Zaloguj się, aby obserwować  
michaello0

Koszty otworzenia sklepu internetowego.

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym otworzyć sklep internetowy.

Mój średni miesięczny dochód na początku byłby w granicach 1000-1500zł. Po pół roku jestem w stanie osiągać dochód rzędu 3 tysięcy zł z nadzieją na dalsze rozkręcenie biznesu.

Sklep zamierzam prowadzić sam, pracując jednocześnie w firmie na pełen etat.

Moje pytanie brzmi jakie koszty poniosę na początku przy otworzeniu takiej działalności.

Interesują mnie koszty ZUSu (wszystkich składek obowiązkowych) i podatku jaki mam odprowadzić. Jeśli mój pracodawca opłaca wszystkie niezbędne składki do ZUSu to zostaję w jakiś sposób zwolniony ze składek w momencie prowadzenia działalności jednoosobowej?

Obawiam się, że przy tak niskich dochodach danina jaką muszę odprowadzić Państwu pozbędzie mnie marzeń, ale warto zapytać. :)

Pozdrawiam

Michał

Najlepiej jak w takiej kwestii poradzić się prawnika. Prowadząc firmę dobrze na stałe współpracować z  prawnikiem. Ja na przykład często korzystam z porad w róznych dziedzinach dotyczacych firmy z Kancelarią Ożóg Tomczykowski. Oni sa bardzo obeznani w takich sprawach ,więc  zawsze wiem ze to co mi poradza bedzie dla mojej firmy dobre.

Twój koszt to składka ZUS(składka zdrowotna) trochę ponad 400 zł plus księgowy to od 100-200 zł. Oraz podatek dochodowy.  Ps. Jestem na tym forum pierwszy dzień i zastanawiam się czemu na każde pytanie są tu odpowiedzi zawierające odnośniki do innych stron. 

Ja również myślałam o założeniu małego ecommerca, na ten moment odłożyłam pomysł na później, jak przynajmniej pandemia koronawirusa się uspokoi. Postawiłam sobie za to bloga  [link usunięty]  w celu sprawdzenia, czy poradzę sobie ze zbudowaniem strony internetowej od podstaw na wordpressie. Zastanów się czy to na pewno dobry moment na start nowego biznesu, ale spróbuj na razie robić to na działalności nierejestrowanej

Wstawiłabym Ci link do strony gdzie prawnik tłumaczy zalety działalności nierejestrowanej ale widzę że na tym forum nie można dodawać linków

Wszystko zależy od tego co kolega planuje sprzedawać.  Poświęciłem ostatnio sporo wolnego czasu na szukanie pomysłów i znalazłem kilka dobrych. Znalazłem w pewnej branży pomysł na którą sprzedający nakłada 500 % marży na produkt a mimo to sprzedaż idzie w najlepsze. I nie są to maseczki ani rękawiczki. Sam osobiście mam już jedną działalność i z kolejną bym sobie już nie poradził. 

Koszty związane ze sklepem powinny objąć: domenę – adres sklepu, SSL dla domeny, platformę do sprzedaży, serwer. To minimum, które jest niezbędne. Warto skorzystać z oferty firm specjalizujących się w realizacji sklepów. Mają one doświadczenie i kompletne rozwiązania obejmujące system skelpowy, odpowiednie parametry serwera, cykliczne aktualizacje, dbają o bezpieczeństwo oraz zgodność z prawem. Taka usługa nie musi być wcale droga i najczęściej rozliczana jest wygodnym abonamentem rzędu: 1200 zł netto rocznie już z domeną i SSL.
Należy też liczyć się z kosztami związanymi z fachowym regulaminem, integracjami np. z programem magazynowym czy księgowym oraz przede wszystkim promocją w Google. Tu na pewno warte uwagi jest Google Adwords umożliwiające łatwą promocję konkretnych produktów. Podsumowując - wydatki na sklep nie muszą być wysokie i można je dobrać do własnych możliwości, a z czasem dokładać dodatkowe elementy funkcjonalności, wygody zarządzania czy reklamy.
Zachęcamy też do lektury: itpstudio.pl/jak-zwiekszyc-sprzedaz-w-sklepie-internetowym.html oraz itpstudio.pl/jak-przyciagnac-klientow-do-e-sklepu.html

Hej,

Po dwóch dniach nikt nie odpisał , a jednak 🙂 Nie spodziewałem się takiego odzewu.

Postanowiłem w takim razie rozszerzyć moje pytania, ponieważ w dalszym ciągu wizja otworzenia swojej firmy i porzucenia za jakiś czas etatu krąży po głowie.

Moja działalność opierałaby się na zakupie pewnych produktów u firmy A i sprzedaży produktów z nałożoną przeze mnie marżą firmie B, lub zwykłemu konsumentowi.

Ponadto sklep internetowy współpracowałby z kilkoma hurtowniami oferującymi wysyłkę bezpośrednią z hurtowni. Fizycznie produkt jest w hurtowni, a sprzedany zostaje przeze mnie.

Jest to pewna forma pośrednictwa.

Sklep internetowy oferowałby ponadto usługi na które wystawiałbym faktury vat.

Sklep prowadziłbym na początku sam z narzeczoną.

• Jaką formę działalności obrać w takim wypadku?
  • Jaki dokładnie podatek mam odprowadzać i od czego?
  • Jak mam rozliczać poniesione koszty t.j. dostawy, przesyłki kurierskie, materiały do pakowania, tusze i papier do drukarki itd. ?

Pozdrawiam Michał

Działalność gospodarcza jednoosobowa. Podatek dochodowy 19%.  Na wszystkie dodatkowe koszty bierz faktury a otrzymasz zwrot podatku. 🙂 powodzenia! 

Pamiętaj rozreklamowaniu swojej firmy w sieci.  Najlepiej takie sprawy powierzyć agencji e-marketingowej.  Ze swojej strony polecam  [link usunięty] . Agencja prowadzi skutecznie moje działania w sieci.