Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
dagaxx

obieg dokumentów w firmie

12 postów w tym temacie

Rekomenduję elektroniczny obieg dokumentów. Takie rozwiązanie ma kilka podstawowych zalet, m.in. dostęp do dokumentacji w każdym miejscu ( a nie tylko w siedzibie firmy), brak ryzyka związanego z zagubieniem ważnych dokumentów etc. Co również ważne, obecnie dokumenty elektroniczne są traktowane na równi z papierowymi odpowiednikami. Firma, którą reprezentuje - Ekoconsultant - wykorzystuje na co dzień innowacyjne technologie w postaci OCR, jak również kodów QR, pomagających w szybki sposób zlokalizować dokumenty. Dodatkowo przedsiębiorcy korzystający z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w księgowości mają gwarancję, że w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego archiwizacja dokumentów papierowych w wersji elektronicznej jest zgodna z wytycznych zawartymi w rozporządzaniu MF z dnia 20 grudnia 2012 w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej. Zasadniczo daje to przedsiębiorcom wiele korzyści, m.in. zapewnienie, że dokument z którego odliczono podatek VAT nie ulegnie zniszczeniu lub zagubieniu. Większość firm zajmujących się usługami księgowymi gwarantuje utrzymanie tych zasad poprzez wprowadzanie na fakturach unikalnych numerów, które widoczne są zarówno na elektronicznej jak i papierowej wersji. My zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązanie jakim jest oznaczanie dokumentów dodatkowo kodem QR. Dzięki temu nie tylko gwarantujemy integralność wszystkich dokumentów, ale również łatwe ich odszukiwani w archiwum, które jest możliwe za pomocą czytnika do kodów.

Jeśli macie więcej pytań związanych z elektronicznym obiegiem dokumentów to zachęcam do kontaktu z firmą Ekoconsultant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rozwiązujecie ten problem we firmie? Korzystacie z jakieś dodatkowej pomocy?
Jak do tej pory u nas w firmie mamy dokumenty tylko i wyłącznie w formie papierowej, ale coraz częściej zastanawiam się nad tym czy nie zdecydować się na elektroniczny obieg dokumentów, tego typu jak chociażby ten - http://www.firma20.pl/moduly/elektroniczny-obieg-dokumentow/. Tak jak już zostało już tutaj wspomniane, tego typu moduł pozwala na ewidencjonowanie dokumentów w postaci elektronicznej, a także na przekazywanie ich do konkretnych pracowników. Według mnie to rozwiązanie, które usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas faktury rejestrowane są w programie do obiegu dokumentów. I tam właśnie poszczególne osoby te fakturki opisują zatwierdzają i na koniec to trafia do księgowej. Dzieki temu nic ie gidzie bo papierowe wersjie są od razu w księgowości a po firmie krąży tylko wersja elektroniczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obieg dokumentów w firmie to naprawdę bardzo ważna kwestia, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużymi przedsiębiorstwami, które mają wiele spółek córek. U nas zdecydowaliśmy się na Teta Web od http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-web i musimy przyznać, że system się sprawdza. Wszystko jest uporządkowane i nie ma problemu z księgowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak do tej pory u nas w firmie mamy dokumenty tylko i wyłącznie w formie papierowej ...

Faktycznie w firmach dużo dokumentów przekazywanych jest właśnie w tej formie. Dużo dokumentów jest drukowanych, a gdy stają się już niepotrzebne lądują w koszu. Trzeba jednak pamiętać, że ustawodawca nakłada na nas obowiązek ochrony danych osobowych znajdujących się w tych dokumentach. Dlatego niezbędna w każdym biurze jest niszczarka do papieru, która zniszczy dane w taki sposób aby ich odzyskanie było niemożliwe. O tym jak dobrać niszczarkę odpowiednią do potrzeb można przeczytać miedzy innymi na naszej stronie: www.niszczarkibiurowe.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0