więc możesz spokojnie przez dwa tygodnie bez żadnych kosztów sprawdzić jak to wszystko działa. Jeśli chodzi wielką kampanię, o której będą pisać media moim zdaniem jest marnowaniem pieniędzy i ja w promocji firmy przede wszystkim stawiam na internet.

To zależy na czym nam zależy :) Jeśli chcemy zbudować świadomość produktu, czyli żeby jak najwięcej osób widziało nasz przekaz to z pewnością reklama internetowa będzie dobra a formą w jaką byśmy "poszli" to koszt za 1000 wyświetleń lub czas w jakim będzie się wyświetlać. Należy odrzucić wszelki cost per clicki.

Wszystko zależy od wiedzy jaką posiadamy na temat reklamy. E-marketerzy narzekają na reklamy banerowe, a ja całkiem przyjemny zwrot na poziomie 20-30% po 2 tygodniach wyświetlaniach mam. I oczywiście dalej rośnie.

Ważne tylko żeby odpowiednio targetować reklamy do możliwie jak najwęższego grona odbiorców, którzy idealnie spełniają nasze oczekiwania co do doskonałego klienta.

Jakby nie patrzeć- mały budżet- reklama w sieci.

Pozdrawiam

Kuba

Jeśli sprzedajesz produkty lub usługi możesz reklamować się w takich serwisach jak

Serwisy tego typu zajmują się pozyskiwaniem zleceń i są dość skuteczne.

Najlepszym sposobem na zaistnienie jest internet - dobra strona www i pozycjonowanie - naprawdę warto. Mnie pozycjonuje jedna firma z Katowic i naprawdę widać efekty

Prowadziłem kiedyś kampanię reklamową - (może to za dużo jest powiedziane) ale miałem na to budżet 500 zł/mies. tle mi płacili więc te pieniążki były tylko dla mnie nie mogłem ich przeznaczyć na zakup banerów itp. Dlatego liczyła się pomysłowość i skuteczność. To był gabinet stomatologiczny, nowego gabinetu kompletnie nikt nie odwiedzał, ulotki rozdawane na ulicy nie dały nic, ale po miesiącu zaczęły dzwonić pierwsze telefony kontakt internet. A więc co robiłem, poprawiłem stronę internetowa która była zrobiona na ramkach JS, przerobiłem na przyjazną google - dodałem do kilku dobrych katalogów i PP(ogólnie zacząłem pozycjonować). O wiele są skuteczniejsze wpisy na forach medycznych typu polecam taki i taki gabinet ale trzeba coś więcej wnieść w to forum niż tzw. spamowanie. U znajomego na stronie umieściliśmy baner kierujący do strony z gabinetem- strona nie była tematycznie powiązana i nikt nie klikał w baner(daje do myślenia). Ale generalnie pozycjonowanie to podstawa i w tym przypadku jakieś teksty typu Promocja, ale nie znam branży więc jak się zabrać trochę sprytu nie zaszkodzi.

Według mnie reklama internetowa i to w jaki sposób ją chcemy przeprowadzić zależy od tego jaką działalnością się zajmujemy. Bannery owszem moga być skuteczne ale tylko w ramach dużych portali ktore maja duża ilość wejsc.

Natomiast warto się zainteresować wspołpracą za agencjami pr, które pomogą nam w tworzeniu swiadomosci istnienia marki oraz wizerunku.

Napisanie kilkunastu artykułów sponsorowanych na portalach pokrewnych naszej branży może spowodować, że osoby zainteresowane tematem po przeczytaniu ciekawego artykułu bądź informacji prasowej beda chcialy sie z nami skontaktować.

Pozycjonowanie jest dobre, jednak dosyć czasochłonne. Dobrze jednak kiedy nasza strona po wpisaniu kilku faz znajduje sie wysoko w wynikach. Oddajac jednak nasza strone w rece specjalistów warto wczesniej sprawdzic jakie wyniki odnosza w przypadku dotychczasowych działan.

Czasem niezlym pomyslem moze sie okazac wykupienie reklamy w radio...

Ogolnie rzecz biorac dobrze jesli adres naszej strony znajduje sie w jak najwiekszej ilosci miejsc ;)

Nie ma gotowej recepty. Nie zgodzę się z osobami, które piszą że najlepsze jest pozycjonowanie, dobra strona www, czy kampania internetowa.

Wszystko zależy od grupy docelowej do której kierujemy produkt. Wszystko można zrobić samemu - jeśli nie stać nas na wynajęcie profesjonalnej firmy polecam zacząć od określenie idealnego klienta. Później grupy pozostałych klientów i zależnie od tego skierowac kampanię w odpowiednim kierunku.

Można zaczynac nawet od darmowych serwisów ogłoszeniowych, forum w internecie.

Nie było o tym mowy w tym temacie ale ja polecam również współpracę między firmami, które kierują swoje usługi do tej samej grupy klientów, a nie są dla siebie konkurencją.

W moim przypadku to się bardzo dobrze sprawdza. Polecam kontakt osobisty z właścicielem firmy np. prowadzimy przedszkole --> idziemy do kierownika sklepu z zabawkami, wymienamy się ulotkami, zamieszczamy reklamy wzajemne na stronach www, wszystko za darmo.

Można by tu dyskutować, wszystko zależy od pomysłu. Oczywiście banery są obecnie mało skuteczną formą reklamy, proporcjonalnie jednak ich ceny maleją.

Jeżeli zaprojektujesz taki baner, który się wyróżni na tle strony, sprawi że wiele osób zwróci na niego uwagę i kliknie - to wtedy może być to skuteczna forma reklamy. Jednak zwykły baner, taki jakich wiele w internecie - zdecydowanie nie polecałbym

Każdy sposób reklamy internetowej jest dobry, wszystko zależy od zaangażowania i konsekwencji przy realizacji projektu.

Pozwolę się nie zgodzić z tobą Bohun, jak dla mnie pozycja w wyszukiwarce to podstawa. To zazwyczaj od wyszukiwarki najczęściej Google zaczynamy poszukiwania tematu który aktualnie nas interesuje .

No to dam taki przykład:

Naszą grupą docelową są osoby starsze powiedzmy po 65 roku życia albo lepiej po 70.

Ile osób w tym wieku korzysta z internetu i wyszukiwarek? W naszym kraju na prawdę mało. Sprzedajemy produkt właśnie skierowany dla takich osób jakieś kropelki na serce czy coś w tym stylu, chodzi o to że produkt jest przeznaczony właśnie dla ludzi starszych.

Firma która będzie próbowała głównie się w internecie splajtuje jeśli będzie ładowała kupę kasy tylko na pozycjonowanie czy reklamę w wyszukiwarkach. W perspektywie 10 lat tak można powoli promować takie produkty przez internet ale nie ładować większości budżetu do internetu na pozycjonowanie.

Starsi ludzie najczęściej czytają zwykła prasę czy słuchają radia albo oglądają tv a o internecie niektórzy mogli nawet nie słyszeć.

Wiec najważniejsza jest grupa docelowa i do niej musimy uzależniać gdzie będziemy się promować.

Bardzo skutecznym narzędziem do promowania się w sieci jest blog. Do mnie od kilku lat blogi kierują klientów na usługi jakie świadczę i prawie nic mnie to nie kosztuje np. ten blog [link usunięty] kieruje do mnie klientów każdego miesiąca i głównie z tego się utrzymuję.

Najlepiej jest docierać do klientów różnymi sposobami jednocześnie.

Witaj,

jeśli chodzi o marketing w internecie, to należy do tego podejść dwu-strefowo.

Z jednej strony jeśli sprzedajesz produkty w sieci okrągły rok, musisz pomyśleć o pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych. Musisz skupić się na kluczowych frazach, jak również na tak zwanym: długim ogonie, czyli na frazach, które użytkownicy mogą wyszukiwać w poszukiwaniu konkretnych produktów/usług.

Z drugiej strony, jeśli prowadzisz silniejszą sprzedaż sezonową, lub promocyjną w określonym czasie, nawet dla określonego targetu musisz zainteresować się linkami sponsorowanymi. [link usunięty] pozwolą Ci na promowanie konkretnych produktów, w określonym czasie dla określonych grup internautów. Na tej stronie możesz dokładnie poczytać czym są linki sponsorowane, jak je wykorzystywać, gdzie można je emitować, w jakich wyszukiwarkach, stronach, znajdziesz również inne ciekawe informacje.

Mam nadzieje, że trochę wyjaśniłem. Pozdrawiam i powodzenia w biznesie.:)

Reklama taka jest przydatna, ale wszystko zależy jakim dysponuje się budżetem. Im więcej tym oczywiście można pozwolić sobie na więcej reklam w bardzo dobrze wypozycjonowanych miejscach.

Wydaje mi się, że również zależy od tego jaką prowadzimy działalność gospodarczą, bo na pewno w niektórych formach ulotki sprawdzają się idealnie, a poza tym nie jest to droga reklama. Takie ulotki można zamówić z tej strony http://www.viperprint.pl/produkt/UL042 i sami zobaczcie, że nie jest to drogie, a skoro dopiero co zaczęliśmy swoją działalność, to warto jest wydać troszkę pieniędzy na taką reklamę.

Moim zdaniem oprócz pozycjonowania i social marketingu, warto zapoznać się z działaniem i skutecznością marketingu mobilnego. Dziś każdy z nas posiada telefon komórkowy, tak więc wiadomości tesktowe np. w postaci sms-a to szybki sposób na dotarcie bezpośrednio do zainteresowanych odbiorców. Co sądzicie o takiej formie promocji?

Ja myślę by skorzystać z tej oferty http://www.megaoklejanie.pl/ Okleić samochód firmowy. Będzie widoczny na ulicach. Szczególnie w miastach jest to przydatne bo jest wiele ludzi. A to może nasi klienci. Trzeba się pokazać.

Dużo zależy od profilu działalności firmy, tak czy inaczej nie można ograniczać się tylko do jednej formy promocji. Marketing mobilny wydaje się dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że wiadomości kierowane są do stałych klientów, a nie do przypadkowych osób.

Jak ktoś słusznie zauważył. Bardzo dużo zależy od profilu działalności gospodarczej. Jednak, jaka by nie była to nie zapominałbym o tradycyjnej formie reklamy.