Zaloguj się, aby obserwować  
D_D84

Działalność produkcyjna

Recommended Posts

Witam wszystkich:)

To mój pierwszy post, wiec zdaje sobie sprawe z tego że moja wypowiedz bedzie troszke chaotyczna;)

Mianowicie planuje założyć działalność gospodarczą zajmuącą sie produkcja pewnych urządzeń mających zastosowanie w galwanizacji. planuje starać sie o dotacje z PUP ale najbardziej przeraża mnie kwestia rozliczeń z ZUSem i US. Prosiłbym o wyjaśnienie kwestii podatków, VATu i rozliczeń z tym zwiazanych. Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawia

D_D

Witam wszystkich:)

To mój pierwszy post, wiec zdaje sobie sprawe z tego że moja wypowiedz bedzie troszke chaotyczna;)

Mianowicie planuje założyć działalność gospodarczą zajmuącą sie produkcja pewnych urządzeń mających zastosowanie w galwanizacji. planuje starać sie o dotacje z PUP ale najbardziej przeraża mnie kwestia rozliczeń z ZUSem i US. Prosiłbym o wyjaśnienie kwestii podatków, VATu i rozliczeń z tym zwiazanych. Bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawia

D_D

Jeśli nie masz pojęcia na temat prowadzenia księgowości, zawsze możesz tę pracę zlecić komuś tzn. mam na myśli biuro rachunkowe. Nie są to jakieś ogromne koszty, bo ok.200zł miesięcznie (jest to uzależnione od ilości faktur jakie danego miesiąca będziesz dostarczał do biura rachunkowego).

To jest chyba najprostsze rozwiązanie, bo wszystkie papiery, biuro rachunkowe przygotuje dla ciebie (do Urzędu Skarbowego i ZUS-u).

Zgadzam się z kad48.

Jeśli nie wiesz jak załatwiać sprawy z US i ZUS-em to najlepiej zleć to komuś.

Dzięki temu będziesz miał więcej czasu za Twoją główną działalność i na zarabianie pieniędzy, które później, w części, przekażesz tym dwóm instytucjom :)

Jak zajmujesz się produkcją to warto poczytać moim zdaniem również o tzw SLS - https://cubicinch.pl/sls-selective-laser-sintering/. Dzięki temu można zyskać sporo korzyści, w tym np zwiększyć znacząco wydajność pracy.

Na pewno warto pomyśleć nad certyfikacją wyrobów. Jest to ważne, gdy chcemy sprzedawać swoje produkty na różne rynki. Poza tym w ten sposób podnosi się również prestiż. Koniecznie nad tym pomyślcie, ponieważ można w ten sposób wiele zyskać. Tutaj https://hamilton.com.pl/oferta/certyfikacja-wyrobow-i-systemow-zarzadzania/dobrowolna-certyfikacja-wyrobow/ można dowiedzieć się więcej na ten temat. Myślę, że warto przemyśleć takie rozwiązanie.