Zaloguj się, aby obserwować  
Katarzyna0009

Zawód - linergistka - opinie

Recommended Posts

Cześć. Od dawna interesuję się makijażem i różnymi jego formami. Ostatnio wpadłam na temat makijażu permanentnego, który bardzo mnie zaciekawił. Zaczęłam szperać w internecie i znalazłem wiele ofert pracy jako linergistka (osoba która wykonuje makijaż permanentny) z atrakcyjnym dla mnie wynagrodzeniem. Niezbędne umiejętności zdobywa się w trakcie specjalnie wykupionego kursu w jakieś firmie. Mój region to Warszawa. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej branży i czy warto wydać pieniądze na takie szkolenie? Koszt jest niemały jak wstępnie patrzyłam. Polecicie jakiś kurs?

Mam doświadczenia z tym związane 🙂 Jestem po skończonym kursie podstawowym w firmie Newlook's w warszawie. Poszłam tam aby trochę podnieść swoje kwalifikacje, nie miałam jeszcze okazji wykorzystać praktycznie wiedzy tam zdobytej, ale myślę że kurs świetnie przygotowuje. Tam była omawiana teoria i praktyka jak robić makijaż brwi ust i okolic oczu. Na koncu miałam też dzień praktyczny gdzie wszystko robiłyśmy na modelkach. I to był tylko podstawowy kurs, a czuje że wiele się nauczyłam. Pomyśl co będzie jak weźmiesz bardziej zaawansowany kurs. Praca na pewno ciekawa, mówią, ze popyt na usługi kosmetyczne i estetyczne wciąż rośnie. W każdym razie - polecam tę firmę, a co zrobisz zależy od ciebie. Pozdrawiam. Jak masz jakieś pytania to odpowiem.

ok, dobrze, ciesze się że ktoś w końcu odpisał. Mam pytania: kiedy robiłaś ten kurs i jaki konkretnie (podaj nazwę za pomocą której go znajdę na stronie tej firmy). dzięki za pomoc.

Już widzę. jest wiele innych kursów i sama nie wiem który wybrać czy ten najdłuższy może. W każdym razie wysłałam już im wiadomość i teraz będę ich męczyć. Dzięki.

Wybrałam kurs Medium za poleceniem, czyli taki pośredni. Ma on dać mi odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu. Czekam teraz na termin. Rozglądałam się już za ofertami pracy i wstępie - jest zainteresowanie 🙂

Nie raz takie kursy są furtką do kariery zawodowej, wiele osób po specjalistycznych szkołach realizuje podobne szkolenia, gdy okazuje się że sama teoretyczna wiedza zdobyta w szkole jest nie wystarczająca na rynku pracy. Jestem zwolennikiem takich kursów, a ten temat wydaje się ciekawy - zwłaszcza jeżeli się tym interesujesz.

Kurs ukończony, praca znaleziona w małej klinice w miejscowości pod warszawą. Zarobki bardzo dobre, kto pracuje w tej branży ten wie 🙂 Polecam każdej kobiecie, która jeszcze nie wybrała drogi zawodowej.

To tylko potwierdza moją teorię, że doswiadczenie i praktyka to najbardziej przydatne rzeczy na rynku pracy. Róbcie ten kurs dziewczyny, bardziej wartościowe to już 5 lat magisterki

Na starcie biznesu ważne jest żeby mieć pomoc w formalnościach związanych z energia elektryczna. Mi pomogła pani Ania ze wszelkimi formalnościami, dogadywałyśmy się przez telefon i miałyśmy jedno krótkie spotkanie. Pani Ania pomogła mi z przepisaniem licznika i załozeniem nowego przyłacza, wystarczył jeden telefon... Bardzo mi to pomogło, bo jak wiadomo zaczynanie nowego biznesu to ciężka praca i każda pomoc sie przyda! 🙂 Serdecznie polecam: https://www.facebook.com/innogyAnnaTofil/posts/807969636662788

Trochę drogo, ale myślę, że warto. To nie jakiś tandetny kurs online tylko praktyczne umiejętności z tego co widzę. Mam nadzieję, że certyfikat będzie respektowany przez pracodawców

Czesc, 

Już od pownego czasu zajmuje sie makijazem permanentnym, jednak nigdy nie spotkalam sie z czyms takim. Zrobilam dziewczynie (zdrowej) brwi 3-4 tyg temu, i goją jej sie ale ciagle sa jakies pecherzyki, brwi tak jakby są ciagle w fazie łuszczenia. Co to moze byc ? 
Robie wszystko sterylnie, same jednorazówki, rekawiczki itp...

jest ktos kto spotkal sie z taka sytuacja ? 

Może jakieś uczulenie? Gojenie też trochę trwa. Jeżeli wszystko robiłaś sterylnie i nie masz sobie nic do zarzucenia to moim zdaniem wina klientki, że nie zapoznała się z przeciwwskazaniami. Pracujesz we własnym salonie czy u kogoś?