Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk6457

Pierwsza Firma prosze o pomoc

Recommended Posts

Witam, 

Od dłuższego czasu myślę o wystartowaniu z własną firmą natomiast nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytania. A  nie chce popełnić jakiegoś błędu na początklu więc proszę o pomoc.  Mianowicie od początku, chcę wykonywać różnego typu druki : wizytówki, ulotki, winitetki. Chce korzystać z usług innej drukarni i ma to być w postaci sklepu internetowego. Dodam, że na początek miałaby to być działalność nierejestrowana, ponieważ z tego co się orientuje jest taka możliwość jeśli zarobki nie przekroczą połowy minimalnej krajowej (byłby to dla Mnie taki test sprawdzający). 

Moje pytania :

1. Jak powinno wyglądać rozpoczęcie takiej działalności mianowicie ( księgowość, wszelkie rozliczenia, podatki itd ) co ile ? kiedy ? gdzie i jak ?

2. Jak powinienem dokumentować to że będę koprzystał z usług innej firmy ? Mianowicie czy będę musiał zamawiać od nich produkty na fakture czy po prostu na siebie i dalej do klienta ?

3. Prosze również o wszelkie porady co i jak ? Co powinienem jeszcze zrobić itd a czego nie robić.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Kupuj online na licytacjach komorniczych z Niemiec i Austrii i sprzedawaj online w Polsce. Na początek polecam sprzęt budowlany narzędzia: młotowiertarki, piły szablaste, szlifierki, osadadzki, piły. Celuj w sprzęt Hilti, Makita, Metabo, Bosch. 

Aukcji szukaj na ronta.pl a sprzedawaj lokalnie najlepiej na olx bez prowizji. Z czasem możesz pomyśleć o większych maszynach typu tokarki, piły formatowe czy pojazdy typu minikoparki, wózki widłowe.